Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek szeretne az egyetemen passzíválni egy félévet, mert tele lett a hócipője, hogy fogadnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy csúszik egy évet, nem egy büfé-ruhatár szakon (már bocsánat), és besokallt, ezért szeretne passzíválni egy félévet. Otthon lenne és természetesen mindenben segítene, dolgozna is.


Szerintetek ez nagy "katasztrófa"?



2014. szept. 4. 22:31
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Történetesen ebben a sztoriban én vagyok a gyerek, szakot esetleg csak priviben szeretném megírni! Köszi a válaszokat!
2014. szept. 4. 22:33
 2/31 anonim ***** válasza:
67%
Erasmusszal valahová nem tudsz menni? Szüleid fizetik az egyetemet? Hányadik év? Miért sokalltál be?
2014. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Támogatnám. Semmilyen iskola nem ér annyit, hogy összeroppanjon az ember, mindenkinek jól jön néha egy pihenő.
2014. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

úgy fogadnám, hogy ez az ő élete, felnőtt ember.

Megérteném, hogy ha túl sok a stressz, akkor pihennie kell.

Melléállnék, mert bíznék benne, hogy mivel jól neveltem, a lehető legjobb döntést hozza meg, ami elősegíti, hogy boldog élete legyen.

2014. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezt a külföldi dolgot most "ízlelgetem". Elsőéves tárggyal csúsztam, másodévet járnám a feléig, akkor meg tudnám csinálni, amivel csúsztam. Elsősorban e miatt sokalltam be, tudom, hogy többre vagyok képes, nem is tudom igazán, mi is történt velem...
2014. szept. 4. 22:47
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen és állami ösztöndíjas képzésen vagyok, szóval a tandíjat nem ők fizetik, csak a "többit", de igyekszem spórolni, kapok pénzt néha a nagyszüleimtől, akkor inkább azt költöm el.
2014. szept. 4. 22:49
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem, engem egyáltalán nem sokkolna a dolog szülőként. Egy-két dolog, amire viszont neked kell odafigyelni, nem lesz diákbérleted, nem lesz lehetőséged diákmunkát vállalni, illetve semmilyen diákkedvezményt (pl. MÁV) nem tudsz majd igénybe venni, továbbá fizetned kell havonta a TB-det, jelenleg 6700 Ft. Ha újra beiratkozol akkor természetesen járnak az eddigi juttatások, kettő félévet lehet passziválni, utána kirúgnak, szóval erre vigyázz.
2014. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, drága, semmi gond sincs azzal, ha halasztanod kell.

elmondom, engem harmadjára vettek föl egyetemre. azóta három mesterdiplomám van.

a lényeg, hogy elvégezzed. nem mond rólad semmit, ha közben kicsit pihenni akarsz.

2014. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ki nem rúgnának, hanem kiraknának fizetősre szerintem. Szüleim azt is mondák, hogy esetleg állnák egy félév tandíját, de oda nagyon nem szeretnék eljutni :S Viszont ha végzek és kimegyek külföldre, a gatyámat összekereshetem.
2014. szept. 4. 22:53
 10/31 A kérdező kommentje:
Ötös, neked meg gratulálok! Sztem azzal sincs semmi gond, ha valakit többedjére vesznek föl, nekem is sok ilyen ismerősöm van, ráadásul ők talán jobban is teljesítenek.
2014. szept. 4. 22:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!