Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mennyi pénzt...

Szülők, ti mennyi pénzt költötök a kamasz gyereketekre/mennyit adtok neki?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mert vannak emberek, akik azt mondják, hogy sok pénz elmegy rám, de ha a barátnőimhez viszonyítom magam, akkor nem így gondolom.

Szóval csak viszonyítani szeretnék.


2014. jún. 12. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

22 éves fiam van aki nappali tanuló.

Nincs diákmunkája, nincs bevétele. (nem is erőltetem a dolgot)

Amit én adok neki a párommal együtt

- külön szoba

-étel

-ital

- benzinpénz mert a fiam használja a családi autót (a a párom céges kocsival jár, nekem nincs jogsim)

- teljes ruhatár (ami kell neki arra kap pénzt és megveszi magának)

- villany

- gáz

- víz

- internet

- mobiltelefon számla

- amikor pénzt kér mindig kap.


Cserébe én csak annyit várok el, hogy

- tiszteljen

- néha segítsen otthon

- tanuljon


Eddig nem csalódtam benne..

42/N

2014. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit rám költöttek a szüleim mikor kamasz voltam (10 éve)

(nyilván a villanydíjon meg az otthon elfogyasztott kaján felül)

buszbérlet, ebéddíj, osztálypénz

zenesuli és angoltanár díja

tankönyvek ára (az kb. 2 évente az angol ill. német tankönyv, a többi ingyen volt)

szezononként 1-2 új ruha (kényszerítettek!)

heti zsebpénz mai értéknek megfelelően 500 Ft

2014. jún. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
1. Válaszoló! Ti akkor nagyon jól állhattok anyagilag!! Mi sem vagyunk szegények,de én elmentem bizony a mekibe dolgozni! És a telefonszámlámat én fizetem,anyuék nem tudnának nekem mindent megvenni amire igényem van,így én elmentem dolgozni és abból a pénzből azt veszek amit akarok! Anyuék állják a kaját,szállást ,iskolai dolgokat,meg ha kell egy kis pénz max azt! De ilyeneket h telefonszámla meg stb..ezeket nem is várnám el tőlük.
2014. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

16 éves fiam:

-havonta - két havonta új ruha ( nagyon vigyáz a ruháira

-havi 2000-2500 Ft-os telefonszámla ( még belefér )

-étel

-szolgáltatások ( főzés, mosás, internet, tv, számítógép, áram, stb. )

Cserébe itthon besegít: felseper, felmos, kitereget, vigyáz a lányomra ( neki vér szerinti húga, 1 éves ), összeszedi a kutyasz*rt, stb.

Nem jár bulizni, napi 1,5-2 órát uk gépnél, "keveset fogyaszt" :)

Összesen ha nem számolom azokat, amiket mi is igénybe veszünk ( szolgáltatások, étkezés, mert ugye most tök mindegy +/-1 fő ), akkor havi max. 8-10 000.

2014. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

első vagyok


Nem vagyunk gazdagok, de nem is panaszkodunk.

A fiam sem várja el, hogy fizessük a telefonszámláját vagy ruhája összegét.

De ha belegondolsz végül is ugyanazt adjuk neki amit megkapott amikor megszületett, amikor óvodáskorú volt vagy amikor iskolás.

A szoba a rezsi, a kaja, ital ezek igaz pénzbe kerülnek, de ha a fiam nem velünk élne, akkor is fizetnem kell a lakásért, a kajáért, italért, rezsiért. Lehet kevesebbet, de kell fizetni.

Telefonszámlája meg nem vészes. Mivel egyikünknek sincs előfizetéses telefonja, így elég jól tudunk vele spórolni.

Ruháit régen is megvettem, miért ne vegyük meg most is? Azért 22 éves? Attól még a fiam marad.

Benzinpénz. A kocsit amúgy is tankolni kell, mert bevásárolni azzal megyünk vagy ha fuvarra van szükségem. Így a benzinpénz sem ajándék, mert ha a fiam nem kocsival menne, akkor is tankolnék.

Szórakozásra amikor kér, azzal megy úgy vagyok, hogy valamit valamiért.

Én ha úgy vesszük elvárom a fiamtól, hogy tanuljon, hogy amikor végez az iskolával, akkor tegyen le az asztalra valamit (ez esetben a tudását, végzettségét) cserébe én úgy díjazom, hogy kap zsebpénzt. Vagy vehetjük fizetésnek is. Azért fizetek, hogy tanuljon..

Minden csak nézőpont kérdése.

2014. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

1. Nagyon kevés ilyen szülő van mint Te.

Az én anyukám is ilyen volt. Pedig aztán egyedül tartott el kettőnket. Soha semmiért nem fogadott volna el pénzt. Annyit kért mindig, hogy tanuljunk. És a bátyjámat 25 éves koráig tartotta el, mert nem volt munkája(falun laktunk).

Remélem a fiad megbecsül.

2014. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én ezt értem,ez tök jó :-) de nekem anyuék ennyi mindent tuti nem tudnának segíteni ,mivel 90 ezer a lakáshitelük havonta ... Amúgy egy 3 éves gyereknek természetes dolog h az anyja mindent megvesz,mivel nem tud magáról gondoskodni!! De egy 22 éves már azért elég nagy ,ahhoz h egy maga is boldoguljon,örülök én h a te fiadnak nem kell diákmunkát vállalnia ,mert anélkül is megkap mindent,de ez nincs így mindenkinél.
2014. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Én 20 éves vagyok, állami ösztöndíjas egyetemista lány.

Amit kapok:

- itthon lakom

- étel, ital

- telefonszámla

- bkv bérlet

- fodrász

- néha ruha, ami fontos

- havi zsebpénz 25.000 ft (ebből veszek magamnak suliban kaját a menzán vagy büfében, néha valami ruhát ami nem fontos de szeretném, és kozmetikust meg manikűröst ebből fizetem, meg ha marad még akkor szórakozásra is ebből költök, nem kérek már pluszba semmire)

2014. jún. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkorom elején az otthonlakáson kívül a következőket költötték rám:

-bkv bérlet (diák)

-telefonszámla (jelenleg is max 2500 Ft, akkor is kb ennek megfelelő összeg volt)

-havi 10.000 Ft zsebpénz

-ruha, amire tényleg szükség volt (most sem vagyok nagy ruhagyűjtögető, ahelyett veszek újat, ami tönkrement) - ezt általában névnapra/szülinapra/karácsonyra kértem


Aztán a gimi vége felé elkezdtem dolgozni, onnantól zsebpénzt nem kaptam, illetve a bérletet/ruhát is magamnak vettem. A mobilszámlámat jelenleg is a szüleim fizetik, mert céges számla, és egybe jön az egész családé (már nem lakom otthon, de nem engedik, hogy odaadjam...).


26N

2014. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

22 vagyok, csak anyukám van, állami sulin, jövőre fogok végezni.

A kolimat, utazást, ruhámat, és az étkezéseinket (anyuval) én fizetem. (árvasági, ösztöndíj, szoctám)

Az internetet is, mert ő nem használja.

Ő a rezsit (nem is csoda, révén kolis vagyok), és a telefonszámlát.

16 éves korom óta dolgozom, akkoriban is magamnak vettem mindent, csak a lakhatásom volt biztosítva, meg akkor még anyukám étkezését nem nekem kellett fizetni.

Zsebpénzt már nem emlékszem mikor kaptam, szerintem még általános isiben. :D

2014. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!