Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ennyire gyűlöl engem?...

Apám ennyire gyűlöl engem? Vagy csak feszültséget vezet le?

Figyelt kérdés

Vannak oké pillanatok amikor normális, de van hogy csinálok / mondok valamit és akkor teljesen átmegy gyűlölködőbe velem (és ritkán anyámmal/tesómmal). Általában őrült/ idegbetegnek / beteg / agyilag nemnormálisnak hív (ezt azután kezdte hogy leszokott a " belőled semmi/senki lesz", "tesód jobb nálad" "miért nem vagy olyan mint ő" "elkeseredett vagy"|dolgozom, mentős iskolát fogom elkezdeni nemsokára|). 3 napja is volt egy ilyen eset hogy a nagyszüleimnél voltunk (az ő szülei), akik már 80+ évesek, és a semmiből elkezdett politizálni, majd bántani kezdte őket a nézeteik miatt, agresszív lett velük egy ideig minden apróság miatt. Mikor eljöttünk megkértem hogy ne bántsa már őket és ne rajtuk vezesse le a feszültségét(Nagyszüleimnek is biztos elég nagy teher mikor 80+ évesek) hanem inkább jöjjön ki velem biciklizni vagy tanuljon velem görkorit , erre le hülyézett , betegnek hívott hogy én ilyet merek neki mondani meg amúgy is mi közöm hozzá. Utána meg már úgy tesz mintha semmi sem történt volna, és elkezd jönni beszélgetni, meg kérdezősködni amihez nekem persze nincs kedvem egy kicsit sem, de ezért megint én vagyok az elmebeteg nemnormális.

Sokat gondolkodtam már mi lehet a kiváltó oka ennek a gyűlöletnek (már ha ez az, nemvagyok biztos benne), de lehet az hogy amikor elváltak anyával akkor én anyát választottam mert nem akartam egyedül hagyni (ha tesóm anyámmal ment volna és apával maradtam volna). Igazából nemtudom eldönteni hogy én vagyok e a nemnormális , beteg , vagy ő itt a szemét aki csak levezeti a feszültséget rajtam. Ez is egy old meg magad kérdés, de nemtudok kihez fordulni (anyuhoz nem akarok, mert akkor jobban gyűlölne hogy uszítom ellene, mikor csak valakivel ki akarom beszélni a problémámat. Párom meg külföldön van és csak szombaton ér haza. Akivel legalább nemsokára össze is költözünk ha minden jól megy).

Köszönöm ha végig olvastad, és remélem lesz valaki aki tud majd egy két jó tanácsot adni.



2014. aug. 26. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem veled van baj, faternak nehéz az élet ... ahogy öregszik jön rá, hogy eddig is egy csőd volt, és már sok ideje sincs változtatni
2014. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni hogy a munkahelyén ő nagy ember. Konkrétan vezető, de ott soha nem hallottam úgy beszélni ahogy otthon. Ott mindenki jó embernek tartja mert ott mindenkinem rendes.
2014. aug. 26. 09:18
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, nem is együtt laktok. Akkor nem elég az, ha nem beszélsz vele gyakran?

Ha elváltak a szüleid, akkor gondolom, nem beszélnek egymással. Akkor mért is ne beszélhetnéd meg ezt a dolgot anyukáddal...?

2014. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, Újra összeházasodtak 1 év után, és együtt élünk
2014. aug. 26. 09:40
 5/17 anonim ***** válasza:

szerintem apukád az elmebeteg. nem normális, ok nélküli dühkitörései vannak.

ha sok is a stressz az életében, így nem bánhat veled.

költözz el.

2014. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 pszi1984 válasza:
Szia. Nagyon kíváncsi lennék a kérdésedre kapott válaszra..... Mert én sajnos ugyan ezeket éltem át otthon a szüleimmel... S pont az apukámmal.... Én a mai napig nem tudom ezt hova tenni. Nagyon sokat gondolkodtam, s később beszélgettem is egy nagyon jó barátnőmmel. S képzeld, Ő azt mondta, h szerinte így akar belőlem jó és sikeres embert nevelni... Akkor kinevettem barátnőm, de ennek a beszélgetésnek kb 10 éve... Hátam mögött egy fősuli és már 6 év egy munkahelyen.... Én normális hangon beszélek a párommal és Ő is velem. Mindenünk megvan... Mivel nem élünk együtt, már nem olyan sűrűek ezek a kirohanásai... De arra jutottam, h az ilyen viselkedést csak azzal az emberrel szemben tudok megtenni, akiben bízok annyira, h soha nem hagy egyedül, bármit is mondok neki.... Gondold át, s kíváncsi lennék a véleményedre, h a Te szemszögedből mit gondolsz a válaszomról... 30/N
2014. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nagyon szép, kedves pszi1984

hallottál már esetleg a stockholm-szindrómáról?

csak mert neked ez van.

áldozatoknál nem ritka.

2014. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 pszi1984 válasza:
Soha nem éreztem magam áldozatnak, de sajnos a viselkedését sem tudtam megindokolni.. Nekem is volt egy ilyen fázis az életemben, hogy azt gondoltam, hogy utál... De ezen már túltettem magam. :)Mikor otthon éltem, soha nem éreztem zsarnokoskodónak, csak minden egyes, a szememben értelmetlen fellángolásán csodálkoztam, kerestem magamban a hibát, próbáltam neki bebizonyítani az ellenkezőjét.... Tulajdonképpen folyamatos bizonyítás vágy volt bennem. De jobb is ebbe nem bele menni. Én ezt nem panaszból írtam... S jól érzem magam az életemben. :)
2014. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szerintem csak keress rá a wikipédián.


"De arra jutottam, h az ilyen viselkedést csak azzal az emberrel szemben tudok megtenni, akiben bízok annyira, h soha nem hagy egyedül, bármit is mondok neki...."


szerintem ezek szörnyű mondatok. nem is tudom, mit mondjak.

talán jobb is, ha nem érted, nem tudom.

2014. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 pszi1984 válasza:
9/10 sajnos nem tudom hogyan kell privátban válaszolni neked.... de... kíváncsi lettem Rád.. S nem feltétlen a miatt, h Rólam mondj valamit, hanem mert 2 mondatodban nagy intelligenciát véltem felfedezni. De lehet, h csak számomra volt megkapó... Szép napot.
2014. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!