Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? A fiam elvált,...

Mit csináljak? A fiam elvált, egyedül neveli az 5 éves kisebbik fiát. E miatt beköltöztem hozzá. Egész nap mosok főzök, vasalok, takarítok, programot szervezek, játszótérre járok, és egy jó szót sem kapok ezért.

Figyelt kérdés
Dolgozni nem tudok elmenni a fent említett okok miatt, ezért a fiamra vagyok szorulva cigaretta ügyben is. Hétvégén az élettársamnál csinálok meg mindent (mosás, főzés, takarítás, vasalás)Kezdek belefáradni. 60 éves vagyok. Most, hogy a nyári szünetben itt van a nagyobbik fia is (9 éves), még több teher hárul rám. Azon kapom magamat néha, hogy üvöltök a gyerekekkel, ha nem úgy csinálnak valamit, ahogyan én szeretném. Kérlek adjatok tanácsot, hogyan tudnám jobban tehermentesíteni magam?
2014. júl. 26. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ha a fiad akarja nevelni a gyereket, nevelje ő.


Keress munkát, ha ezen felül marad időd és energiád akkor segítHETSZ neki, de nem kötelességed.

2014. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%

tegyél meg mindent a fiadért, ne a jó szó miatt

ilyen egy igazi nagyi

2014. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem jár óvodába az 5 éves gyerek. Akkor max. hetente egyszer-kétszer átmennél segiteni, a többit meg oldja meg a fiad egyedül. Egy egyedül álló anyához sem költözik be az anyja, hogy nevelje a gyereket.
2014. júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Te költöztél oda ingyenszolgának, most mit csodálkozol?


Szakíts és költözz el, nem igaz, hogy 60 éves felnőtt nőként nincs ennyi eszed.

2014. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Elnézést elírtam ("szakíts" )csak el kel költözni...
2014. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Ez olyan nekem, mintha önként vállalnád a mártír szerepét. Én is segítenék a fiamnak és az unokámnak, de amit Veled tesz, az már kihasználás. Tanulj meg nemet mondani mind a fiadnak, mind az élettársadnak. Ha cselédnek tartod önmagad, mások is annak fognak tartani.


A fiad gyerekeit nem Neked kell nevelni, hanem az apjának és az anyjának. Téged megkérhetnek, hogy olykor besegíts, de semmiképpen nem szabad átvenned ezt a szerepet. Oldják meg, ha máshogy nem, akkor bébiszitterrel, takarítónővel, baráttal, barátnővel, akárhogy.


Jogod van a saját életedhez, de ezt csak akkor fogják tiszteletben tartani, ha következetesen megszabod a határokat és azt be is tartod.

2014. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Hát minek mentél oda? A fiad gyereke, nem a tied, neki kell nevelnie. AZ más, hogy segítesz, de nem a te dolgod végezni a házimunkát. Az élettársadnál sem a te dolgod.

Te vállaltad.

2014. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A fiam azt mondja, hogy nem voltam jó anya, most bepótolhatom a mulasztásomat. 2 éves korától egyedül neveltem. Mindent megadtam neki, mégis ezt vágja a pofámba.
2014. júl. 26. 17:58
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Zsarol téged. Ha így áll a dolgokhoz, oldja meg egyedül a gyerekfelügyeletet és a házimunkát, bebizonyíthatja, mennyire jó apa.
2014. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Nagymama, sajnálom a körülményeket, de az gondolom, már megérted, miért lett elvált a fiad.

Hiba volt beköltözni hozzá, költözz el, és kösd ki, max. hetente két alkalommal jössz rendbe tenni a lakást, a napi rutint oldja meg a fiad.

2014. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!