Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám már csak az új...

Édesanyám már csak az új családját szereti. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, Édesanyám újra megházasodott és születette egy gyereke, aki 15 évvel fiatalabb nálam, így rendszeresen nekem kell rá vigyáznom, e miatt nem tudok találkozni a barátaimmal. A férje utál engem, ezt érezteti is velem minden nap. Mindent a húgom kap, neki 2000 Ft-os babatusfürdője van, anyának Vichi, nekem tescosat vettek, amitől viszketek, ha vesznek valamit pl joghurtot, túró rudit, én nem ehetek belőle mert az a kicsinek van, kb. hozzám se szólnak egész nap, vagy ha jó jegyet kapok, mindig csak kicsi a sztár. Anya már a telefiont is úgy veszi fel nekem, hogy mivan? vagy mondjad! Úgy érzem magam mint egy megtűrt ember, akit csak azért nem paterolnak ki mert kiskorú vagyok. Nagyon rosszul esik lelkileg, mert az új házassága előtt jó volt a viszonyom anyukámmal.

2014. jún. 12. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú. Mond ezt el anyukádnak, hátha változtat. A kicsire ne haragudj, ő nem tehet erről.
2014. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mondd el anyukádnak, szembesítsd vele. Sajnos ez hiba, hogy a nagy után a kicsi lesz a minden, és dolgozni kell rajta, hogy ne így legyen. Ő még nem tudja, mert nem mondtad neki. Az enyém az első hónapban rám kiabált, hogy hahó, ő is itt van. És igaza is volt.:)
2014. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vagy akarsz apukádhoz költözni? (Ez az alapproblémát nem oldja meg, de legalább az életedet megkönnyítené.)Úgy tűnik, anyukád most a szerelem rózsaszín ködének állapotában van, és csak az új szerelme és az őtőle született gyerek érdekli. Talán majd "kinövi", de az két év.
2014. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Apukámnak nem kellek ezért váltak el, a nagyszüleim meg meghaltak vagy külföldön élnek.
2014. jún. 12. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
beszélj erről anyukáddal :(
2014. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek! Próbálj meg vele őszintén beszélni erről.
2014. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én megmondanám anyámnak hasonló esetben, hogy magának szülte a gyereket nem pedig nekem. ha téged képes volt csecsemőként egyedül/apáddal ellátni, akkor most is fog neki menni. az egy dolog ha néha besegítesz, mert akkor anyuddal is együtt vagy és tudtok beszélgetni, de az már túlzás, hogy állandóan neked kell rá vigyázni.
2014. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék vele, és elmondanám neki ezeket, amiket leírtál, ha pedig nem változtat, nem vigyáznék a tesómra, csak akkor, amikor én is tényleg szeretnék vele lenni.
2014. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!