Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segitséget szeretnék kérni?!...

Segitséget szeretnék kérni?! Olyan problemam van hogy masfel év utan szakitottam a párommal (együtt laktunk),8 éves kisfiu és Hyperaktiv! Anyuka lelépett 5 éves kora ota a párom egyedül neveli!

Figyelt kérdés
Nagyon rossz mert a gyerek tette tönkre a kapcsolatunkat, a párom mondogatta hogy ö olyan partnert keres aki tud neki segiteni, én probáltam de sajnos itt nem csak Hyperaktivitasrol van szo hanem Psziches betegségröl is, ugyanis a kisfiunak hiányzik még mindig az anyukája, de azt a párom meg nem várhatta el hogy én ugy viselkedjeka fiuval mintha a sajátom lenne, nekem amugy nincs gyermekem, és ez is probláma volt hogy szerettem volna és a párom mindig mondta a kisfiu sok stress, a lakásunk kicsi stb. kérdésem csak az hogy szerintetek egy ilyen kisfiu megváltozik, vagy inkább jol tettem hogy nem folytattam tovább ezt a kapcsolatot? Több barátnöm mondta ennek nincs jövöje egy ADHS gyermeket nagyon nehéz nevelni, és aza baj hogy a kisfiu olykor nem éppen kedves sem az apjával sem velem...Köszi elöre is a válaszokat.. :)
2014. jún. 14. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
hiperaktív-nak irjàk és adhd- nek. persze hogy van jövője csak a kisfiunak segítség kell, neked/nektek meg egy alapos felvilágosítás.
2014. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Jól tetted, hogy szakítottál. Nem azért, mert beteg a kisfiú, hanem emiatt:"a párom meg nem várhatta el hogy én ugy viselkedjeka fiuval mintha a sajátom lenne".

Én megértem, hogy így érzel, én sem szeretném más gyerekét nevelni, de aki belemegy egy ilyen kapcsolatba annak igenis úgy kellene szeretni azt a gyereket, mintha a sajátja lenne.

2014. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Hát lehet,hogy még álmos vagyok,de nem értek semmit.Ki,kivel van,ki hagyott el kit?És kié a kisfiú?
2014. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De a gyerek 8 éves és én nem tudom ugy szertni mintha a sajátom lenne... és még kedves sem volt velem az utobbi pár honapba én probáltam volna jo irányba nevelni de nem változott, ja és ha a párom nem volt ott a gyerek teljesen máshogy viselkedett velem mint amikor ott volt a párom. és persze fétékeny is volt rám, hogy az az apját elveszem töle , mert az anyuka már ugye elment.Az anyuka meg március 15 ota nem is látta amugy minden második hétvégén az anyjánál volt de az utobbi idöben nem vitte el, semmi érdeklödése nincs iránta...
2014. jún. 14. 08:56
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szerintem jobb. A párodnak egy olyan párt kell találnia, akivel meg tudják oldani a nehézségeket. Te nem tudod, amivel nincs is baj, csak kár feleslegesen pocsékolni egymás mellett az időt.
2014. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Annak a gyereknek anyuka kell. Ha a sajátja nem foglalkozik vele még szeretné érezni, hogy valaki szereti annyira. Évek óta nem látta az anyját, te vagy az apja mellett nagyon nem lehet egyszerű neki, az hogy hiperaktív az egy dolog. "Normális" családban is előfordul, meg annyiféle gyerekre rá lehet húzni ezt a jelzőt én utálom pl. használni ezt a szót. Hiperaktív na és. Sokszor azért hiperaktív egy gyerek saját tapasztalat alapján, mert nincs lefoglalva, nincs annyit foglalkozva vele, egész nap be van ültetve a tévé elé, nem járnak sportolni stb. Megváltozik persze egy ilyen gyerek ha sokat van foglalkozva vele, jársz vele fejlesztőre stb... Én is párom gyerekét nevelem. Én 28/n vagyok, 4 éve vagyunk együtt 1,5 éve élünk együtt. A kislányt itt is elhagyta pár éve az anyja és én teljesen sajátomként nevelem, máshogy nem is tudnám. Eleinte próbáltam nem túl közel engedni magamhoz, távolságot tartani a kislánnyal, mert féltem ha véletlen szétmegyünk párommal megint csalódnia kell de rájöttem hosszú távon ez se a gyereknek nekem se párommal a kapcsolatunknak nem lesz jó. Ma már teljesen úgy nevelem mintha a sajátom lenne, el nem tudom képzelni hogy párommal csak ketten legyünk, nem tudom elképzelni az életünket nélküle, mi már így 3-an vagyunk egy család és jön nemsokára a tesó is. Az hogy kicsi a lakás kifogás csak, mi is 1,5 szobásban leszünk 4-en egyenlőre, na és? Kicsi kis takaros lakásunk van, szépen el fogunk férni. Ha nem tudod megérteni a gyereket, elfogadni, úgy közeledni hozzád mitha a sajátod lenne addig nem fog működni a kapcsolat. Gondolj bele ha születne közös gyereketek és ugynígy állnál a kisfiúhoz, hogy ő nem a tied csak párod fia na akkor méginkább nehezen kezelhetővé válna. Sokszor előjön a testvérféltékenység, főleg ha még alapot is adsz rá neki az katasztrófa. Párom lánya is sokszor kis gonosz, mint minden gyerek. Mostanában volt pont hogy elkezdte mondani, hogy "apa nem szeret téged", "apa már másba szerelmes" stb. de ezeket nem úgy kell felvenni mintha felnőtt ember mondaná csak azért hogy beléd rúgjon. Persze látja hogy apa megpuszil engem is, átölel, ilyen korban egyébként is kis féltékeny gonosz méregzsákok tudnak lenni, de le lehet ezt is kezelni normálisan. Én úgy gondolom egyenlőre te csak kifogásokat keresel ami miatt meg tudod nyugtatni saját magadat is, hogy párod elfogadod a gyereket meg miért nem és nem mondhatsz ilyet hogy a gyerek tette tönkre a kapcsolatotokat, maximum nem vagy alkalmas egy ilyen kapcsolatra, nem jártál utána, nem kértél hozzáértő emberektől segítséget gyereknevelésből. Mert oké nem vagy az anyja, hirtelen kaptál egy gyereket de nem a gyereknek kell alkalmazkodnia hozzád, hanem neked kellett volna kicsit jobban megismerni az ő problémáját, vagy lehet párod is hibás, de a gyereket hibáztatni szerintem nem normális dolog.
2014. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Nos, az ADHD szinten tartható. Az en rokonom 19 eves, gyogyszert szed.


Az apja is, o is jobbat érdemel nalad. Jol tetted, hogy nem folytattad a kapcsolatot.

2014. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
A párod egy 8 éves hiperaktív kisfiú???? Miért nem lehet normálisan megfogalmazva leírni valamit?
2014. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Azért ne a gyereket hibáztasd, mert ti, felnőttek, nem tudtok megoldani 1-2 problémát. A ti hibátok, nem a gyereké, hogy szét mentetek.

Nem a gyereknek kell változni, hanem nektek. El lehet menni a védőnőhöz, a nevelési tanácsadóba, a családsegítőbe, hogy segítsenek összeszokni, illetve, hogy ti is tudjátok, hogy mi a teendő, hogyan kell kezelni a gyereket egy ilyen szituban.

amúgy meg persze, hogy nem kedves, hiszen elvesztette az anyját, és helyette kapott egy idegen nőt, aki az anyját próbálja meg helyettesíteni. Türelem kell neki, szeretet és megértés.

Mindent meg lehet oldani... Ha akarod..

2014. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Amugy Német a kisfiu is meg az apuka is en magyar vagyok. De már 5 éve Németországban élek! Én nem keresek semmi kifogást, de pl ilyen problámák voltak hogy a kisfiu heti 1X mosott fogat, elmagyaráztam neki miért kell fogat mosni, persze akkor én voltam a hibás, amugy nagyon rossza a fogai voltak fogorvosnal az apukajaval, ott meg nem nyitotta ki a száját, ebböl is stress lett. Az alsonadrágját heti egyszr cserélte, az apuka rá sem figyelt, én szoltam neki az sem volt jo. A kapcsolatunk eleján teljesen más volt minden. a kisfiunak mindenre volt érdeklödése mentünk ide oda, játszotérre, és az utobbi pár honapba csak a Számitogép és oylan játék ami persze 18 éves kortol ajánlott lödözös véres játékok, ezt is mondtama páromnak erre modnja hát ezt látja a nagy testvérétöl(ö a párom volt feleségének a gyerekei 4 db) a legidösebb 27 éves! Votunk együtt Egyiptomba Áprilsiba és ott is amit csinált elsö nap elmentünk enni Ugye All inclusiv volt és kitalálta hogy neki fáj a hasa, minden baja van csak uyge nem akart ott maradni enni, és kinden nap vittük neki a hotelba a kaját...merthogy ö Számitogépeni akar, mondta is öt semmi nem érdekli csak az ,az elsö két napba az emeleten voltunk és a párom direkt kicseréltette a szobát hogy also szinten legyünk hogy a fia tudjon bent a szobába Számitigépezni mi meg a medencénél napozni.. és akkor rá tudunk olykor nézni...
2014. jún. 14. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!