Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő, ha apám egyszerűe...

Mi a teendő, ha apám egyszerűen elviselhetetlen, és nagyon megromlott a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nagyon-nagyon jó volt a kapcsolatom apukámmal, rengeteget beszélgettünk. Most olyan 5-6 éve teljesen elhanyagol. Ha mesélek neki valamit, látom az arcán hogy egyáltalán nem érdekli és kb a pokolra kíván... Ha anyával hármasban beszélgetünk, ő csak mered maga elé, vagy telefonon facebookozik, és ha szólunk hozzá, egyáltalán nem tudja miről van szó, teljesen lesz.rja miről beszélgettünk. Ha ilyenkor mondom nekik hogy "holnap megyek barátomhoz, 2-3 nap múlva jövök", akkor utána mikor hazajövök, felháborodva leszid, hogy megint hol csavarogtam, ő miért nem tud róla. Ha mondom neki hogy de hát ő is ott ült mikor szóltam, akkor azzal jön hogy egyrészt van elég baja, nem köteles a hülyeségeimre odafigyelni, másrészt meg ne feleseljek.

Ha jobb kedve van, elkezd vicceket gyártani, de van hogy nekem van rossz napom, tök normális hangnemben szólok neki, hogy most ne, mert nincs hozzá hangulatom, akkor is ordít hogy bunkó vagyok, meg rá senki se kíváncsi (pár éve volt hogy tudta hogy rossz kedvem van, mégis poénkodott meg cikizett, míg végül sírtam, ma már nem hagyom magam)

Anyával is kiakasztóan viselkedik. Dolgoznak mindketten, kb ugyanakkor érnek haza. Anya általában nem éhes este, nagyon sokszor nem vacsorázik. Apa meg folyton mászkál utána a lakásban, hogy mi lesz a vacsora, meg hogy ő éhes.. Már ezerszer elmondtuk neki hogy odamegy a hűtőhöz és szed elő valamit, ne kelljen már kiszolgálni (én ha éhes vagyok fogom magam és eszek, volt hogy itthon volt hétköznap mikor én suliban, hazaestem 2 körül, még a cipőm se vettem le, már jött hogy akkor terítsek meg. Nem volt képes kitenni két tányért meg evőeszközt...), ebből is csúnya összeveszés szokott lenni. Barátom aki feleannyi idős mint ő, önállóbb... simán főz magára, nem kell kiszolgálni. Nem tudom apám miért nem képes rá.3 dologért nem lehet elküldeni úgy a boltba hogy ne telefonáljon haza vagy 8-szor valami kérdéssel.

A másik amin velem össze szokott veszni, az hogy mikor megyek aludni. Én olyan 3 körül szoktam lefeküdni ha másnap nem kell időre kelnem. Ha másnmap suli akkor éjfél-1 között. Ha itthon vagyok, néha éjfél körül egyszercsak megjelenik az ajtómban hogy miért nem megyek már aludni, hétvégén is délig alszok és nem segítek semmit. Valójában olyan 9 körül felkelek, megmosakszom, átöltözök, és 9:30-kor már kérdezgetem anyát, hogy mit kell ma megcsinálni. Apa felkel 8 körül, egy órát téblábol, 11-kor még mindig a reggelijét nyammogja. Alapból nem értem miért kell egy 20 évest piszkálni mennyit alszik. Nem tudok sokat aludni, pont, szerintem én is el tudom dönteni mennyi alvásra van szükségem. De ha ezt mondom neki akkor tiszteletlen vagyok.

Teljesen összeférhetetlen, ha nem nevetünk a viccén, akkor begurul. Egyáltalán nem "él velünk együtt", nem beszélget velünk érdemben, vagy ha igen, az csak cseszegetés. Elvárja hogy ki legyen szolgálva, ő a fűnyíráson kívül kb semmit nem csinál itthon, de engem folyton leszól hogy semmirekellő vagyok, mikor szegény anyámtól vár mindent, aki ugyanannyit dolgozik mint ő.

Most egyetemista vagyok, tehát csak szünetben meg hétvégéken vagyok "összezárva" vele, de már miatta utálok hazajönni kb. Meg anyum is sajnálom sokszor.. Sokszor apa minősíthetetlen stílusban beszél mindkettőnkkel.

Hogy kezeljem? Mit tudnék csinálni? Most igazából megutált minket? Vagy mi baja van?

20/L


2014. aug. 14. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, apukád belefásult a házasságba, és megszokta, hogy mindent a popsija alá raknak -szerintem ez egyértelmű. Megváltoztatni nem tudod, de mivel a lánya vagy és ösztönösen szeret téged, próbálj meg hatni rá szeretettel, vagy inkább iróniával és reflexióval. (De ez csak az én véleményem, remélem nem mondok nagy hülyeséget)

"Apu, megteríted az asztalt? Éhes vagyok? Te is? Jé! ÉN IS! Most mi legyen? Hívjuk fel a nagypapát, hátha eljön megteríteni?"

"Szenvtelen vagyok? Tudom, ez rossz dolog édesapám, hiszen még főzni se szoktam rád este kilenckor! Vess meg, szörnyű gyerek vagyok!"

"Na képzeld apu, ilyen volt az egyetemi élet..blablablablabla aztán lefeküdtem három négerrel, és azt hittem, terhes vagyok. " Apud felnéz, villámló pillantással- "rettentő furcsa álom volt!"

satöbbi.

Egyébként pedig a legjobb megoldás az önérzetére hatni. Kérdezd meg, milyen volt a munkahelyén, ugye fárasztó? Jajj, ki melegített neki kaját?


Humorral könnyebb átlendülni a nehézségeken, egyébként pedig a klasszikus érv (ha költségtérítésen vagy):

"20 éves vagyok, felnőtt, ne mondd meg mit csináljak!"

Ha pedig nem:

"Azért is fizetsz, hogy ebédet csináljak neked, vagy ez bent van a félév költségeiben?"

Kitartást! :)

2014. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én apám is pont ilyen és a mi kapcsolatunk odáig fajult, hogy egyszerűen meggyűlöltem és már nem állok szóba vele. olyan dolog ez, hogy felnőtt ember, elvileg képes rá, hogy bevásároljon és megcsinálja magának a kaját. Az meg nálam külön kiveri a biztosítékot, hogy addig bosszantott, amíg el nem sírod magad. Ez nagyon gáz. Ha az apád és szeret téged, akkor ezt elvileg észreveszi. De ezek szerint semmi nem érdekli, csak a saját kényelme. Ugyanilyen az én apám is, sajnos tudom, miről beszélek. Én már rég lemondtam az apámról, ha elmenne, egyáltalán nem hiányozna.


Amúgy lehet rá úgy hatni, ahogy 1 mondja, de nekem biztos nem lenne hozzá türelmem. Azért nem lenne, mert tudom, hogy tudja, hogy fájdalmat okoz a családjának, de nem érdekli, mert neki így kényelmes.

2014. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!