Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nagy a zsúfoltság/rende...

Nagyon nagy a zsúfoltság/rendetlenség otthon. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Anyám mindent összegyűjt, amit lehet, ami ingyen van pl. a bevásárlóközpontban a kartondobozokat, fóliákat is. Rémesen idegesít, többször próbáltam neki szólni, hogy rakjunk rendet, de mindig vita van belőle és nem is kicsi, ilyenkor azt mondja: "Már megint Én vagyok a hibás mindenért". Viszonylag nagy házban élünk 14 szobával, abból 3-ban tiszta szemét van, ruhák, felesleges dolgok, amiket már rág nem használunk. Gyakran jönnek hozzánk emberek akik ezeket hozzák, plusz anyám is gyakran hoz haza ruhákat ismerősöktől mondván találni neki majd gazdát. Teljesen reménytelennek érzem ezt a helyzetet, kívülről semmi nem látszik a rendetlenségből. 6 gyerek van a házba, Én vagyok az 5. és mindannyian a tö*ünk tele van az egésszel. Plusz 2 tároló van a kertben az is tele mindenfélével, és a garázs is, lejárt liszttel, tésztával. Többször már kidobáltunk dolgokat a tudta nélkül, de így is rengeteg a szemét. Találkoztatok már ilyennel, Ti mit tennétek?

2014. jún. 29. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
:)) Amikor nincs otthol, dobjatok ki egy csomó cuccot.
2014. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyűjtögető. Ez egy betegség. Ha magától nem ismeri be akkor nagyon nem tudtok mit csinálni. Nézessetek meg vele egy-két Kényszeres gyűjtögetők epizódot. A TLC-n szokott menni.
2014. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
takarítani azonnal:)
2014. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt már csináltuk, de többször észrevette és ilyenkor óriási botrány szokott lenni, általában Én vagyok az, aki ezt megteszi és Én is szívom meg. Olyan sok a szemét, amikor csak meglátom ideges leszek. RÉMES!
2014. jún. 29. 17:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Nézegettünk vele, de csak nevetett. Szégyellek bárkit is hozzánk hívni.
2014. jún. 29. 17:47
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
14 szobából igazán nem vészes, ha csak 3 van tele :D
2014. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
az en anyukam is az volt..... mindent szir sz.rt megtartott hogy majd joo lesz az meg valamire :DDDDD de 1x ki.asztam vele nagyon.. elment kb 3-4 orara na ucu neki szoltam ismerosoknek hogy jojjenek segitsenek :D az egesz hazat kiramoltuk :DDDDDDDDD kb 1 hetig lehordott meg h minek dobtam ki na miert?!.. :D aztan nyugi volt csend es beke plusz nem volt kupleraj.. hogy nez mar ki hogy szepen berendezett haz de mindenhol van valami gorcs?! :D te is ramold ki a lakast es kesz :)
2014. jún. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tenném, de annyi van hogy nem lehet ezt kirámolni ennyi idő alatt. Gyakran mikor elutaztak sok mindent kidobtunk, de ez koránt sem elég...
2014. jún. 30. 20:19
 9/9 anonim válasza:
Le kell ülni beszélgetni vele. Mondjátok meg neki hogy a ruhákat adományozza a vöröskeresztnek és ők eljutatják rászoruló családokhoz. Miután ez sikerült a többi szemetet apránként ki lehet dobálni.
2014. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!