Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett baj, hogy megváltoz...

Miért lett baj, hogy megváltoztam? Eddig nem zavarta, csak most? Csak szerintem igazságtalanság ez?

Figyelt kérdés

Iskolát váltottam, költözés miatt (vidékről Pestre költöztünk) és bekerültem egy új baráti társaságba.

Változtam is ezalatt az egy év alatt (lefogytam, teljesen más lett a ruhatáram, elkezdtem szórakozni járni, magabiztosabb lettem, a külsőm is változott, nem ültem itthon egész nap). Anya eddig örült, hogy így megváltoztam és boldogabb lettem, de nemrég beszélt vele a két volt legjobb barátnőm, otthonról. És utána elkezdte nekem mondani, hogy túl drasztikusan sportolok, összesen 8 napot voltam itthon egész nyáron és mikor rákérdeztem, hogy miért most mondja ezeket, elmondta, hogy a régi barátnőim beszéltek vele, hogy mennyire megváltoztam és már nem is vagyok jóban velük.

De eddig nem zavarta ez, csak most, hirtelen, hogy beszéltek vele a volt barátnőim, akik megsértődtek rám, mert nem találkoztam velük valami túl sokat. Sőt, eddig anya biztatott, hogy sportoljak, kezdjek diétázni, ő hurcolt kezdetben vásárolgatni, ő mondta folyton, hogy járjak két hetente szépségszalonba és hogy a változás jót tesz.


Kicsit olyan, mintha "napraforgó" lenne...


16/L


2014. aug. 5. 11:43
 1/2 anonim válasza:
Lehet, hogy te nem veszed észre de a személyiséged nagyban változhat ezt tapasztalatból tudom. Főleg egy vidéki lány felkerül a nagyvárosba.... Nem tudom, hogy ez mennyire jó vagy rossz de talán természetes hogy az ember idomul az új környezetéhez. Gondold végig: Ha összefutna a régi éned a mai Önmagaddal mit gondolnál a nagyvárosi lányról? Na talán ugyanezt érzik a barátnőid is. Gondold végig, melyik vagy te.. itt kiderül mennyire fontos a barátság.. Sok szerencsét! 23/L
2014. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egyetértek az első hozzászólóval, és csak annyit tennék hozzá, hogy ülj le anyukáddal, előtted írd le egy papírra ezeket a dolgokat, és beszéld meg vele. tényleg kissé érthetetlen, hogy hosszú ideig bíztatott, támogatott, és csak most lett vele baja. nem lehet, hogy ő is városiasodott, és amikor a régi vidéki barátaiddal beszélt, hirtelen arcon csata a dolog, és megijedt,hogy elveszett a régi élet? pedig vége, és nem fog visszajönni, a városi élethez más életmód is jár. lehet, hogy ijesztő neki ez a változás. minden bizonnyal változott a jellemed is, hiszen ebben az életkorban különösen fogékony vagy a változásra, és szerintem most hirtelen szembe jött vele, hogy fenekestül felfordult az életetek. gyanítom, némi ilyesmi állapot fellépett volna amúgy is a korod révén, hiszen most rengeteget változol, de sok lehetett neki, hogy emellé meg egy "városiasodás" is bejátszott. ez elég ijesztő lehet számára. szerintem ha beszélsz vele, mondd el azt is, hogy te még mindig az ő lánya vagy, fejlődsz, és ez a változás valamilyen mértékben így is, úgy is bekövetkezett volna, a baráti társaságod is megváltozott volna, esetleg hozzátehetnéd azt is, hogy nem bánod, hogy elköltöztetek (te ismered az anyukádat: nem lehet, hogy félelem van benne, hogy biztos jó döntés volt-e a költözés? hiszen ez eleve nagy lépés volt, így meg pláne), és hogy szereted, és szeretnéd, hogy ha bármi problémája van esetleg veled, vagy nem érti a viselkedésedet, akkor azt beszéljétek át? egy vagy több nagy beszélgetés hatalmas segítség lehet.
2014. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!