Anya-fiú kapcsolat?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A problémám, aminek a megoldásában a segítségetekre lenne szükségem, a következő. Kimondottan rossz viszonyban voltam és vagyok édesanyámmal. Alapból nagyhangú, úgymond "szenvedélyes" ember, mindent kiabálva közöl. Mind a mai napig rendszeresen kiabál, kritizál, ha találkozunk. Majd, ha megvédem magam, kapva kap az alkalmon, hogy megsértődhessen, akitől térden állva kell, hogy bocsánatot kérjek. Cserébe nem különösebben fordított figyelmet a fejlődésemre, hagyta, hogy elhízzak még kicsi gyerekkoromban, ha valamilyen kérdésem volt, elintézte egy "nemtudommal". Elég komoly önértékelési problémák alakultak ki bennem, pár éve pszichiáterhez kellett mennem (nem szinonima nálam a pszichológus és a pszichiáter, felmerült, hogy antidepresszánsokra lehet szükségem), amire ő úgy reagált, hogy vele most mi lesz, illetve, hogy ezentúl valószínűleg nem fogja nekem odaadni a kocsiját. Viszont számomra elképesztő módon mindenkinek dicsér, akivel csak találkozik, hogy milyen jól teljesítek az iskolában, milyen jó, hogy már sportos vagyok és lefogytam, mennyire büszke rám. Ennek a büszkeségnek az esetek 90 százalékában nyomát sem látom. Egyszerűen gyötör a lelkiismeret, hogy én vagyok a hibás, amiért ilyen rossz kép alakult ki bennem róla? Nagyon hálás lennék az észrevételekért!
2014. júl. 25. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az én anyám is hasonló. a félismerősöknek azért dicsér, mert ő maga szeretne szimpátiát kelteni bennük azzal, h büszke a fiára. hiszen mit gondolnának róla, ha egy jó szava se lenne veled kapcsolatban... azt, h valójában hogyan áll hozzád, csak te tudod, mert neked meg kimutatja a foga fehérjét. ha pedig ezek után te mondanál mást a környezetednek, te jönnél ki rosszul, hiszen anyád úton-útfélen dicsér, te meg csak a rosszat látod benne. jól ki van ez találva :)
2014. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Különlegescsajszi ***** válasza:

Hát már ne haragudj meg,de szerintem anyád nem nagyon foglalkozott veled soha! Vannak ilyen szülők,csak az a baj,hogy aztán meg a gyerek szívja meg! Csak azt nem értem meg,hogy az ilyennek mi a francnak gyerek ??!

az én életemet is elb.szta anyám egy életre!Büszke lehet magára,de nem fogom neki mutatni,de belül meg egy senki a szemembe !! Én azt javaslom neked,hogy ha ez igaz,tanuljk belőle,és ha neked lesz gyereked,akkor tudod,hogy azzal már foglalkozni kell,és akkor lehet mondani,hogy nem lesznek problémák!;-) Üdv,és minden jót! : Erika.

2014. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe először, hogy édesanyád valamit kompenzál a nagyhangúságával és az örökös kritizálásával, tehát valami nem kerek nála sem. De ez persze téged nem vigasztal és ez nem is lehet mentség anyukád részéről, csak mint lehetséges indokot hoztam fel. Szerintem ne legyen lelkiismeret-furdalásod, nem úgy tűnik, mintha te tehetnél a kialakult helyzetről.

Dícséret neked, amiért felismerted, hogy problémád van és szakemberhez fordultál!

2014. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Különlegescsajszi ***** válasza:
*tanulj* bocsi,elírtam.
2014. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Most esett le neki a tantusz, hogy talán ő a hibás a te lelki problémáidét és most a lelkiismeret-furdalás szerű érzését így próbálja ellensúlyozni.
2014. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. júl. 25. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!