Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem látogatja a kislányu...

Apuka nem látogatja a kislányunkat, aki viszont állandóan sír utána, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két éves a kislányunk, apuka másfél hónapja úgy döntött, jobb neki nélkülünk. A munkahelye fél órára van onnan, ahol mi most lakunk, mégse jön soha, nem is keres, nem is kérdez a kislányról. Két hetente elviszi, de volt már, hogy elfelejtette a láthatást, és egyébként csak a nagyszülők miatt viszi el. A kislányom minden nap kérdezi mikor jön apa, hol van apa, és most már minden nap sír is. Ma már a gondozónéni is szólt, hogy a lánykám egész nap sírt a bölcsiben. Apuka most hozta vissza vasárnap lányunkat a láthatásról, és a kislányunk zokogott a búcsúzáskor, úgy kellett kiszedni a kezéből. akkor apuka azt mondta a lányomnak, hogy jön a héten. Azóta nem hallottunk róla semmit. Nagyon fáj, hogy ennyire nem érdekli a lányunk és fáj, hogy a kicsim ennyire szenved. Mit tegyek? Mit mondjak a lányunknak? Miért nem képes legalább egyszer eljönni hozzá egy fél órára? :( :(

2014. júl. 31. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell neki annyit emlegetni az apukát.
2014. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem emlegeti neki senki :( Ő kérdezi folyton, olyankor azt szoktam mondani, hogy dolgozik.
2014. júl. 31. 19:58
 3/15 anonim válasza:
83%
Biztos, hogy a kapcsolatotoknak lőttek, nem lehet helyrehozni? Nagyon sajnálom a helyzeteteket, a kislánynak, pedig tényleg látnia kéne az édesapját, hiszen az apja nélkül nem Ő lenne. Csak azt csinálhatod, hogy elbeszélgetsz vele, elmondod, hogy a gyereke sír utána és ez téged hogy érint. Sok sikert Nektek! :)
2014. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Megmondod neki, hogy ne legyen ennyire önző, a lányotok szenved, tessék normálisan nevelni, mégha nem is vagytok együtt. A kislánynak pedig elmagyarázni, hogy apu kevesebbszer fog jönni, de ettől még nagyon szereti és sokat gondol rá.
2014. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Segíts a csemetédnek elfelejteni az apját. Vegyél neki játékokat, mesekönyveket. Olvass neki mesét, játsz vele.


Ha "apuka" ilyen marad, akkor lehet, hogy ideje lesz elgondolkodnod egy újon. De amúgy sem maradhatsz sokáig egyedül. Gondolom, hogy szeretnél még több gyermeket is.

2014. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elméletileg helyre lehetne hozni, de mivel ezt csinálja, hogy két-három hétig nem tudunk róla semmit, így nem hiszem, hogy lesz benne hajlandóság, hogy helyrehozzuk. Mondtam már neki sokszor, hogy a lányunk nehezen viseli, sokat sír és sokszor keresi, jöjjön gyakrabban de nemcsak, hogy nem jön, hanem nem is kérdez felőle. Múltkor mikor mondtam neki, hogy i a helyzet, hogy sír a lányunk és hiányzik neki az apukája annyit mondott rá, hogy "értem".

Mondtam a kislányunknak, hogy apa nagyon szeret és amint tud jönni fog, és sokat gondol Rád, de közben a szívem megszakadt, mert nem igaz :( Nem tudom mi lenne a helyes lépés, mert attól félek, ha sokszor mondom neki, hogy jöjjön a gyerekhez, akkor azt fogja hinni, hogy a gyerekünkkel zsarolom, vagy így akarom visszaszerezni vagy nem tudom. Nem szeretném, ha ezt gondolná, igazából azt se szeretném, hogy könyörögni kelljen, hogy látogassa a lányunkat, de közben látom a kicsit szenvedni és meghalok, hogy nem tudom neki megadni az apját, akire annyira vágyik :( és iszonyúan érint, hogy még csak nem is kérdez felőle, nem is hív fel, hogy mi a helyzet, és az ígéreteket se tartja be, amit ráadásul nem is nekem ígért, hanem a lányának :( :( :(

2014. júl. 31. 20:12
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Az én unokám 5 éves, a fiam egyedül neveli, és soha nem keresi az anyját, ugyan örül neki, ha jön érte, de soha nem sír utána. Boldogan jön haza a fiamhoz, mert minden szeretetet megkap itthon.
2014. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Elég egy trágya alak, nem tudsz vele mit tenni. Sajnos a gyerek megérzi, hogy nem az igazat mondod, és azt hiszi, hogy ő a rossz, azért nem jön apu. Ezt és a valóságot el kéne mondanod őszintén, és nem füllenteni többet.
2014. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyennel szerintem ne is akarj helyrehozni semmit. Most bukott ki az igazi énje. :/ Ne hazudj a kislánynak, megérzi! Te legyél a biztos pont az életében. Kitartást!
2014. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
Köszönheted magadnak a gyereked szomorúságát,mert a nagy baba utáni vágyadban elfelejtetted megnézni,hogy milyen embernek szültél.
2014. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!