Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mániákus depressziós vagyok?...

Mániákus depressziós vagyok? Miért nem tudom elengedni a sérelmeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17éves lány vagyok. A szüleimmel egyre rosszabb a kapcsolatom. Gyerekkorom óta nem szeretem őket (tudom, hogy ez közhelyes és egyből önző kis dögnek érzem magam ahogy leírtam, de ez van.) mert mindig csak szidást kaptam tőlük. Kisgyerek koromban sose foglalkoztak velem, csak ha leszidtak valamiért, mert a nővérem sokkal problémásabb gyerek volt, mindig hisztizett én meg elvoltam egyedül, utáltam ha emberek vannak körülöttem. Mindig magamat okoltam mikor szidtak. Egyszer mikor 3 éves voltam annyira haragudtam magamra egy ilyen felpofozós-szidós-üvöltözős incidens után, hogy összeszurkáltam ollóval az óvodai fotóimat. Mikor elkezdtem kamaszodni, persze már elkezdtem őket is okolni, de ettől még nem szerettem jobban magam. 11 évesen merült fel bennem először, hogy meg akarom ölni magam. 12évesen hobbimmá vált, hogy fiúnak öltözöm, amiért apám persze egyből le gusztustalanozott, pedig eredetileg csak poénból csináltam. 13 évesen már eljártam otthonról, ittam, mindig punkokkal lógtam, de őket egyáltalán nem érdekelte kikkel vagyok. Néha mondták, hogy "azt sem tudom kik a barátaid" és kész.. nem is tudom hogy kéne velük beszélnem, nem bízom meg bennük egyáltalán, nem tudom szeretni őket az anyagi dolgok miatt amiket kapok tőlük, mert soha sem kaptam tőlük figyelmet vagy szeretetet. Pedig tudom, hogy szerencsés vagyok és sok helyre eljutok, sok mindent megkapok amiről mások csak álmodoznak de én ennek nem tudok örülni, mert ezeket a dolgokat is mindig csak felróják, hogy bezzeg ők mi mindent megvesznek meg mindenhova elvisznek én meg csak egy hülye hisztis kis pcsa vagyok. De azt hogy én tökéletesen meglennék ezek nélkül, és csak egy kis elismerést kérnék a cuccaim helyett elengedik a fülük mellett. Pedig hosszú évek óta mondom. Az utóbbi időben pedig csak egyre rosszabb. Mikor nyaraltunk, akkor derült ki, hogy felvettek az egyetemre ahová jelentkeztem. Hónapokig nagyon keményen tanultam az érettségire, reggel kinyitottam a könyvet, este pedig becsuktam, még enni is elfelejtettem, 5kgot fogytam is ez alatt az idő alatt. Ráadásul az emelt érettségim után nagyon beteg lettem, és a többi tárgyra csak 3napom maradt felkészülni, és így is 4-es 5-ös lett minden. Erre apám ennyit mondott, szó szerint idézem: "Most egy kicsit büszke vagyok".. és ez soha többé szóba se került. Na és mikor kiderült, hogy felvettek, reggel olvastam az sms-t és nagyon örültem, mondom hogy FÖLVETEEK!! erre senki nem reagált semmit, még 3x kellett megismételnem hogy ennyit kinyögjenek, hogy "de ez eddig is egyértelmű volt". Innentől kezdve az egész nyaralást végigbőgtem, rossz hangulatom volt, de ezért is csak én lettem leszidva mert a fancsali képem elrontja az ő nyaralásukat. 1x apám megpróbált mentegetőzni, hogy pedig ő amúgy dicsekedni szokott velem csak nekem nem mondja, hogy nehogy elbízzam magam. Ettől olyan szinten ideges lettem, hogy 1. mégis miért dicsekszik azzal, amit én, csakis én, egyedül én értem el, ő pont sz.art az egészre, arra hogy én tanulok, csak piszkált, hogy én csak a gépen lógok, miközben ONNAN TANULTAM, 2. hogy nem látja hogy egész életemben egy darab kakinak éreztem magam miattuk. Üvöltöztem vele egy sort, mert tényleg teljesen eldurrant az agyam.. NA azóta én vagyok az aki mindenkit utál, akit mindenki utál, még a barátai is és amúgy is egy antiszociális menthetetlen elmeroggyant hü.lye haszontalan pi.csa. Pedig engem amúgy mindenki úgy ismer, hogy közvetlen, barátkozós, vicces vagyok, egy csomó hülye szokással, úgy mint aki szeret élni, bulizni, beszélgetni.. Viszont ha itthon vagyok, sose szoktam kimozdulni a szobámból, inkább az interneten szoktam olvasgatni, beszélgetni, PCjátékokkal játszom vagy a patkányaimat szeretgetem.. egyszerűen megfojt a lakásunk légköre, ez a távolságtartó, belesz.arás, a "már úgyis mindegy" hozzáállás. Egyszerűen megkönnyebbülés kitenni itthonról a lábam. Gyűlölöm ezt az egészet ami itthon van. Anyám kötelező 1óra hisztijét minden nap. Azt hogy hazamegyek könnyes szemmel, mert annyira örültem, hogy jön a kedvenc előadóm magyarországra koncertezni, elújságolom anyámnak és erre ő kb elbőgi magát hogy mekkorát csalódott bennem hogy így tudok valamiért lelkesedni.. Azt hogy ha apám hazajön akkor mindenkinek halál csöndben kell lennie különben a nap hátralévő részében üvöltözés lesz. Azt hogy folyton példálódzgatnak, hogy sose tudják beismerni hogy tévedtek vagy elrontottak valamit, hogy mindig azzal jönnek, hogy "próbáld ki hogy egyszer ezt meg ezt csinálod, és akkor hogy viselkedünk majd veled" stb. (nem mellékesen kipróbáltam, 1hónapog eltűrtem minden bsztatást, kitakarítottam az egész lakást, kedves voltam, próbáltam beszélgetni, de apám elhajtott hogy neki erre nincs ereje se ideje mert fáradt és amúgy is őt nemérdekli amit mondok.. és amit 5percnél tovább maradt egy üres pohár az asztalon, már kezdődött előlről a "sose lehet elrakni semmit?!" "lusta disznó sose raksz el magadután semmit" stb stb. Tehát mindig mindenben csak a rossz van nézve.. És most csúcsosodott ki az egész, azért, mert nem kaptam meg egy e-mailt és így nem pótoltam a kollégiumi jelentkezésben pár dolgot.. és nem vettek fel kollégiumba. És ez most azért van, mert nekem mindig minden fontosabb, és sz.arok az egészre, és ők szenvednek miattam mindig és én mindig mindent csak elb.aszok. Mondtam nekik, hogy igen, azt most rohadtul elcs.esztem, ez van már nem tudok mit csinálni.. fél percre rá apám megszólal (miután üvöltözött velem mint egy kutyával, hogy takarodjak a szobámba) mögöttem mikor megyek a szobámba (de mint aki legszívesebben lelökne a lépcsőn aztán leköpne) hogy legalább annyit mondanék hogy elb.asztam. Nem akartam elhinni... Természetesen ezután jött még egy félórás szónoklat arról, hogy én mostanában mindig mindent sorozatosan elb.aszok.. csak azt nem tudom, hogy mit.. leérettségiztem, fölvettek.. ez volt az egyetlen amit "elcsesztem" meg a drágalátos nyaralásuk.. amit maguknak cssztek el nem mellékesen..

Ráadásul van bennem még egy hatalmas dilemma, mégpedig az hogy nemrég vallottam be magamnak hogy transzneművagyok. Nem vonzódom a lányokhoz, de gyűlölöm hogy lánynak születtem és hogy így kell leélnem az életem. Viszont apám teljes mértékben irtózik minden ilyen embertől és szíve szerint kiirtana mindenkit aki kicsit is eltér az átlagtól. Szerinte akinek tetkója van az deviáns magamutogató börtöntöltelék.. (de azért a Tankcsapda a kedvenc együttese, akik ki vannak varra, haha.. )


Egyszerűen szánalmasnak találom őket amiért rajtam töltik ki a dühüket (mert anyámra ha rájön az ötperc képes futni utánam, és teljesen random összefüggéstelen hülyeségeket üvöltözni nekem, mert épp nemjutott jobb az eszébe, úgy viselkedik mint egy 13éves akinek világfájdalma van. Mint én..)és magamat is amiért ez ilyen mélyen érint és képtelen vagyok még mindig szemet hunyni fölötte. Mindig megpróbálom, és volt hogy ment is vagy fél évig, de aztán újra kijön és nem bírom tovább és bőgök meg magambafordulok mint egy kisgyerek..


Tudom hogy ez így nagyon sok és nagyon hosszú, de muszáj volt kiírnom magamból.. nem tudom hogy mi lesz, nem látok már semmi esélyt arra hogy valaha normális családom lesz akiktől nem kapok gyomorgörcsöt ha meglátom őket..


2014. aug. 20. 02:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. A mániás depresszió valójában elmebaj és jóval ritkább, mint azt a média sugallja.


Sok problémád van, amire a legjobb egy ifjúsági pszichiáter volna. Háziorvosi beutaló kell hozzá.

2014. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. A mániás vagy bipoláris depresszió teljesen más, nagyon súlyos betegség, neked elég lenne egy pszichológus.
2014. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tipikus, mindent túldramatizáló és mindenért másokat hibáztató tinike vagy. Természetesen mindenki más megkapta azt az e-mailt, csak pont te nem, a pohár az csak úgy ott felejtődik az asztalon és nem te hagyod ott... ajj, hagyjuk. És igen, nem csak egy átlagos, szenvelgő-fanyalgó, kiállhatatlan tizenéves vagy, hanem neked mániás depresdziód és rettenetesen szomorú sorsod van. Még az a szerencse, hogy nem veszed magad túl komolyan. Nem irigylem a környezetedet, gondolom csak kevés barátnőd van, ha rendszeresen ilyen litániákkal fárasztod őket. Bocs' az őszinteségért, nyilván babusgatást vártál. :/
2014. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Soha senkinek nem szoktam panaszkodni, ahogy a szüleimnek se. Nem szoktam hisztizni, másokat okolni semmiért. Tudom, hogy rohadtul gyűlöletesnek tűnök abból amit leírtam, meg önző szemét kis dögnek, de senkivel nem vagyok ilyen a családomon kívül. Viszolygok tőlük, mert gyerekként és most is csak negatív élményeket tudok hozzájuk kötni. Ha 17évig kellene úgy élned, hogy minden amit jól csinálsz az az elvárható és tök normális, és ha 5öst kapsz vagy fölvesznek az egyetemre az semmit nem jelent, viszont ha valamit véletlenül elrontasz (akár egy pohár ottmarad az asztalon amíg tv-t nézek, mert nem vittem ki egyből ahogy megittam a vizet ami benne van) akkor te vagy a világ leg semmirekellőbb, leglustább gyereke akivel szegény szüleidet veri az élet. Én gyerek vagyok. Egy gyerek, aki képesvolt eljutni odáig 17évesen, hogy egyetemre megy. És sajnos nem jött meg az az e-mail, hiába néztem minden nap 2x a fiókomat. Azt hittem minden rendben van, mivel fogalmam sincs hogy hogy kell használni az etr-rendszert.. ha ez mondd valamit. És félreértés ne essék, tudom hogy kibszottul szánalmas életforma vagyok, és legszívesebben megölném magam, de nem azért lettem ilyen mert én ezt akartam..

Gondolom te szülő vagy, és a gyerekeid hasonló cipőben járnak. Ha ez így van, akkor kicsit figyelj oda rájuk.

Az én szüleim azt sem vették észre, hogy a nővérem 2évig hánytatta magát. Csak példálództak vele, hogy milyen vékony, mekkora akaratereje van (én sem vagyok se túlsúlyos, se husis se semmi, egyszerűen csak nem vagyok egy pálcika, ami apám mániája, mert hogy ő sportol és én meg egy lusta dög vagyok amiért abbahagytam.. nem mellékesen volt egy gerincműtétem, ami miatt ez elég nehézkessé vált, pár év alatt tolókocsiba kerültem volna ha ugyan úgy csinálom tovább ahogy addig, másrészt meg a tanulásra koncentráltam, aminek meg is lett az eredménye.) Persze mikor elmondtam nekik, akkor is én voltam lecs.eszve, hogy miért nem mondtam előbb. Maguktól semmit se vesznek észre, ami velünk történik, csak azt ami őket negatívan érinti. Elvárják, hogy felnőttként viselkedjek, de közben lekezelnek mint egy kutyát és elhordanak mindennek. És ha valami probléma van, akkor annak mindig én vagyok az oka. Soha nem álltak ki mellettem, ha valami igazságtalanság ért, sose hitték el nekem és azt mondták hogy biztos én csináltam valamit amivel kiprovokáltam.


Mint mondtam, tisztában vagyok vele hogy ez itt nyafogás, és semmi jogom hogy ezt csináljam, le kéne nyelnem a békát mert hát ez nem olyan egetrengető dolog, sokan vannak így vagy rosszabb helyzetben.. de itt legalább név nélkül kiírhatom magamból.


A barátaimat sose fárasztom semmivel, mivel nem panaszkodom soha. Ezt hiszi apám is, hogy nekem nincsenek barátaim és engem mindenki utál és én is utálok mindenkit és mindenkivel feszkózok. Pedig ez egyáltalán nem így van. Soha senkivel nem kötözködöm, nem hisztizek, nem is beszélek magamról soha. (szüleimnek se, de apám szerint ő mindent tud rólam és arról hogy milyen vagyok, úgy, hogy soha nem beszéltem neki se magamról se a barátaimról, se arról hogy mit csinálunk együtt, mivel soha nem is kérdezte) Mindig másokon próbálok segíteni, mert magamon nem tudok.. Minden barátom úgy ismer, hogy rám mindig számíthat és bármit megbeszélhet velem mert tudják hogy jobbkedvre tudom deríteni őket.. ezt nem önajnározásból mondom, tényleg így van. Egyszerűen 2külön személy vagyok a családom és a barátaim körében. A családommal olyan vagyok mint egy 12éves aki nem képtelen túllépni az őt ért sérelmeken, a barátaimmal meg mint akinek semmi problémája, csak jól akarja érezni magát. És egy 3. külön személy az interneten..

Soha senkivel nem veszek össze rajtuk kívül, soha senkinek nem mondok el dolgokat magamról csak itt és soha semmi olyat nem csinálok ami másokat negatívan érintene, kivéve itthon. Egyszerűen úgy érzem hogy megfulladok ebben ami itthon van és ez már teljesen menthetetlen, csak úgy tudok kitörni ha elmegyek dolgozni és saját életem lesz. Ezt tenném legszívesebben, de nincs végzettségem és nagykorú se vagyok.. talán az egyetem kicsit helyreráz majd.. pedig én igazán nem akartam haragban elválni tőlük, de ma is úgy ébresztett anyám, hogy "te gondolom nem jössz nagyihoz" (rohadtul akartam menni!!!) aztán hozzámvágta a kulcsot (szó szerint) és elmentek.. direkt nem ébresztett föl előbb, hogy ne menjek.. Hát ilyen a légkör itthon.

2014. aug. 20. 12:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy mániákus vagyok mert egyszerűen nem tudom elengedni ezt pedig rosszul vagyok az énemnek ettől a részétől, mégis mindig visszaesek és már nem tudok mit csinálni mert állandósult ez az utálat, ez a nihil, már belefásultam, de néha még előjön ez az elkeseredettség is ami most.. és az sem segít ezen, hogy rengetegen vannak úgy mint én, mert őket is ugyan olyan szánalmasnak látom mint magamat. Hányingerem van.
2014. aug. 20. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
A mániás depresszió akkor sem ez. Az egy másik betegség.
2014. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hasonló légkörben nőttem fel én is. Azt javaslom neked, hogy menekülj onnan, amilyen gyorsan csak lehet! Ha nem jött össze a koli, még mindig mehetsz albérletbe más egyetemistákkal. Mindjárt 18 leszel. De itt ne maradj, mert a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mennyire le tudják rombolni az ember önbizalmát az ilyen szülők. Egyébként szerintem nem vagy transznemű, bár nem ismerlek. Akkor mondhatnád ki ezt biztosra, ha egészséges környezetben élnél. De ez a környezet minden, csak nem egészséges. Lehet, hogy ez vetül ki abban, hogy transzneműnek érzed magad. Szerintem a mániákus depresszióval is ugyanez a helyzet. Csak azt akarod, hogy figyeljenek rád, mert a szüleid erre képtelenek. És ez az önutálat, ami benned van, ez is ennek az eredménye. Durva ezt kimondani, de valószínű, a szüleid sose szerettek se téged, se magukat, se senkit. Ezért te se szereted magadat, mert ezt tanították neked. Ezek ilyen tudat alatt működő dolgok. Ha lenne egy jó barátot, vagy egy családtag, vagy bárki, akinek elmondhatsz mindent, máris jobban éreznéd magad. De egyelőre érdemes felkeresni egy pszichológust is. Egy ilyen környezetben egyedül képtelenség kibírni. És javaslom, hogy menekülj onnan. Vagy albérletbe, vagy koliba, vagy bárhova, csak menekülj abból a légkörből, ami csak rombol.
2014. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Soha nem mutatom ki ha rosszul érzem magam, se azt hogy transznemű vagyok/annak érzem magam. Bár ezen egyébként én is gondolkodtam már.. de ezt teljesen függetlennek érzem ettől a dologtól.. persze ez nem jelenti azt, hogy tényleg teljesen független. Soha nem tudnám elmondani egy ismerősömnek se, annyira szégyellem magam miatta.
2014. aug. 21. 00:12
 9/10 magyarember1993 válasza:
azt javaslom kezdj el írni az életdől egy könyvet! találj ki egy fiktív személyt, fiktív helyszíneket. Csaak a problémáid legyenek valóságosak.Látom a türelmet benned, mivel ide is írtál elég sokat.Az öngyógyítás egyik legjobb KEZDETE , hogy naplót vezetsz.Továbbá kezdj el olvasni az érdeklődési témádban könyveket, hogy lefoglald magad és csatlakozz a neten fórumokhoz ahol további elégedetlenségeidet kiélheted! De ha kezdődik az egyetem rengeteg emberrel találkozhatsz szélessávban, így ők is segíthetnek, ha türelmes vagy!
2014. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezeket mindent művelem évek óta. Amikor csak tehetem a saját kis álomvilágomba merülök.. rajzolok, olvasok, filmeket nézek, álmodozok.. interneten beszélgetek emberekkel, szeretek másokat megismerni..
2014. szept. 9. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!