Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok egy olyan szülőhöz...

Mit szóltok egy olyan szülőhöz, aki verseng a gyerekével?

Figyelt kérdés

Anya a lánya szépségével verseng, és szebb akar lenni a lányánál...


Miért tesz ilyet?



2014. júl. 21. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Vannak nők akik nem tudják elfogadni az idő múlását. Ilyen esetben talán egy pszichológus segíthet.

Konkrétan annyit gondolok róluk, hogy egy természetes folyamat következményeit teljesen rosszul kezelik. Rossz szándék nincs benne.

2014. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Anyukámnak is volt egy ilyen időszaka, amikor kb. 15-18 éves voltam.

Nekem nagyon sokat ártott, mert mindig leszólt, nem engedte, hogy kicsit csinosabban öltözzem, még nyáron sem húzhattam szoknyát. Nagyon gátlásos lettem emiatt. Most felnőttként küzdök, hogy ezeket valahogy helyretegyem.

A fura az, hogy őt most már egyáltalán nem érdekli a kinézet meg az öltözködés.

2014. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Van erre egy klasszikus mese Grimméknél: Hófehérke. A Grimm fivérek tapintatosan mostohaanyává változtatták az akkori romantikus kornak megfelelően az anya figuráját.
2014. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert kicsi az önbecsülése,rossz az önértékelése,és lelkileg gondjai vannak.
2014. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önértékelési és hiúsági probléma.
2014. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Meg kell nézni mindkét oldalról, a gyerek verseng gyakran a szülővel, nem fordítva... A családnál, ahol bébiszitterkedek, az egyetemista lány ráhajtott a mostohaapjára, hiába rázza az le százszor, százegyedszerre is csábítja, az anyja hiába ült le vele beszélni, "meg akarja mutatni mennyivel jobb, mint ő, és elvenni a pasiját". Szóval a versengés néha a gyerek hibája, nem hibáztatom az anyát, ha felveszi a kesztyűt...
2014. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!