Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó szülő az, aki nem megtiltja...

Jó szülő az, aki nem megtiltja gyerekének a cigizést, hanem vesz neki 3 doboz cigit?

Figyelt kérdés

Mesélte a fiam, hogy haverja cigizik, szülők előtt, és kérdeztem, hogy nem tiltják tőle?

Annyit mondott, nem ők is cigiznek.

Azt mesélte el, hogy mikor lebukott 16 évesen a cigivel, az apja előtt, apja fűzött hozzá: "erről még beszélünk!" majd este oda hívta és kezébe nyomott 3 doboz cigit...


Jó szülő ez? Mert én azt mondtam a fiamnak, hogy cigizhet, de elmeséltem, hogy mennyire káros, meg tőlem ne kunyeráljon cigire!


Meglepődtem, hogy vannak ilyen szülők!

Lehet én vagyok túl régimódi, és ma már nem szokás a gyereket óvni az ilyenektől?



2014. júl. 17. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem mindig voltak ilyen szülők, az én anyám is együtt vesz cigit az öcsémmel, mondjuk ő már 28 éves. De nekünk sem tiltották soha a szüleink, de nem kaptam tőlük doboz cigiket soha. Azt meg már 17 évesen is tudtam, hogy káros. Lényegében mindegy, hogy vesz-e neki, mert a gyerek úgyis megveszi ha akarja. Én a saját gyerekemnek nem vennék és nem is adnék rá pénzt, ha annyira fontos a cigi, akkor teremtse elő magának az árát. Tiltani nem tiltanám, mert annál vonzóbb lesz neki.
2014. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Én biztosan nem támogatnám a 18 éves fiam cigizését. próbálnék bele olyan értékeket nevelni, hogy ne akarjon rágyújtani, elsősorban nem tiltással, hanem szavakkal, következményekkel, hozzáállással, példamutatással.


Az én szüleim mindig szivaraztak, még gyerekkoromban is, én megvetem a szivarat és sosem tudnék rászokni. Kipróbálni kipróbáltam viszont.



A másik, ameddig én tartom el agyermekemet anyagilag addig van jogom beleszólni, hogy az én pénzemen egészségkárosító, romboló dolgokra nem költheti. Ha már dolgozik a maga baja, de addigra mint mondta, remélem már meglesz a magához való esze.

2014. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ezt mesélte, hogy te is vegyél neki, aztán kitudja lehet egy szó nem igaz belőle.
2014. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerinted jó szülő az, aki tudatosan segíti a gyerekét abban, hogy mérgezze magát?

Szerintem erre te is tudod a választ.

2014. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem kell tiltani de te ne vegyel neki cigit....de a zsebpenzebol enged meg hogy megvegye mert maskulinben lopni fog meg amugy is ha egyszer adsz neki penzt az onandtol az ove :) Szerintem!!!!!!
2014. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem jó szülő. Én nem engedném a gyerekemnek, hogy cigizzen. Eddig is tudtam, hogy baromi ártalmas (én nem cigizek), de miután a mamám a cigaretta miatt halt meg a kórházban teljesen leépülve, azóta még jobban ellenzem.

Ha elmúlt 18 éves, azt csinál amit akar az egészségével, ez igaz. De 16 évesen én ezt már hatalmas túlzásnak érzem, hogy még az apja ad neki cigit, és hiába pontoznak le, szerintem az ilyen szülők egyszerűen buták. Buták, mert úgy gondolkodnak, hogy ha nekik sem lett tőle bajuk (eddig), akkor a gyereknek sem lesz.

És baromi undorító látvány (volt már benne nem 1-szer részem), ahogy a 15-16 évesek fulladoznak a cigarettától, de cigiznek tovább, mert ez a "menő". Szánalmas, mondom ezt úgy, hogy 20 éves vagyok.

2014. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
jó szülő, nagy eséllyel csak tesztelte az apja, hogy mit reagál, ugyanis a legtöbb fiatal csak a "menőség" miatt cigizik, és ez csak akkor menő, ha titkolni lehet! ha a szülő engedi, sőt, vesz neki, azzal a gyereknek már nem kell titkolóznia, ezzel a többségénél már elveszti a varázsát, de amint láthatjuk, itt sajnos nem, ennek ellenére jó húzás volt, kár hogy nem működött!
2014. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Ha tiltod mèg èrdekesebb lesz neki a dolog.

Sajnos közèpiskolàban minden harmadik gyerek dohànyzik,ezzel menőznek.Mùltkor vàrtam a taxit az utcàn ès gimis lànyok odajöttek hozzàm,hogy nem-e vennèk nekik egy doboz cigit,mert persze alig voltal 15 èvesek.

Èn lekoptattam őket erre odamentek egy sràchoz,aki belement a dologba,persze fiatal lànyok mèrt ne segìtene nekik!!!

Èn is azt a módszert hasznàlnàm,hogy nem adbèk neki pènzt,amìg cigizik!!

Ugysem tudnà megvenni,1000 Ft sok pènz!

2014. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám annyit szólt hozzá, hogy ne tőle kunyeráljak rá pénzt, meg hogy kötelező neki is adnom, meg nekem kell töltenem neki is a cigijét, meg vett nekem konditerembe bérletet, hogy ha már cigizek, akkor a nem mozgást iktassam ki az életemből, mert ugyanannyira kàros a 2.
2014. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem korrekt volt tőle, hiszen én magam is tudom, hogy mik a káros hatásai, nem egészséges. Persze az már nem normális, ha 3 doboz cigivel jön haza.
2014. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!