Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Az anya-lánya kapcsolatot megronthatja, ha az anya leszbikus/biszex és egy nôvel él komoly kapcsolatban?

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon milyen lehet egy óvodás korú gyermeknek például, hogy az édesanyja egy másik nõvel él? Az oviban a társai bántanák érte? Esetleg késôbb az iskolában? Rossz hatással lehet ez a gyermek lelkére?

Nem mondanám, hogy fenn áll ilyesmi, csak eszembe jutott.

Keress kérdéseket hasonló témákban: anya, lány, óvoda, leszbikus, biszexuális, anya-lánya viszony, megromlás

2014. jún. 24. 18:09  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

https://www.youtube.com/watch?v=8TJxnYgP6D8

Pont, hogy a gyerekek a megértőbbek, és nem előítéletesek.

Az előítéleteket a szülők ültetik bele a gyerekek fejébe.

Ha egy meleg párra azt mondja az egyik apuka/anyuka, hogy "fiam ne barátkozz azzal a kisfiúval, mert a a szülei így romlottak, úgy romlottak" akkor alakul ki a kiközösítés oviban.

Ha saját maga alkotna véleményt, szerintem egy gyerek nem fogja kiutálni a másikat.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont 2014. jún. 24. 18:13 Privát üzenet

Pontosan,a gyerekek elfogadóak.

Én nem érzem magam már gyereknek,és nem is vagyok az,mert 18 éves vagyok(lány),és elfogadom a homoszexuálisokat,a leszbikusokat...és mindenkit!:)

A világon egy dolog igazán megvetendő:a gyilkosság.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont 2014. jún. 24. 18:19 Privát üzenet

Ha óvodában nem is, de suliban már mindenképpen menne a " hé, te tutdtad/láttad, hogy XY-ank az leszbi az anyja? " ha nem is előtte, de a háta mögött mindenképpen.

Van abban valami, hogy a szülők nevelik bele, de a gyrekeknek furcsa, ha nem a megszokottat látják. Ha a másik gyereket nem is piszkálni akarják vele, csak kíváncsiak attól az még annak a gyereknek rossz.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont 2014. jún. 24. 18:20 Privát üzenet

Az oviban talán még nem bántanák azt a gyereket, akinek az anyukája egy másik nővel él együtt, de az iskolában már valószínűbb. Tényleg minden a szülőkön múlik, hogy ők mit gondolnak erről és hogy adják tovább a gyerekeiknek.

Nagyon helyes az a videó, amit az első válaszoló ajánlott, nekem tetszett :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont 2014. jún. 24. 18:22 Privát üzenet

Amúgy ha megnézed a videót, a legkisebbek között volt aki meglepődött, hogy van ilyen, őrületnek nevezte, de nem volt elítélő.

És volt az egyik kisfiú, 5-7 éves ha lehetett, és rögtök megkérdezte: Melegek? Ezek is melegek?

És a kérdéseknél mereven ragaszkodott ahhoz, hogy ez rossz dolog. Szerinted honnan tudja a "gay" szót? Miért van ez az elutasítás nála? Szerintem nagyon játszik a szülői befolyás.

A végén pedig csak ez a kisfiú tartja jónak, hogy nem az összes államban lehet házasodni.

Ezek szerintem elég őszinte szavak, látszik 1-2 gyerek még nem hallott a dologról stb.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/19Időpont 2014. jún. 24. 18:23 Privát üzenet

Egyáltalán nem rossz a kíváncsiság.

Mondjuk iskolában felmerül. Na és. A többiek a gyereket már ismerik, és ismerni fogják még hosszú évekig, így a véleményüket a gyerek alapján alakítják majd.

Tehát mikor látják hogy a haverjuk mennyire normálisan áll a számukra különös felálláshoz, az ő véleményük is úgy fog formálódni hogy "na és, mi van abban".

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont 2014. jún. 24. 18:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én 19 éves vagyok, viszont dolgoztam egyhelyen egy meleg párral. Két nôrôl van szó. Mindenki felnõtt volt, tehát 30-60 közöttiek kb... És mindenki ki volt rám is akadva, mikor azt mondtam, hogy ne szólják le ôket, hiszen ôk is emberek és szerintem nagyon is aranyosak, mert a vállánál átkarolta az egyik, a másik pedig a derekát karolta... Ez volt a maximális érintkezésük így közösségen belül és igazán aranyosan mutattak... De mindenki csak kibeszélte õket.utána meg már engem is ... :D

# 7/19Időpont 2014. jún. 24. 18:33 Privát üzenet
Vannak buta emberek :)

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont 2014. jún. 24. 18:44 Privát üzenet

Miért hiszik azt, hogy aki meleg, a gyereke előtt szexel?

Vagy "bevonja"?

Akik ezt gondolják, a heteró szexuális kapcsolatukba bevonják a gyereküket?

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont 2014. jún. 24. 18:47 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Én így élek, és megromlott azóta anyámmal a kapcsolatom kicsit. Nem azért, mert egy nővel van, hanem azért, amilyen az a nő. Szóval szerintem inkább az anya társa befolyásolja ezt jobban, mint a neme.16/L

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont 2014. jún. 24. 19:05 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szívesen levelezgetnék olyan valakivel, aki leszbikusként családos, heteroszexuális nővel össze tudott jönni komoly szerelmi kapcsolatba. Sorstársak?
Van olyan Győr környéki leszbikus aki komoly párkapcsolatot keres?
Miért ilyen nehéz komoly párt, kapcsolatot találni?
Leszbikusok/melegek! Nektek ez nem fordult még meg a fejetekben?
Ez "válaszolós" oldal, de kérdem én, miért ne lehetne nekem itt talán rátalálnom az igazira? Nő vagyok, leszbikus, nőt szeretnék komoly kapcsolatra.
Leszbikusok! Hol ismerkedjen, aki komoly kapcsolatot keres?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!