Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kötelezni az apát, hogy...

Lehet kötelezni az apát, hogy látogassa a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam (8éves) apja nem tartja velünk a kapcsolatot. Elhagyott terhesség alatt,miután nem mntem abortuszra, mindennel megvádolt, hogy direkt estem teherbe stb. Állítólag korrekt velünk, mert a kisfiamat jogilag felvállalta, fizet gyt-t. Sose látta! Elmegy mellette az utcán (egyszer történt meg de akkor is...) közben az új gyerekeiröl végig posztolja a fb-t (nem ismerősöm, de rákerestem). A kisfiam egyre kíváncsibb rá.mutattam neki neten, de még szomorúbb lett. Írtam neki, hogy találkozzon a gyerekkel, de nem reagált többször. Le is tiltott. Miután irtam a feleségének, feloldott és írta, hogy hagyjuk békén, nem változott a véleménye. Mit csinálhatnék jogi úton?

2014. júl. 3. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%

Nem. És igen, nagyon korrekt veled, és kezdettől fogva az volt (írod, hogy már a terhességed kiderülésekor közölte, hogy ő NEM akarja a gyereket.

Szóval: szerencsére nem tudod "jogi úton" arra kényszeríteni, hogy látogassa a - soha nem kívánt - gyermeket.

2014. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
94%
Gyerektartás fizetésére kötelezhető, de arra nem, hogy látogassa a gyereket.
2014. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

Nem egyedül csináltam a gyereket

Nem öltem meg

Az én szervezetem mehetett volna tönkre

2014. júl. 3. 19:02
 4/63 anonim ***** válasza:
82%

Nahát, te le tudod írni, hogy "nem". De tudod is, mit jelent? A "nem" 9 évvel ezelőtt, és ma is "nem"-et jelentett, azt, hogy nem akarja, nem érdekli, nem kíváncsi rá, ami a kötelessége ezzel kapcsolatban, azt megteszi.

Igen, nem egyedül csináltad a gyereket, de az a te egyedüli döntésed volt, hogy megszülöd, az ő akaratát pont semmibe vetted. Ennyi. Most hiába hisztizel itt, vagy akárhol, nem kényszeríthetsz arra senkit, hogy látogassa a fiadat.

2014. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
20%
Miért bántjátok ilyen bunkó modón?Hapsika húzhatott volna gumit ha annyira nem akart gyereket.Ne az anyját maceráljátok,a gyerek helyzetébe gondoljatok bele.Na ő az aki igazán nem tehet semmiről és büntetve van.Te semmit nem tehetsz .Lehet asszony pajti keze is ebbe benne van.De egyszer eljön az idő amikor elkerülhetetlenül találkozni fognak.Hidd el.
2014. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
87%
4-sel értek egyet
2014. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm az új hsz-okat, bár már megszoktam hogy én vagyok a rosdz, amiért nem öltem meg és nem vállaltam hogy talán meddő leszek. Ő persze tud akármennyi gyereket csinálni.

Nem a nő keze van benne, előtte sem érdekelte a kisfiam

Kár hogy semmit nem tudok csinálni :( de lehet még ügyvédnél rákérdek

2014. júl. 3. 19:19
 8/63 anonim ***** válasza:
92%

És egy ilyentől minek szeretnéd, hogy látogassa? Kétlem, hogy lenne hozzá egy szép szava is!


Egyébként nem, nem lehet kötelezni.


Te meg egy barom vagy, hogy direkt megbántod a gyereked azzal, hogy az orrára kötöd, hogy apját nem érdekli, meg zaklatod a volt barátod feleségét... istenem.

2014. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
56%
AZt ugye tudod kérdező, hogy az abortusz nem gyilkosság, és meddő sem leszel tőle, szóval ez szar kifogás volt?
2014. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
95%

Ez kb. olyan, mintha valakit köteleznél, hogy téged szeressen.

Ezt nem lehet erőltetni.

Most mennyivel jobb, ha kényszerből elviszi a gyereket az apa?

Azt sem tudja mit kezdjen vele. A gyerek is leveszi egyből, hogy csak muszájból vannak együtt.

2014. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!