Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szívtelenség?...

Szerintetek is szívtelenség? Ha így gondolkozom rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

A második gyerkőcöt várom éppen. Problémás terhesség, így felvetődött a kérdés, hogy mi van, ha a baba beteg lesz.

A férjemmel ezt megbeszéltük, hogy egy beteg babát, gyereket nem vállalnánk a már meglévő érdekében. Sajnos sok példát láttam ahogy egy beteg gyerkőc után szétesik a család.

Intézeti elhelyezést kérnénk, ahol tudnánk látogatni, és megfelelő fejlesztési lehetőségek vannak.

Ezen édesanyám teljesen felháborodott.

Szerintetek igaza van?


2014. aug. 24. 15:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem intézettől függ. Egy felelős helyen, ahol megfelelő körülmények és becsületes szakemberek van, boldog lehet, különösen úgy, ha tartjátok vele a kapcsolatot és nem csak magára hagyjátok.
2014. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Nincs joga olyasmin felháborodni, ami nem tartozik rá. A beteg kisgyerekkel kapcsolatos problémák nem őt terhelnék, hanem a Te családodat, így a döntés joga is a tiétek. Egyébként ez egy olyan helyzet, ahol nem lehet "jó", vagy mindenki számára elfogadható döntést hozni. Ti így döntöttetek, egyáltalán nem vagytok ettől gonoszak vagy felelőtlenek, és senkinek nincs joga ezért a másikat elítélni. Mellesleg egy intézetben, szakemberek között a gyereknek is jobb lehetőségei vannak fejlődni, mint otthon. Nem arról van szó, hogy lemondanátok róla, hanem mint írtad, látogatnátok is.
2014. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
18%
Édesanyáddal értek egyet.
2014. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
12%

A beteg gyerekeket, ha csaladban maradnak, sokszor bántják a suliban is pl., ami rossz nekik.

De ha mar a csaladja is ilyen tehat kirekeszti, akkor sajnalni tudom szegenyt, pedig még meg sem született. Vajon hogy fog esni neki hogy a masik testvere otthon lakik,de ő ki lett rekesztve? Ilyen csalad mellett jobb is beteszitek valahova.

2014. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

Szia !


Érzem hogy le leszek pontozva a véleményem miatt, ez van.

Lényegében ez nehéz kérdés, és hiába mondunk itt mi ezt-azt, te/ti kell eldöntsétek.

Van sok példa ara is hogy a beteg gyermekét felneveli a szülő. Nagymamám épp 2 hete volt xz településen xy rokonnál, és neki volt még egy 45 éves lánya, aki szülés során nem kapott levegőt és nem is egy szerve károsodott, tehát magatehetetlen ember. MÉGIS felnevelte, ráadásul EGYEDÜL mert a gyermek édesapjának igy nem kellett a gyerek.

Fáj az anyjának a dolog, de nem tud mit csinálni, neki, ahogy ő mondja "a Jóisten ezt adta". Igaza van.


Én nem mondanám a döntésed épp szivtelenségnek, van aki nem birná végignézni hogy a gyermeke tehetetlen, és ez mondhatni "rendben van". DE nem zárom ki hogy majd épp a döntésed miatt fog mardosni a lelkiismeret.

De szerintem ezt a lehetőséget már te is átnyálaztad.


De engem érdekelne, hogy mennyire biztos hogy betegen fog születni és milyen betegséggel? Ez sem mindegy.


Tény, én megtartanám ebben a helyzetben, és ha ezért elvesziteném a férjem, akkor engedném hadd menjen.


Minden esetre kivánok minden jót, és jól dönts a helyzetben !!!! :)


A születetndő babának meg nagyon sok egészséget, hátha mégse lesz komyolyabb, káros és maradandó betegsége !

2014. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
29%
En az edesanyaddal ertek egyet, ismerve az intezetek helyzetet, mukodesuket hazankba.
2014. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
26%
Jo kifogas es jo ezzel takarozni hogy latogatnatok. Az akkor sem olyan mintha veletek nevelkedne. Letudjatok par ora alatt es kesz. Önzőség.
2014. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem, hogy anyukádnak mi köze van bármihez is? Még meg se történt a baj, ti máris erről fantáziáltok és elmondjátok a szüleiteknek is, akikkel egyértelmű generációs, vagy akár demográfiai szakadékok választanak el titeket egymástól...
2014. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
Ez nehéz kérdés, elég szélsőséges nézetei vannak erről az embereknek, úgy, mint például az abortuszt, vagy a szülők "otthonba dugását" illetően. Ha valaki számára ez szentségtörés, soha nem fogod tudni vele megértetni, több millió észérvvel sem, hogy miért lenne jobb mégis intézetbe adni. Én veled értek egyet, én sem tartanék meg beteg gyereket. Ha időben kiderülne, elvetetném, ha meg kéne szülni, nem nevelném, pláne, ha már lenne egy egészséges. Én is több családot láttam széthullani emiatt, köszönöm, egy életem van és azt nem erre szánom, bármennyire önző is vagyok. De készülj fel rá, hogy rengeteg ember szemében leszel te a szemét, és ezt közölni is fogják veled. Erősnek kell lenned, hisz a saját, személyes tragédiátokon kívül még ezzel is szembe kell néznetek.
2014. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem teljesen jó megoldás. Gondolj csak az Esőemberre: a kicsi védelmében intézetbe küldték a nagyot.

Nem hiszem hogy emiatt rossz anya lennél, sőt talán így mindenkinek jobb, a beteg gyerek megfelelő gondozást igényel, amihez lehet hogy ti nem vagytok megfelelőek, az intézetben viszont szakemberek viselnék gondját. Nagyon kényes kérdés, sehogy se lehet jól kijönni belőle.

Gondolj arra, hogy ott jó helye lesz, és ha tényleg mindig látogatnátok, nem vagytok rossz szülők, hisz eleve hatalmas fájdalom lehet feldolgozni hogy az egyik gyereked soha nem élhet teljes életet. Az meg gondolom egy vagyonba kerülne ha napi 24 órában lenne mellette egy házi ápoló.

2014. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!