Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apa alkoholista. Tavasszal volt elvonón, kigyógyult, nem volt semmi baj, de most szombat óta megint minden nap iszik, gyógyszerre méghozzá, plusz a piát is keveri össze-vissza. Kérdeztem mi a baj, azt mondta semmi, hagyjam. Anyának és nővéremnek még ennyit se mondott, csak bámult rájuk, hülyének nézte őket. Egész nap fekszik, csak inni jár ki, meg WC-re. Ma azt mondta anyának, hogy meg akar halni.

Én pár napja feladtam, hogy mindig beszélek hozzá, és ő valósággal leszar, úgyhogy napi programom, hogy felkelek, elmegyek, és este hazajövök. Így viszont nem merek elmenni, mert félek, hogy arra jövök haza, hogy megölte magát. Piáját nem tudom kiönteni, mert vesz másikat, bezárni meg nem tudjuk, mert akkor gondolom agresszív lesz. Az egész család idegileg kivan, most apa szabadságon van, de jövő héten már mennie kell, és gondolom nem fog menni (soha nem ment mikor ivott), és ha kirúgják akkor nővérem is ki fog készülni, mert anya fizetése elmegy a csekkekre, tesóm meg nem tud az egyetemmel párhuzamba dolgozni.

Mikor elvonón volt, mondta az orvos, hogy próbáljunk vele sokat törődni, mert az segíteni fog neki. Én már nem tudok vele törődni, mert baromira utálom, és még figyelni sem figyel rám. Mit tegyek? Hívjak valami segélyszolgálatot?


2014. aug. 7. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén mondom, nem tudom. De itt van pár ötlet...


Hívjatok el a házhoz egy lelki segítőt. pl egy papot, vagy egy leszokott alkoholistát, aki 'mentorálná'. Ő esetleg meg is értheti a baját.


Valahogy külön kéne élnetek tőle, mert titeket is lehúz. Nem tudom, ez lehetséges-e.

2014. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hívjál segélyszolgálatot.
2014. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: pap nem jó ötlet, attól felhúzná magát csak. Haverjával próbálkoztunk, akivel volt elvonón, őt is elküldte szó szerint a p...be.


Második: és segélyszolgálaton belül kit/mit?

2014. aug. 7. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a bőr alá beültethető, lassan felszívódó gyógyszer szokott hatásos lenni.
2014. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondoltunk rá, meg hogy szonda kéne, de abba kell a beleegyezése nem? És akkor tuti nem rakatna be, mert az elvonóra is az orvos beszélte rá...
2014. aug. 7. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos a depressziós emberben rengeteg düh és harag van. Addig szeretik, míg csendben elvan a szobájában. Pedig a lelki békéhez sajnos ezt ki kell adnia, nem fog egyből vigyorogni.


Pszichológus? Önsegítő könyv?

2014. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vettünk neki tavaly, de kidobta. Pszichológust próbáltuk már, de azt mondta, ha kihívjuk akkor agyonver minket.
2014. aug. 7. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Második voltam: az SOS-kék vonalat. Ingyenes. Mondd el a bajaidat, és biztosan segítenek. Ők tudják, hogy hova irányíthatnak el, oda, ahol tényleg segíteni is tudnak rajtad és a családtagjaidon. Apád egy durva agresszor, aki legjobb magára hagyni, az orvos pedig, aki azt tanácsolta, hogy ti törődjetek sokat vele, visszadhatná a diplomáját.
2014. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szivtelen leszek. Ha meg akar halni, akkor ra kell hagyni. Mert igy csak art nektek.
2014. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem agresszív, nem csinál velünk semmit, sőt, nem is pazarolja ránk az idejét, csak ha elé állunk, hogy na most akkor mondd mi a baj akkor elküld minket, de teljesen nyugodt.

Én tényleg nem értem, mi lehet a baja… Elvonó után teljesen normális volt, lehetett vele mindent csinálni. Nyaraláson megivott pár sört, aztán két hete elment kocsmázni két nap is, de utána nem ivott. Szombaton vett pár sört, azt hittük nem lesz belőle baj, de mégis. Komolyan nem tudom felfogni miért teszi ezt, nővéremmel mindig beszélgettünk vele, anya is mindig beszél vele (bár néha elég durván összekapnak), van normális munkája… És nem hiszem el, hogy nem látja, hogy neki is és nekünk is rossz…Én folyamatosan menekülök, nővérem elköltözött, anya meg detto menekül, és tesóm szobájában alszik…

2014. aug. 8. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!