Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anya-lánya kapcsolatot...

Az anya-lánya kapcsolatot megronthatja, ha az anya leszbikus/biszex és egy nôvel él komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon milyen lehet egy óvodás korú gyermeknek például, hogy az édesanyja egy másik nõvel él? Az oviban a társai bántanák érte? Esetleg késôbb az iskolában? Rossz hatással lehet ez a gyermek lelkére?

Nem mondanám, hogy fenn áll ilyesmi, csak eszembe jutott.



2014. jún. 24. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

https://www.youtube.com/watch?v=8TJxnYgP6D8


Pont, hogy a gyerekek a megértőbbek, és nem előítéletesek.

Az előítéleteket a szülők ültetik bele a gyerekek fejébe.


Ha egy meleg párra azt mondja az egyik apuka/anyuka, hogy "fiam ne barátkozz azzal a kisfiúval, mert a a szülei így romlottak, úgy romlottak" akkor alakul ki a kiközösítés oviban.


Ha saját maga alkotna véleményt, szerintem egy gyerek nem fogja kiutálni a másikat.

2014. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Pontosan,a gyerekek elfogadóak.

Én nem érzem magam már gyereknek,és nem is vagyok az,mert 18 éves vagyok(lány),és elfogadom a homoszexuálisokat,a leszbikusokat...és mindenkit!:)

A világon egy dolog igazán megvetendő:a gyilkosság.

2014. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha óvodában nem is, de suliban már mindenképpen menne a " hé, te tutdtad/láttad, hogy XY-ank az leszbi az anyja? " ha nem is előtte, de a háta mögött mindenképpen.

Van abban valami, hogy a szülők nevelik bele, de a gyrekeknek furcsa, ha nem a megszokottat látják. Ha a másik gyereket nem is piszkálni akarják vele, csak kíváncsiak attól az még annak a gyereknek rossz.

2014. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban talán még nem bántanák azt a gyereket, akinek az anyukája egy másik nővel él együtt, de az iskolában már valószínűbb. Tényleg minden a szülőkön múlik, hogy ők mit gondolnak erről és hogy adják tovább a gyerekeiknek.


Nagyon helyes az a videó, amit az első válaszoló ajánlott, nekem tetszett :)

2014. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy ha megnézed a videót, a legkisebbek között volt aki meglepődött, hogy van ilyen, őrületnek nevezte, de nem volt elítélő.


És volt az egyik kisfiú, 5-7 éves ha lehetett, és rögtök megkérdezte: Melegek? Ezek is melegek?

És a kérdéseknél mereven ragaszkodott ahhoz, hogy ez rossz dolog. Szerinted honnan tudja a "gay" szót? Miért van ez az elutasítás nála? Szerintem nagyon játszik a szülői befolyás.

A végén pedig csak ez a kisfiú tartja jónak, hogy nem az összes államban lehet házasodni.

Ezek szerintem elég őszinte szavak, látszik 1-2 gyerek még nem hallott a dologról stb.

2014. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem rossz a kíváncsiság.


Mondjuk iskolában felmerül. Na és. A többiek a gyereket már ismerik, és ismerni fogják még hosszú évekig, így a véleményüket a gyerek alapján alakítják majd.

Tehát mikor látják hogy a haverjuk mennyire normálisan áll a számukra különös felálláshoz, az ő véleményük is úgy fog formálódni hogy "na és, mi van abban".

2014. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én 19 éves vagyok, viszont dolgoztam egyhelyen egy meleg párral. Két nôrôl van szó. Mindenki felnõtt volt, tehát 30-60 közöttiek kb... És mindenki ki volt rám is akadva, mikor azt mondtam, hogy ne szólják le ôket, hiszen ôk is emberek és szerintem nagyon is aranyosak, mert a vállánál átkarolta az egyik, a másik pedig a derekát karolta... Ez volt a maximális érintkezésük így közösségen belül és igazán aranyosan mutattak... De mindenki csak kibeszélte õket.utána meg már engem is ... :D
2014. jún. 24. 18:33
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Vannak buta emberek :)
2014. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Miért hiszik azt, hogy aki meleg, a gyereke előtt szexel?

Vagy "bevonja"?

Akik ezt gondolják, a heteró szexuális kapcsolatukba bevonják a gyereküket?

2014. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Én így élek, és megromlott azóta anyámmal a kapcsolatom kicsit. Nem azért, mert egy nővel van, hanem azért, amilyen az a nő. Szóval szerintem inkább az anya társa befolyásolja ezt jobban, mint a neme.16/L
2014. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!