Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elhagyta magát (többi...

Anyukám elhagyta magát (többi lent)?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na írom is..Anyukámmal eléggé fura a viszonyunk..néhol jó, néhol pedig napokig veszekszünk...igazából szúrja a szememet, hogy a macskái állandóan bentvannak a házban akárhova mehetnek.Erre ráadás, hogy a kutyának külön fotelje van, az is ki-be jár..Anyukám szokott takarítani, havi 1-2-ször felmos..meg a fürdőszobát kitakarítja aztán ennyi...próbáltam én is segíteni, de egyszerűen beleuntam, hogy feltakarítok aztán fél órával később már minden tiszta kosz és macska szőr.Nem is engedem be a macskákat a szobámba.De így is tiszta macskaszőr minden ruhám....egyszerűen sírni tudnék.Főleg amikor az iskolában megkérdezik, hogy miért vagy ilyen szőrös...komolyan zavar.Amikor csak erre gondolok, sírni tudnék.Mindig elmondom neki, hogy mi a bajom erre Ő annyit felel, hogy Ő szerinte a macskáknak jó, ha az egész napot bent töltik a házban.Kertes házban lakunk, szóval nem értem....simán kintlehetne a kutya és a macska is.De nem...Ő mint valami őrült megszállott dédelgeti őket és beszél hozzájuk...néha már félek tőle.De tényleg...beszél az állataival, stb.Sokat dolgozik és elvált...Amikor itt volt még apukám, Ő takarított..egyszerűen anyám olyan igénytelen....leszarja hogy tiszta kosz a ház.Nem érdekli, hogy mások mit szólnak.Havi egyszer elmegy színházba...ajánlottam neki, hogy menjen el többször, vagy szerezzen magának egy pasit, de elutasító volt velem szemben...egyszerűen legszívesebben elszöknék és az utcán tölteném az éjszakát.Főleg az a jó, amikor több napig nem vagy otthon és hazaérsz és megcsap az áporodott macska szag....felemelő én mondom.Ja a másik, hogy olyan megszállott, hogy éjjel 1-kor és 2-kor ki és be engedi a macskákat.Direkt csak ezért felkel...ja és nagyon hanyag.Állandóan dolgozik, de azért lenne ideje...nem tudom mit kéne tennem.Amikor erről a témáról beszélünk, megengedi hogy elmondjam mi a bajom, de utána csak elutasít, nem válaszol.Pedig csak annyit kéne tenni, hogy nem engedjük be annyit a macskákat és a kutyát.Ti mit gondoltok erről?



2014. júl. 5. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyit tudsz tenni, hogy sokat takarítasz és a szobádba (ha van külön) nem engeded be a macskákat. Más embert nem tudsz megváltoztatni (saját magad is alig tudod). Aztán majd az első adandó alkalommal elköltözöl.
2014. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Azt gondoltam, hogy valami jobb megoldás is van...de akkor nincs más..elfogok költözni.Apám nemsokára vesz egy új házat
2014. júl. 5. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
hajnali 1-2 tényleg sok de a többit nem értem.Nekünk is van macskánk és szaga van akkor is ha naponta takarítunk plusz igen vedlik,de gyerekként ezen soha nem akadtam ki plusz senkit nem érdekelt ha szőrös volt a ruhám,ha igen magasról letojtam.A te problémád nem az állatok hanem hogy anyukád nem veled foglalkozik:P kutya kint lehet,de macska elkóborol főleg ha mindig is házi cica volt
2014. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megoldás,mert a macskák és kutyák így némán megértőbbek,mint az emberek...
2014. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

anyukád magányos és depressziós, és az állatok adnak neki támaszt, vigaszt, és társaságot.


Szoktál te elmenni vele bárhova is?

2014. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem.Állandóan dolgozik.Ha nem dolgozik akkor pedig állatmenhelyen van...
2014. júl. 5. 19:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kertes házban lakunk, benti kutyánk van aki persze napközben ki be járhat, mégse vagyunk szőrösek pedig hosszúszőrű kutya. Ha tényleg csak ennyi bajod van akkor ülj le anyuddal és vedd rá, hogy vegyetek olyan eszközöket amikkel a szőr tökjól eltávolítható még a kanapékról is, keresgélj a neten.

Ha más bajod van anyáddal akkor ne fogd rá az állatokra, mert sok ismerősöm van akiknél nem mindig van csillivilli rend, de ettől még sosem gondoltam hogy igénytelenek lennének, amikor az ember dolgozik, nincs ideje minden nap állandóan takarítani.

Mondjuk el kell gondolkodnom azon hogy én is őrült vagyok, mert néha én is dumálok a kutyámhoz, de aki nem szereti az állatokat, az ezt nem értheti.

2014. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan érdekel, hogy mit csináltok ti a macskákkal, hogy büdösek? :D Nekem van egy kandúr cicám, ivartalaníttattuk, így a büdös jelölgetés nincs, amúgy meg a bolha elleni szertől mindig citromillata van, közelről szaglászva is :D Amúgy meg minden nap szellőztetni kellene, macskától függetlenül. Ja, és ő kinti-benti, bármikor bejöhet, éjjel bent alszik, reggel 4-5 körül kelt föl, hogy engedjem ki (mondjuk ilyenkor nem szobrozok az ajtóban, míg méltóztatik visszajönni, hanem lefekszem, majd bejön reggel, ha fölkeltem). Nálunk nincs macskaszőr a lakásban, ugyanis a vedlős időszakban naponta, amúgy heti 2-3 alkalommal alaposan átkefélem a bundáját, valamint naponta, kétnaponta porszívózok, heti kétszer felmosok. Ha a ruhára rámegy véletlenül a szőr, néhány mozdulattal leszedheted szösztelenítő hengerrel. Ennyi, máris meg van oldva a macskakérdés.

Amúgy anyud macskaszeretetében szerintem csak az a gáz, ha éjszaka több alkalommal is pattog nekik. Az, hogy szeretgeti a kutyáját és a macskáit, és beszél hozzájuk, szerintem tök normális egy olyan embernél aki szereti az állatokat.

2014. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon megértelek, mert a szitut nagyon jól ismerem. Hiába vagdalózik valaki, hogy az állatjai citromillatúak és nincsen szőr, az csak jámbor óhaj.

Főleg a kertes házban az állatoknak nincsen bennt mit keresniük. Maximum, amíg esznek. Tanácsolni könnyű volna, mit tenni, de az anyukádra is nézve, ez nehéz.

2014. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Az egyszerű válasz költözz el.

A nehezebb, de talán messzebre vezet:

Csatlakozz édesanyád programjaihoz, egy jó darabig minden kommentár nélkül, később óvatosan kezd el terelgetni, hogy ne csak a menhelyen legyen aktív.

Egy "közepes út"

Rendszeresen kitakarítod a teljes lakást, amikor nincs otthon. Előbb-utóbb reagál valamit, ami lehet kiindulás.

Ha nem reagál, akkor látványosan csak a lakás wgy részét tedd rendbe (mondjuk a konyhát).

Minden esetre konzultálj a háziorvossal, a leírtak depresszióra is utalhatnak...

2014. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!