Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sérül a gyermek,...

Krisztinav kérdése:

Szerintetek sérül a gyermek, ha a szülei elválnak egymástól? Bocsánat, kicsit hosszú a magyarázat!

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, párom 4 évvel fiatalabb, első komoly kapcsolata vagyok. Én 33 vagyok. Van egy 2 éves kisfiunk és decemberre születik meg a kistesó. Sajnos amióta terhes lettem a nagyobbikkal, azóta folyamatosan romlik a viszonyunk. Egyébként sem volt szerelem, csak szerettük egymást. Most már az is elmúlt. Sokat vitázunk, párom sokat terrorizál lelkileg. Ő skorpió, így képtelen vagyok vele vitába szállni, mindig az övé az utolsó szó, én pedig elgyengülök, elsírom magam, így ő nyer általában. Emiatt nem szexelünk, a 2 éves megszületése óta sem. Amikor a második megfogant, akkor voltunk együtt párszor. A másodikat azért szerettem volna, hogy legyen tesója. Én testvér nélkül nőttem fel, a szüleim meghaltak, nincs más rokonom, egyedül vagyok a világban, nem szerettem volna, ha az én gyerekem is így járjon. Csak az ő kedvéért szülök még egyet. Egyébként elég lett volna egy is.

Sajnos nem javul a helyzet, párom nem akar változni. Semmi kedvesség nincs benne irányomba, de még a gyerek irányába sem. Goromba, türelmetlen, idegbeteg, kiabálós, hozzám egy kedves szava nincs, sose udvarolt nekem, semmi figyelmesség, udvariasság nincs benne, nulla szorgalom és nagyon rendetlen. Tőlem várná el azt is, hogy pénzt keressek, mert az ő munkája szar, de váltani nem akar, mert ez a kényelmes neki.

Jelen pillanatban azért lakik még velünk, mert én nem szeretném, hogy elmenjen a gyerek miatt. A két éves szereti az apját, annak ellenére, hogy rosszul bánik vele. Nem akarom, hogy hiányát érezze az apjának. És ugyanígy gondolom a másodiknál is. Szóval ha rajtam áll, ameddig csak lehet, lakjon velünk, eltűröm a szarságait. Viszont ő megmondta, nem tudja meddig bírja így, hogy nem szexelhet. Nem csalt meg!

Szerintetek meddig lakjunk együtt? Félek, ha elmegy, a gyerekek sérülnek lelkileg, mivel nyilván akkor ritkábban fog jönni - a másik nő miatt gondolom.


2014. jún. 30. 13:15
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ja, és lusta is, mert lehetősége lenne jobban fizető munkát keresni, de nem akar, mert kényelmes. Jól elvan a feneke alá rakott házzal, családdal, pénzzel. Mert minden anyagi javat én hoztam ebbe a kapcsolatba.

Portásként egész nap tévézik, alszik, esze ágában sincsen másik, jobban fizető melót nézni.

Pedig ha igazi, felelősségteljes apa lenne, megtenné a gyerekéért, hogy jobb körülmények között éljen. De nem teszi... csak játssza a mártírt, hogy neki milyen rossz itthon... elmenni persze nem tud, mert nincs hova, vagy ebből a fizetéséből nem tudná eltartani magát, plusz albérletet fizetni. megint csak a kényelmesség motiválja...

2014. jún. 30. 13:52
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Végülis milyen választ vársz? Szinte mindenki leírta, hogy hibát követsz el, ha ezzel az emberrel maradsz. Hiba számodra, hiba a gyerekeket nézve is.

Neked kell bátorságot gyűjteni és lépni, ezt senki nem teheti meg helyetted.

2014. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elváltam egy hosszabb házasságból, egy kisgyermekkel.


Nem gondolom azt, hogy emiatt a gyermekem lelki sérült lenne vagy lehet- persze ennek az is egy fontos feltétele, hogy az apjával normális hangnemben, emberi körülmények között váltunk el és rendszeresen foglalkozik is a gyermekével, a láthatásnál sem lobogtatjuk a bírósági papírt.

Emberek maradtunk, akik máig tisztelik, becsülik egymást, de már nem házasként éljük a mindennapjainkat és egy közös: a gyerekünk feltétlen szeretete, az ő érdekei és az, hogy a másikkal egy életen át emiatt együttműködünk normálisan.



Biztos vagyok abban, hogy mindhármunk számára a lehető legoptimálisabb megoldás született a válással- ha együtt maradunk, nem lenne már talán ilyen béke és tisztelet egymás iránt (az én gyermekem is elég kicsi).


Ne is haragudj, de végtelenül egyszerű a gondolkodásmódod komolyan.

Mi az, hogy azért szülsz, hogy legyen testvére a nagyobb gyermekednek? Főleg úgy, hogy már az első gyermeknél is, sőt az ELŐTT is előjöttek a problémák, amiket írtál.

Megkockáztatom azt is, hogy amennyiben a szüléseid előtt tudtad, hogy milyen a férjed, akkor takán az egy gyermeket is bőven meg kellett volna gondolni, na de kettőt????


Tele vagy panaszkodással arra, hogy a férjed milyen rossz ember. Egy kapcsolatban általában 2 fél van: te milyen vagy? Te mit teszel a kapcsolatért (vagy ha már ilyen mértékben tűrhetetlen, akkor a korrekt válás érdekében?)


Nagyon sületlenség az, hogy a gyerek miatt maradtok együtt- felnőtt ember nem fog rá senkire semmit, hanem megkeresi a felelősségét a dolgokban és aszerint cselekszik.


Anyaként számomra is természetes, hogy a gyermekem érdekeit IS nézem, de amit te itt leírsz, az minden, csak nem következetesség és racionális gondolkodás.


A 2 éves gyerekét szereti- írod- közben veled goromba, trehány, lusta- a te írásbeli stílusod sem egy Shakespeare- elgondolkodtál már azon, hogy a GYEREKEK mit látnak? Hogyan élik meg?

Borzasztóan visszatetsző, hiteltelen már egy 2-3 éves szemében is az, ha anya-apa vele jópofa, de különben egymás hátában a kést is megforgatnák...


Lesújtó, hogy így gondolkodsz és ilyen körülmények közé vállaltál egy második gyermeket is. Szerencsétlenek...

2014. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Azzal nem értek egyet, hogy akkor is jó élete lesz a gyereknek, ha nincs tesója de boldog családi élete van. Én boldog családi életben nőttem fel, ezt akartam volna az enyimeknek is. "

Ellentmondasz saját magadnak! Tehát te boldog családi létben nőttél fel, csak testvér nélkül. Most pedig leírod, hogy mennyire sz...r házasságod van, hogy mennyire nem jöttök ki jól egymással, hogy mennyire rád sem bagózik a férjed és ezt nevezed te boldog családi létnek? Mert ez minden, csak nem az! Márpedig te ebbe vállaltál most már bele 2 gyereket is! Ergo ettől a gyerekek sem lesznek boldog, ha te magad vagy ti magatok nem teremtetek boldog családi létet, érted? Mert az egyik gyereketeket majd nem az fog boldoggá tenni, hogy ott van neki a testvére, hanem pont attól lesz mindkettő boldogtalan, mert ti magatok azok vagytok, mert egy sz...r családi létben fognak felnőni, érted? És hiába a testvér, ha teljesen különbözőek egymástól, ha teljesen más dolgok fogják őket érdekelni és majd később, az életben az egyik az ország egyik felén, a másik meg a másik felén fog élni, majd alig fognak találkozni, de egy közös lesz bennük, hogy sz...r gyerekkoruk volt!

De te tudod...Itt hiába mond neked bárki bármit, akkor együtt maradsz vele.

Ha én boldogtalan vagyok és látom, hogy a házasságomat nem lehet rendbe tenni és tudok lépni, akkor lépni fogok. Mert a gyerekeim érdekét is szem előtt kell tartanom, főleg az övékét, ezért egy olyan életet biztosítok nekik, amiben mindenki boldog lehet. De te nem is akarsz lépni. És nem a gyerekek miatt, ők csak ürügyek. Szerintem azért, mert jó neked így ahogy van, inkább maradsz egy ilyen kapcsolatban, mint egyedül a gyerekeiddel!

És lepontozhatsz nyugodtan, nem érdekel, attól nekem még jó életem van a családommal!

2014. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
egyikőtök sem értett meg. nem a gyerek a kifogás, nem vagyok gyáva sem. simán ellennék egyedül a gyerekkel. én csak azt látom, hogy szereti az apját. és én még reménykedek, hátha lesz ez jobb is... biztos naiv és hülye vagyok, ez van... ja meg önző is, mert jót szeretnék a gyerekemnek... mindegy. köszönöm a véleményeket!
2014. jún. 30. 17:59
 16/23 anonim ***** válasza:
Hulye vagy es kesz. Annyira birom amikor fel rak valaki egy kerdest kapsz valaszt es te azert se azt csinalod sot neked van igazad!:) hat akkor gyere ossze vele es rontsatok el a gyerek vilagat ezaz (y) bocso csak erre ezt tudom mondani
2014. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
attol hogy szetmentek a gyereknek meg az apja.mi is olyan helyzetbe vagyunk hogy a kapcsolatunk nagyon a veget jarja.van egy 3 eves fiunk.megbeszeltuk nemreg ha ugy is lenne hogy szetmegyunk a gyerek miatt akkor is joban maradunk.es akkor lathatja a gyereket amikor akarja.a gyerekkel csesznek ki ha tiltanam vagy valami.a masik pedig az hogy en is szerettem volna tesot a fiamnak.mar a ferjemnek is mondtam hogy akarmilyen is a kapcsolatunk akarok meg egy babat.meg szerencse hogy utana megjott az eszem es megis szedtem tovabb a fogamzasgatlot.ha egy hazassag vagy kapcsolat rossza egy gyerek nem fogja jobba tenni a kapcsolatot.csak a gyerek issza majd meg a levet.ha nem vagy boldog lepj.tudom a te helyzetedbe nagyon nehez mivel most varod a masodik babat de ha nem most akkor 1 ev mulva fogsz lepni
2014. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Mindenhol máshogy működik szerintem. Valaki sérül, valaki nem.. Az se mindegy ugye , hogy mennyi idős a gyerek a válás idejében.. Nekem 2 éve váltak el a szüleim akkor voltam 15 éves és eléggé rosszul érintett, sőt még most sem fogtam fel , hogy tényleg elváltak.. :S Az a legrosszabb mikor nem tudja eldönteni a gyerek, hogy kivel legyen mert a szülők persze hogy egymás ellen uszítják őket... De egy ilyen esetben ahol kicsi a gyerek ott nem hinném , hogy annyira sérülnek.
2014. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"én csak azt látom, hogy szereti az apját. és én még reménykedek, hátha lesz ez jobb is.."

Attól, hogy elváltok, attól ő nem szűnik meg a gyerekek apjának lenni, tehát továbbra is megmarad a szeretet, továbbra is törődhet velük, csak nem egy békétlen, boldogtalan kapcsolatban fognak élni, hanem egy nyugodt, békés környezetben és nem együtt apjával, anyjával, de ettől függetlenül ugyanúgy szerethetik, törődhetnek velük mindkét szülő.

És nyugi, ez nem fog változni! Ti nem is voltatok egymásba szerelmesek, csak szeretet volt, de már az sincs, a férjed is megmondta, hogy ez már változni nem fog, szokd meg, hát akkor mire vársz? Reménykedsz a csodába? Igaz a remény hal meg utoljára, csak addig nem mindegy, hogy milyen környezetben cseperednek azok a gyerekek!

De te úgyis csak a magadét fújod, élj továbbra is egy emberrel, aki bár a férjed, de a nevén kívül (már ha felvetted a nevét) és attól, hogy a gyerekeiteknek ti vagytok a szülei, semmi nem köt össze titeket!

2014. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Te ezt most komolyan gondolod, amit írtál? Szerinted hol szeretet az, ahol meg akarod változtatni a másikat? Szerinted boldog lesz a férjed, ha nem önmagát adja? Nem passzoltok össze, ezért sose lesztek együtt boldogok. Ezért nem volt szerelem se. De szerintem még csak nem is szerettétek egymást soha, ha már akkor is tűrnöd kellett. Szerintem te csak attól félsz, hogy egyedül maradsz, ami érthető. De keress barátokat, vagy másik párt. Ezerszer többre mész pár jó baráttal, mint ezzel az alakkal.


Amúgy a testvér dolgot megértem, mert én is egyke vagyok. Ezt talán én is így csináltam volna. Viszont elválni két gyerekkel is lehet és párt találni is. Lehetőleg valami normális hapsit.

2014. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!