Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők tehetnek róla, hogy...

A szülők tehetnek róla, hogy a legjobb barátom irigy megjegyzéseket tesz? Ne barátkozzak vele, ha irigykedik?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom mindig nézte, kinek milye vsn, de engem nem zavart. De egyszer át jött hozzám, és mikor meglátta a szobám, hogy mekkora (nem nagy, de kertes házban lakunk), valahogy annyit mondott, hogy "minek kellett neked ekkora szoba". Nem nagy, bár tény, hogy ők társas házban laknak és a nappali akkora mint a szobám, de higy hasonlít már össze egy társas házat egy kertessel?

Nem reagáltam rá, mintha nem hallottam volna.

De aztán kaptam 1 telefont, arra megjegyzése az volt, hogy a régi elromlott, vagy minek kaptam? Rám formedve!


Nem vagyunk gazdagok, de évek óta nem járunk nyaralni, ők minden nyáron 1 hét Balaton, 1 hét Horvátország, esetleg spanyol.

Cigizik is, meg iszik is rendszeresen.

Most hogy akarja ezt össze hasonlítani?


Azt mondják, hogy irigykedik akkor nem barát!

De beszéljek vele? Vagy, már nem tudok rá hatni?

Hagyjam ott? A szülei tehetnek róla, hogy ő nem nagy szobás kertes házban lakhat, hanem cigi, pia, nyaralás?

Az irigység benne van, vagy bele nevelték?


Minf ketten 19f



2014. jún. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdez rá, hogy neki minek cigi meg nyaralás. Irigy emberre nem lehet hatni mondjuk.
2014. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
O a legjobb baratod? En gyorsan leepitenem.
2014. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Addig jó amíg más irigykedik rád, és nem te rá :)
2014. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen barátom és ez kibírhatatlan, egy idő után már nem lehet elviselni. Ezzel csak azt éri el, hogy állandóan rosszul fogod érezni magad, ha valami jó történik veled csak azért, mert ott hisztizik melletted állandóan. Én is szoktam irigykedni másokra, de ekkora paraszt azért nem vagyok. Én a helyedben szembesíteném, vagyis kérdőre vonnám, hogy mi van, irigykedsz? Ha erre nem reagál normálisan, akkor nem barát.
2014. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ő a legjobb barátod, akkor ezt nagyon gyorsan beszéld meg vele. Leheg, hogy annyira az élete része lett az irigykedés és ennek kinyílvánítása, hogy lehet fel sem tűnik neki, hogy neked is beszólogat.
2014. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Könnyebb meghalni egy barátért, mint olyan barátot találni, akiért meghal az ember!"

Nos, a leírottad szerint ő nem igazbarátod.

.

Nagyon sok szülő elképzelni sem tudja, mit megért egy gyerek.

Ha a "barátod" gyakran hallotta szüleit szóvátenni, hogy X vagy Y ismerősüknek megit új ez-vagy-azuk van, megjegyzi és nem tanulja meg, hogy azért X vagy Y tett valamit.

.

19 éves korára "barátod" nem nagy észkombájn, ha azt irigyli tőled, amiért szüleid tettek/dolgoztak!

2014. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!