Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért szeretnek...

A szülők miért szeretnek ígérgetni? Ha van is idejük, pénzük, akkor is csak kábítják szegény gyereket!

Figyelt kérdés

Megfigyeltem.

"HA jó leszel délután elmegyunk a játszótérre! " de ha a gyerel jó is volt, akkor se viszik el mert" most nem érek rá! Közbe jött valami! "


De nem csak a kisgyerekkel csinálják!

A nagyoknak is mondanak ilyet, hogy" majd elmegyulünk vásárolni! " van rá pénz, meg idejük, de sose viszik el a gyereküket!



Miért szeretik a szülők a gyerekeket mindig kábítani, hogy" majd, egyszer, HA, talán, később? " én is mindig ezt hallottam gyerekként!

Nem gondolnak bele, hogy a gyerek nek hülye, és nem felejti el amit ígértek neki?

A gyerek is ilyen ígérető lesz!

18F



2014. jún. 23. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Hmm.. leginkább azért meg amíg nem küldöd el a gyereket valami ilyennel addig csesztet és így könnyű lerázni.


36/F

2014. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én be szoktam tartani, már csak azért is, mert legközelebb nem hisz nekem.
2014. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Én nem ígérek. Csak elindulunk és kész. Aztán meglepi...
2014. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
22%
Nagyon egyszeru... En is mindig ezt tapasztalom mindig... Majd,majd,majd... Egy penzesebb csaladbol szarmazok, nagy hobbim a buvarkodas es szeretnek egy uj overalt, nem olyan horribilis az ara ( 87ezer ) de ok mindig csak a gyarral foglalkoznak... Egyszeruen unom, hogy a figyelmet csakis a baratnomtol kapom meg es senki mastol... Egyszeruen nevetseges...
2014. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Te is ilyen ígérgető leszel, csak mert nem fogták a kezed cipővásárlás közben?


És ha közbe jön valami? El kell magyarázni a gyereknek, hogy vannak nem mindig úgy megy az élet, ahogy tervezzük, és vannak fontosabb dolgok is, mint a játékbolt.

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Ezzel a hitegetéssel a szülők semmit nem érnek el, max annyit, hogy a gyerek már nem fog hinni nekik. Sokan azt hiszik, hogy a gyerekek buták, és mindent elhisznek, holott ez nem igaz.

Sajnos sokszor a szülők miatt a gyerekek is ilyenné válnak, pedig ez egy nem túl kedves tulajdonság.

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
- vannak
2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"És ha közbe jön valami? El kell magyarázni a gyereknek, hogy vannak nem mindig úgy megy az élet, ahogy tervezzük, és vannak fontosabb dolgok is, mint a játékbolt."


Ez eddig oké. Viszont ígérgetni, majd mindig lemondani, hazudni, már nem. Persze, hogy közbejöhet valami, de a legtöbbször ez a "majd ha jó leszel" "majd ha ez meg az lesz utána..." csak arra szolgál, hogy a szülő akkor éppen nem akar a gyerekével foglalkozni, így betömi a száját üres ígéretekkel. Egy gyerek nem hülye, és tudja, ha az anyja vagy az apja hazudik neki.

Ezzel a módszerrel inkább hazudni tanítják a gyereket. Egy szülőnek következetesnek kell lennie. Ha megígért valamit, akkor azt tartsa is be. (persze vannak fontosabb dolgok is, de akkor ne ígérgessen fölöslegesen) Tudom, milyen idegesítő tulajdonság ezt, mert én is tapasztaltam már itthon. Egy idő után ezeket tényleg nem tudtam komolyan venni, ma sem tudom, és nem is akarom már.

2014. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kérdező leírásából nem volt érthető, hogy a szülő kamuzik. Ha nekem azt mondta anyukám, hogy közbe jött valami, akkor legtöbbször leült a gép elé, és dolgozott.
2014. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!