Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan győznétek meg...

Ti hogyan győznétek meg anyukátokat, hogy engedje meg, hogy Pestre menjetek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most fogok nyolcadikba menni, de viszont annyira rettentően kicsi településen élek, hogy abszolút nincs kedvem itt maradni és sokkal szívesebben próbálnám ki a nagyvárosi életet, valamint ott lakik a barátnőm és néhány rokonom, ismerősöm is. Apu maximálisan megérti, hogy szeretném itthagyni a várost és a támogatását is élvezem, anya viszont azt mondja, középiskolába nem fog elengedni innen, mert semmi értelme és felesleges. Én viszont speciel szeretnék élni, önállósodni, magasabb színvonalú intézményben tanulni, na meg persze nem utolsó sorban ápolni a párkapcsolatom, mert még majdnem 300 kilométerről is boldogok vagyunk egymással.


Ti mit tennétek a helyemben?

14/F


2014. júl. 28. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apu nem akart soha semmit, amit én akarok. Akár tanulás, akár szabadidős tevékenység... Anyuval fogtuk magunkat, elmentünk a kiszemelt suliba, beiratkoztam, majd közöltük apuval a tényt. Volt veszekedés, de aztán megbékélt.
2014. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem szó nélkül megengedték.Érvelj. Pénz van a koleszra?
2014. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
14 éves kissrác "ápolja a párkapcsolatát" De édes :)
2014. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fogod magad és rákeresel a kiszemelt intézményre, szépen összegyűjtöd az érdemeit, az ott tanulók eredményeit, az egyetemi felvételi arányt, az iskola által kínált egyéb programokat. Ehhez szépen hozzácsapod a város előnyeit és lehetőségeit a faluhoz képest és anyud elé rakod.

Amúgy a középsulis kolesz ingyen van.

Semmi esetre se hagyd magad elnyomni ebben a kérdésben.

2014. júl. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy próbáljon kicsit tovább gondolni a saját kényelmén és félelmein. Döntsön felelősen, hiszen ő is azt szeretné (gondolom), hogy minél jobb iskolában tanulhass és minél jobb eredményeket érj el.


Viszont én arra kérlek, hogy te is gondold át azt, amit teszel. Nem lehet, hogy a kapcsolatod + a fővárosba kerülés lehetősége többet nyom a latban, mint az oktatásod? Nem baj, ha így van, de akkor ezt ismerd el.


Egyébként ahogy a szüleidnek, úgy neked is alá kell írnod a beiratkozási lapot, bárhová mész. Ergo ahova nem akarsz járni, oda nem kényszeríthetnek.


Ha apukád megért, akkor ketten próbáljatok anyukádra hatni.

2014. júl. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Hol laknál? Kolesz? Barátnő? 14 évesen még eléggé el tud szaladni a szekér az emberrel, a nagyváros és a barátok könnyen kifordítanak önmagadból, ha nem vagy észnél.

Több a lehetőség, de több a kísértés is.


Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de sokkal több a kiadás is. Szállás, étkezés, utazás. Gondolom ezek a visszatartó tényezők édesanyádnál.

2014. júl. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 14 évesen kerültem koliba és nem bántam meg. Sokkal önállóbb vagyok, kinyilt a latokorom és sok jó baráti kapcsolatra tettem szert. Az étkezés olcsóbb a koliba, mintha otthon lennél és igazából ezekben a kolikban csak a kajáert fizetsz, a többit az állam adja.
2014. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

3 - osztom. es 300 km.rol bodogok. tok cuki...

nincs a kozeledben jo suli? biztos van megyeszekhely v 2. legnagyobb varos.

jar ismerosom jo egyetemre atlagos kozepsulibol, mert o knkretan tanult ott. semmi hatranya nem volt, felkeszult erettsigire.tok jol valasztott targyakbol es kesz.


amugy mar jol eomndtak mit tegyel, de kozben azt is ertsd meg h egy anyanak ez nehez lepes...

2014. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A saját tapasztalatomat fogom elmondani, szerintem ezzel meggyőzheted őket.


Sokra vittem az életben, 3 diplomám van, PhD-ztam, kijelenthetjük, hogy van karrierem. Egy vidéki (megyei jogú) városban jártam egy versenyistálló típusú gimnáziumba, aztán Budapesten tanultam tovább egyetemen.


Sehol sem vagyok azokhoz képest, akik az ország legjobb gimnáziumába jártak, minőségi oktatáshoz jutottak, és a fővárosban nevelkedtek, olyan életrevalók és okosak, amit nekem 8 év után sikerült elérnem. Olyan lehetőségeik voltak az életben, ami nekem sosem lett volna, olyan tanárok tanították őket, akik vidéken ritkák. Olyan tantárgyaik voltak, ami akkoriban még csak a bp-i oktatásban volt elképzelhető.


Sokkal előrébb tartanék az életemben, ha a fővárosban tanulok már gimnáziumtól. Persze, ebben nem lehetünk biztosak, de megfogadtam, hogy a gyermekemet a fővárosban fogom felnevelni, hogy megkapja azt, ami nekem nem adatott meg.


Az önállóság szerencsére már 18 évesen ott volt, mint lehetőség (hiszen egyetem alatt egyedül laktam albiban), nagyon nagy áldás ez is szerintem. A mai fiatalok, ha nincs komoly kapcsolatuk, és ilyen lehetőségük, 30 évesen fizetik be az első csekkjüket. Nem jó ez így!


27L

2014. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat!


Mint egyik kedves válaszoló említette, édesanyámnak valóban nehéz döntés, hiszen én sem szívesen engedném el a helyében a gyermekemet. De sajnos itt, ahol élünk, nem sok lehetőség van. Van ugyan a városban középiskola, de a tanárok korruptak és a színvonal sem túl magas, az ország legjobb 200 iskolájába nem fér be az intézmény. Olyanokat hallani, hogy csak az lehet ötös tanuló, aki az adott nevelőnél vesz magas összegekért különórát, különben négyes osztályzatnál jobbat nem lehet szerezni. Ezt én nem szeretném és eleve Budapesten mindenre sokkal több a lehetőség, így a tanulásra is és az önállóbbá válásra is. Úgy gondolom, sokkal könnyebben meg tudnék állni a saját lábaimon a későbbiekben, ha elengedném anyuék kezét és saját magam intézném az életem. Úgy gondolom, meg van a magamhoz való eszem, és nem lenne egyszerű eltéríteni az eredeti céljaimtól, nem vagyok könnyen befolyásolható, főleg nem hülyeségekkel.

Láttam, valaki említette, hogy lehetséges az, hogy a kapcsolat "többet nyom a latban". Nos ez így van, de ha csak ennyi lenne az indok, akkor valószínűleg maradnék, ahol vagyok. Egy ilyen döntéshez több érv szükséges, egy dolog miatt nem lenne érdemes felrúgni a dolgokat.


A kollégiumról: anyukám abban a hitben van, hogy borsos árakat kell azért fizetni, hogy benn lakhass. Nem igen lenne túl megterhelő a családi kasszának, csak az utazás költsége. Ha valóban így lenne, nem "húznám le" a szüleimet ilyen dolgokkal.

A főbb oka annak, hogy nem szeretné a máshol való tanulásomat az az, hogy úgy gondolja: a gimnáziumok egyformák és az egyetemre való felvételnél teljesen mindegy, hol végeztél, csak a jegy számít. Ezekről a dolgokról szerintem fel kell majd világosítanom.


Köszönöm szépen mindenkinek, aki időt szán(t) arra, hogy foglalkozzon a témával! :)

2014. júl. 29. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!