Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám üvöltözik és kitagadassal...

Apám üvöltözik és kitagadassal fenyegetőzik mert nevet szeretnék változtatni. Mit tehetek? 18/F

Figyelt kérdés

A vezetéknevem szeretném megváltoztatni. Higgyétek el hogy nem finnyás vagyok vagy sznob..csúnya,merev,tót eredetű név,nem passzol a keresztnevemhez valamint nehezen érthető ezért mindenhol (pl.recepció,bejelentkezés,foglalás) többször meg kell ismételnem hogy értsék.Hallás alapján unszimpatikus az embereknek..csak a nevem miatt kerültem mar kínos szituációkba,remélem érthető miért nem szeretem. Apám viszont hallani se akar a dologról,ordítozik,fenyegetőzik. Tényleg nincs vele minden rendben agyilag de ilyen ellenérzést nem értem mi váltott ki..pedig az ő anyjának a vezetéknevét szeretném.

Mit tehetek? Hogy győzzem meg? Egyszerűen szenvedek a vezetéknevemtől de nem érti meg.

18/F


2014. jún. 6. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

"de ilyen ellenérzést nem értem mi váltott ki..pedig az ő anyjának a vezetéknevét szeretném"


Mondd már meg, hogy miért vigasztalná az, hogy az anyja nevét akarod, amikor az Ő (és az apja) nevét meg eldobod?


Jogodban áll megváltoztatni, de legalább ne értetlenkedj!

2014. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam ez egy kis előny mert imadja a szüleit és hogy nem egy tökidegen nevet akarok hanem az anyjaét.


Nem értem hogy egy név miatt mit kell őrjöngeni. Szerető fia vagyok a furcsaságai ellenére,mindent megteszek neki,ehhez a névnek semmi köze.

Őt nem tagadom meg ezzel..

2014. jún. 6. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, megkérdezhetem, mi ez a név? Mert nagyon próbálkoztam, de nem sikerült elképzelnem egy hallás után is unszimpatikus nevet. Nem bántásból kérdem.
2014. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
De sérted az önérzetét. Durvábban az egóját.
2014. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Én megértem, hogy rosszul esik neki. Persze, a kommunikációjával nem kis gond van, elvégre anyázással meg fenyegetőzéssel aztán semmire nem megy. Egyébként egy vezetéknévtől szerintem annyira nem lehet szenvedni, de te tudod. Ismerek olyan embert, akit Butának meg Gyengének hívnak, mégis vígan éli világát.
2014. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A férfiak büszkék arra, hogy ha a keresztnevük nem is, de a családnév tovább öröklődik. Te apád örökségét akarod a kukába dobni,és ez bántja apádat.

Egyébként Ha valakinek furcsa vezetékneve van, pl: nehezen érthető akkor egyben érdekes névnek kell lennie.

Én még nem hallottam olyan vezetéknevet ami egyből utálatot gerjesztett volna bennem.

2014. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg a legtöbb apát bántaná a kérésed, így érthető, hogy ki van akadva. Egyébként én sem értem, hogy melyik vezetéknév lehet annyira csúnya, hogy így szenvedj miatta. A környezetemben csak olyan változtatta meg, aki gyűlölte az apját, általában ez szokott lenni névváltoztatáskor a fő indok, hát ezért dühös az apád. Azokban az esetekben megértem, akinek konkrétan ciki neve van, de csak a hangzás miatt, én nem foglalkoznék vele.
2014. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lettem erre a névre :)

Egyébként lehet, hogy neked kellemetlen, hogy visszakérdeznek a nevedre, de én inkább előnyét látom, mivel ezt tuti megjegyezik. Pl. munkakapcsolatnál előnye lesz inkább, hogy jól be tudnak azonosítani. Én úgy vettem észre, hogy egy különlegesebb, furább, idegenebb névvel sokkal jobban megjegyzik az embert.

Én csak akkor változtatnék nevet, ha valami cikis, félreérthető név lenne. Pl. Bugyi, stb. :)

2014. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Áruld el légyszi a nevet!
2014. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Nehéz kérdés, de ha úgy érzed tedd meg. Most én is kíváncsi vagyok erre a névre :)

(Egyébként nekem is olyan nevem van, hogy az országban jó ha öt másik ember viseli... nekem is állandóan meggyűlik vele a bajom, de sajnos el kell viselnem, mert kb. világháború törne ki ha felhoznám, hogy változtassuk meg...)

2014. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!