Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitűnő érettségi, év végi...

Kitűnő érettségi, év végi 4-es osztályzat, elmaradt elismerő szavak édesapámtól?

Figyelt kérdés

Kitűnő érettségivel zártam a gimnáziumot, viszont év végén becsúszott egy 4-es matekból, amire apa nagyon érzékeny. Hazahoztam a rengeteg oklevelet, ajándékba kapott könyvet, megmutattam neki, ő erre fintorgott egyet, és csak ennyit mondott: Mi ez a négyes matekból, hogy képzelted te ezt?

Mi tagadás, sz*rul esett, szerintetek tegyek vagy mondjak neki valamit, mert eltelt azóta pár hét, még mindig dúlnak bennem az indulatok és sokszor eszembe jut az a hangsúly, meg az arckifejezés.


2014. júl. 12. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Húha egy négyesed van..miért nem lehet felfogni hogy nem tudsz mindenből tökéletes lenni? Én tuti megsértődnék
2014. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ennyit kérdeztem volna apukádtól a helyedben, hogy miért, te tökéletesen tudsz mindent?

Annak idején mindenből 4-esre és 5-ösre érettségiztem, de matekból 2-esre. Hozzáteszem, nekem középsuliban nem is ment a matek. Tudod az én apám mit mondott? Hogy hál isten, megvan a kettes, görbül. És örül a többinek, ügyes voltam.

Nekem is rosszul esett volna. Ugyanis a matekot nem elég tudni, mint mondjuk az irodalmat, vagy a történelmet, azt érteni is kell. És ha valaki nem érti, akkor nem érti.

Mindenesetre ha apukád nem is, én gratulálok a szép eredményedhez!:) És ez ne csorbítsa az örömödet, ezek nagyon szép eredmények. Ne akarj mindig megfelelni mindenkinek, ha te ennyire vagy jó, akkor ennyire. Nem kell tökéletesnek lenni. Mindenki legyen annyira jó, amennyire a képességeihez mérten jónak tud lenni.

2014. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mondd meg, hogy neked ez rosszul esett, de sajnos az apukád olyan, hogy a jóban is a rosszat nézi, ahelyett, hogy a rosszban is a jót keresné.

DE! Ha neki tanulsz, akkor ez meg fog téged keseríteni. Ne akarj neki megfelelni többé. Apád nem tud szeretni téged eléggé. Tanulj magadnak és ne az elismerésért. A szeretetet pedig keresd olyanoknál, akik képesek rá.

Szóval: Engedd el!

2014. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Apád nem normális. Egy csomó szülő akármit megtenne, hogy gyereke legalább átmenjen érettségin és átlagos médiával zárja az évet!! Egy 4-es...Atyám.
2014. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esne.

Remélem, azért volt valaki, aki megdicsért, anyukád, nagyik.

Gondolj arra, hogy ügyes voltál, különben nem kaptál volna annyi ajándékot, oklevelet a suliban!

Magadnak bizonyíts, magadnak akarj megfelelni, ne apukádnak. Neki úgy tűnik, semmi sem elég jó.

2014. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mantis religiosa ***** válasza:
45%
Leérettségiztél, folyamatban a felnőtté válás. Ennek MINDIG része az, hogy a szülőknek(fiú az apjának, lány az anyjának) elmondja a véleményét, és azt, hogy a szülő mire számítson/ne számítson a jövőben a részéről. A hátralévő együtt lakás idejére, muszáj helyretenni az erőviszonyokat, mindkettőjük és az egész család érdekében.
2014. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Általánosban végig kitűnő voltam, volt, hogy hat dicsérettel mentem haza, most év végén rezgett a léc, majdnem hármast kaptam matekból, de tudtam, hogy nagyon jó képességeim vannak, nem hiába megyek tovább mérnökire, nem volt kérdés, hogy a matek érettségim 5-ös lesz, ezt megmondtam szüleimnek előre. Az év végi jegy nem nagyon számol be a tudásról, volt aki 2-es érettségit írt, mikor 4-es volt, az érettségi viszont már pontosabb visszajelzés, ezért nem is értem, hogy miért nem az számít neki...
2014. júl. 12. 12:49
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Édesapád azt tartja problémásnak, hogy lett egy négyesed, te meg azt, hogy ő nem adott neked elismerő szavakat. Egyikőtök sem elégedett a másikkal.


Most komolyan, magadért tanulsz. Nagyszerű ember vagy anélkül is, hogy édesapádtól hallanád.


Nem tudhatod, hogy őt mi motiválja. Lehet, hogy fél a te sikereidtől mert akkor magát kevesebbnek érezné.

2014. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de apád egy barom.

Én tökéletesen megértelek. Engem sose dicsértek meg, ha valamit jól csináltam, mert szerintük az az alap, hogy mindent tökéletesen csinálok. Viszont, ha valamit elrontottam, vagy hibáztam, vagy rossz jegyet kaptam, akkor aztán büntetés, megvonások, eltiltás...

Egyszer meg merészeltem kérdezni anyát, hogy mégis miért jó ez, miért nem lehet néha kicsit megdicsérni vagy örülni a sikereimnek. Erre az volt a válasz, hogy mégis milyen jogon várom én el, hogy minden ötösért ünnepséget szervezzenek... Azt hiszem ez volt az a pont, ahonnan egyszerűen nem érdekelt tovább, hogy mit gondolnak.

Neked is csak ezt tudom ajánlani, le kell sz@rni, csak saját magaddal cseszel ki, ha ezen sokat őrlődsz, mert ha fejre állsz se tudsz változtatni rajta, sajnos.

Én gratulálok a szép érettségidhez. :)

2014. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az ilyen embereket, az én szüleim is ilyenek voltak. Ha valamiből becsúszott egy négyes, hetekig szidtak érte, de az ötösökért, a kitűnő bizonyítványokért sosem dicsértek meg. Nekik köszönhetően egy életre megutáltam az iskolát.
2014. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!