Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ilyen? Értem,...

Normális az ilyen? Értem, hogy a szülők "nevelhetik" így a gyereküket, de mindenképpen szükséges?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szomszédok költöztek mellénk, akiknek van egy 15 éves fiúk. A srác születése óta siket és emiatt eléggé visszahúzódó, nem szeret még a lépcsőházba sem kijönni (az első hetekben én sem tudtam, hogy a szomszédainknak van gyerekük).

Egyszer sikerült vele négyszemközt maradnom és elsőre nagyon megkedveltem, értelmes, normális és kedves srác, tökéletesen olvas szájról és van annyira türelmes, hogy (mivel nem vagyok jártas a jelnyelvben) mindent leírogasson nekem a könnyebb kommunikáció érdekében. Sokat vagyunk/voltunk együtt, gyakran átjön hozzánk, a szüleim is nagyon kedvelik.


Egyik alkalommal elmondott nekem pár mondatot, a maga lassú, döcögős és néhol hibás szavaival, de összességében hihetetlennek tartottam ezt is, mert eddig még sosem szólalt meg előttem.

Megtudtam, hogy nem szeret beszélni, mert a szüleit irritálja. Ha hozzájuk szól leordítják, otthagyják, vagy megpofozzák érte.


Ez szerintem így nem normális. Nemhogy örülnének annak, hogy a gyerekük szeret/szeretne minél jobban megtanulni beszélni, helyette teljesen elrettentik tőle. Ha nem hagyják gyakorolni, akkor megragad azon a szinten ahol most van, de ha engednék és biztatnák talán fejlődne és számukra is kevésbé lenne "irritáló".



2014. júl. 27. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen "emberek", ezekkel sajnos semmit sem tudsz kezdeni. Amit lehetne, az sajnos törvénybe ütköző.
2014. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülei nem is teszik, bíztasd te, segíts neki te, ha szerettek együtt lenni, beszélgess vele minél többet, főleg ha ő szeretne, de erőltetni sem kell. Állj mellette és segítsd..

és a szüleinek sem kell tudni róla, valószínűleg nem is érdekli őket hogy mi van a fiukkal, és az külön gusztustalan ha még ordítanak is vele és meg is verik ha próbálkozik, az ilyet addig ütném amíg bele nem fáradok. undorító hogy vannak ilyen emberek...

2014. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű. Szólni kellene legalább a tanárának vagy valakinek, aki foglalkozik vele.
2014. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sikettel orditani...? Ez olyan mint egy vaknak bemutatni?
2014. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális! Jézusom!
2014. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Törölnének a modik pár hozzászólást, ha leírnánk, mit tennénk a szülőkkel.
2014. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
87%
Hát ez nagyon messze van a normálistól. Lehet hogy érdemes lenne szociális munkásokra bízni a dolgot.
2014. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom amit a 6-os.

Nem szülő az ilyen....

2014. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fiú biztosan egy speciális iskolában tanul. Ha betöltötted már a 18-at, felkeresheted ennek az iskolának a vezetőjét, természetesen kérve a diszkréciót. Egy szakembernek a dolga az, hogy "felvilágosítsa" a szülőt gyermeke beszédfejlődéséről, annak megakadályozásáról. De ezt te is tudod.
2014. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Bántalmazzák a fogyatékosságáért. Az ilyenek kutyát se neveljenek.
2014. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!