Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Rendezett családi viszonyban élek a férjemmel és két lányommal. Az egyik 9, a másik 12 éves. Nagyon szeretem a férjem is és a gyerekeimet is. Kívülállónak úgy tűnhet, hogy nagyon hideg vagyok velük. Lassan kezdődik az iskola és már kezdődik a depresszióm is. Már pár napja megint nem vagyok nagyon jó társaság... Említettem, szeretem a gyerekeimet, de havonta kell pár nap nélkülük, hogy újra, teljes szívemből tudjam szeretni őket. Minden napom a munkával, takarítással, főzéssel telik. Másra, magamra, nincs időm. Ha lenne is, nincs kedvem, inkább alszok, hogy ne gondoljak a problémáimra. Mit csináljak, hogy teljes és boldog életet tudjak élni, mert estéim sírással telnek. Ilyenkor elvonulok a család elől, ők nem tudják, hogy mit csinálok. Főzés, teregetés, takarítás közben mindig rámtör a sírás, a depresszió. Hobbim nincs. Nem is lenne rá időm, meg ha lenne is, nem tudnám csinálni, mivel, ahhoz azért kedv is kell. Nincs semmire sem kedvem. Mit csináljak???? Segítsetek?

2014. aug. 30. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Miért sirsz?
2014. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Mik a problémáid?
2014. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Keress fel egy pszichológust. Attól nem lesz jobb a depressziód, hogy párhetente szabadnapot veszel ki a családodtól. Persze kell az is, de te is belátod, hogy az esetedben nem segít, mert a hétköznapjaid még emellett is ugyanolyan rosszul telnek.


Egyébként ennyiből nem tartalak rossz szülőnek, szereted őket és ellátod a feladataidat.

Inkább saját magad miatt kellene összeszedned magad :)

2014. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy rossz anya, amennyit tudsz, annyit adsz a családodnak. Egyetértek azzal, aki szerint pszichológusra van szükséged.
2014. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

A férjed elől is titkolod, hogy sírsz? Akkor nehezen tud neked segíteni.


A kérdésre visszatérve, nem vagy rossz anya. És robot sem. Neked is szükséged van lazításra, kikapcsolódásra, feltöltődésre. Beszéld meg a férjeddel, hogyan tudnátok ezt kivitelezni. Egy-egy hétvégére nem tudná valamelyik nagyszülő bevállalni a gyerekeket, hogy kettesben lehessetek a férjetekkel? A férjedet nem tudod bevonni a házimunkába, hogy egy kicsit tehermentesítsen?


A depresszió komoly dolog, ne várd meg, míg nagyobb baj lesz. Fordulj szakemberhez, kérj segítséget.

2014. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Te inkább enyhén depressziósnak tűnsz mint rossz anyának.


Mi a konkrét gond? Az, hogy magadra nem jut idő? Hát szervezd úgy a dolgokat legyen idő magadra is, férjed gyaníthatóan tud segíteni ebben. 9,12 éves gyerekek már nem olyan kicsik, hogy állandóan mellettük kell lenni.

2014. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%
Egyszerű hiszti, megtudnád, ha az összes családtagod hirtelen eltűnne, hogy milyen jó volt velük... jó dolgodban már nem tudod, milyen problémákat találj ki magadnak, önző vagy, egy unatkozó nebántsvirág, és a gyerekeid érzik, mikor bőgsz, és biztos magukat okolják miatta. Mi a görcsnek szültél, ha ilyen hisztis vagy? Akkor élj egyedül egy barlangban, aludj egész nap, és akkor már lesz okod sírni. Micsoda emberek vannak...
2014. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya! Nekem nagyon borzalmas gyerekkorom volt, anyám nem kezelte a depresszióját, pánikbeteg lett, volt egy csomó öngyilkossági kísérlete, közben az anyagiak se voltak optimálisak, végül pedig intézetben kötöttünk ki. Ami a legszomorúbb, már felnőtt nő vagyok, több mint 10 év eltelt, és azóta sem rendeződött a kapcsolatunk, mert egyszerűen nem kellettem neki. Se én, se a tesóim. Na, ő a rossz anya. :) Neked csak problémáid vannak. Én is járok pszichológushoz, és azt kell mondjam, hogy a közvélekedéssel ellentétben nagyon sokat segít. Nekem legalábbis bejött, és bízom benne, hogy te is hasznát veszed majd. Ha valamiért ódzkodsz ettől a megoldástól, akkor pedig azt tanácsolom, hogy próbálj közelebb kerülni egy olyan megbízható családtagodhoz, régi barátodhoz, akiről úgy véled, tudnál vele beszélni az érzéseidről. Tudom, közhely, de próbálj meg a pozitívumokra koncentrálni. Van egy gyönyörű családod, szeretitek egymást, és csak ez a lényeg. Ha nem érzed jól magad úgy, ahogyan most élsz, változtass! Sikerülni fog! Azzal pedig ne is törődj, hogy mások mennyire látnak hidegnek, melegnek, pirosnak vagy zöldnek. Az a fontos, hogy te boldog legyél, ennek pedig csak egy része a családod. A jelentősebb része az, hogy ki legyél békülve magaddal. Nagyon sokáig nem találtam én sem hobbit, aztán jött a hüllőmániám és az akvarisztika. :) Biztosan te is fogsz találni valamit, de mindenképp kérj segítséget!!! Nagyon szorítok neked!
2014. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7%
De mi az isten problémái vannak a kérdezőnek a nyafogáson kívül? Van férje, szereti a férje, vannak gyerekei, akiket állítólag szeret. Onnantól, hogy anya lett, a gyerekek az elsők. Ha nem jut idő magára, hát nem jut. És ő ezen picsog, így hogy naponta többször bőg. Van kezed- lábad? Van mit nnetek? Van házatok? Akkor fejezd be a magad sajnálását, és viselkedj normális nőként, ne ilyen szerencsétlen kis óvodás szarként.
2014. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

rengeteg mozgás mert ez boldogság hormonokat termel, gyakran járj a gyerekkel túrázni, és lépj be valamilyen sportkluba joga, tánccsoport...

ezen kívül magnézium, citromfű tea, halolaj sokat segithet

2014. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!