Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözés csak az egyetlen...

Költözés csak az egyetlen megoldás? 18L

Figyelt kérdés

tél ota jarok a baràtommal, nagyon szeretjuk egymast.

a szuleim viszont nem fogadjak el, sokat veszekedtunk, tavasszal pl nem engedtek meg hogy atmenjek a baratomekhoz stb.. és ennek ellenere ugye mèg is voltam naluk, 18evesen csak el tudom donteni mit csinalok.

meg azt gondoljak hogy elèg heti 1-2x talalkozni vele, akkor is egy orara... meg este hatra legyek otthon stb..

es emiatt nem akartam veszni hagyni a kapcsolatomat, kialltam magam es a baratom mellett.

viszont emiatt egyàtalàn nem beszelnek velem a szuleim kb nyar ota. ha haza erek koszonni se koszonnek vissza.

az a kevès amit mégis mondanak nekem, hogy nem szivesen tartanak el, nem tekintenek a gyerekuknek.. pedig semmi rosszat nem tettem.

amig nem vegzek a sulival mit tegyek? a baratom dolgozik, en csak nyaron tudok.


2014. szept. 7. 17:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ja és ki is raktak egyszer, lecsereltek a zarat mert az utolsó busszal jottem haza
2014. szept. 7. 17:05
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Szinte mindent meg lehet beszelni, de a szuleid viselkedesebol itelve nem tudjak hogyan kell.

Ha meg akarod probalni keress valakit aki segit megtanulni az asszertiv viselkedest, eroszakmentes kommunikaciot, es felkeszit, ugy sokkal nagyobb esejed lesz. (egyebkent is hasznos ezeket megtanulni)

2014. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem erőltetheted a szüleidre a barátod, ha nekik nem szimpatikus.

Ha 18 évesen el tudod dönteni, hogy mit csinálj, akkor állj a saját lábadra. Olyan nagy tud lenni a szátok a jogaitokat emlegetve, akkor legyen elég nagy akkor is, ha kiraknak otthonról.


Ha a kapcsolatodat választottad, a szüleiddel szembeszegültél, akkor vállald a következményeit is.

Csalódtak benned, érthetően.


Költözz a barátodhoz, majd ő eltart. Ne várd el a szüleidtől, hogy eltartsanak téged, hisz a barátodat választottad velük szemben.

2014. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Igen, kapcsolatod választottad akkor meg ne várd el hogy eltartsanak. Költözz a barátodhoz hisz ő volt a fontosabb.
2014. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Elég durva ha kizárják a saját gyereküket mert nem ér haza időben. HA valóban minden úgy van ahogy mondod, és nem hallgatsz el "apró" részleteket. Nem kérdőjelezlek meg, se sokan csak a saját verziójukat adják elő.

Míg a sulit be nem fejezed, nem ártana hogy velük tudj lakni, mert nem tudod magad eltartani.

Ha leérettségiztél akkor kezdhetsz dolgozni, vagy ha továbbtanulsz, koliba menni. Egy éved van addig, ami ráadásul nagyon fontos év, kellene a nyugodt környezet a tanuláshoz. Nincs nagyszülőd vagy idősebb testvéred akinél nyugodtan lakhatnál míg vége az iskolának?


Nehéz rangsort állítani a tanulás és a barátod közt, ez biztos. A szüleid ismerik a barátod? Bemutattad nekik? Ha tudnák hogy normális, akkor is tiltanának? Mivel indokolják hogy nem engednek találkozni vele?

Talán ha látnák hogy rendes, és mondjuk ő megigérné, hogy hazakisér mondjuk este 9-re (a 6-nál az is jobb), akkor nem enyhülne a szigor?

2014. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

és akkor hol aludtál mikor kizártak?


egyébként biztos megvan az oka hogy nem kedvelik a fiúdat ,talán félnek hogy idő elött gyerek fejjel terhes leszel ...

2014. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon nem stimmel: ha nem értél haza idöben - ami feltételezhetöen nem délután 5 órát jelent, hanem inkább este 8 utánt, akkor MIKOR cseréltették le a zárat? Mert éjszaka nem igazán lehet erre lehetöse´get találni...
2014. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

5# ismerik, vele nincs bajuk, csak magàval a ténnyel, hogy van, és szeretek vele lenni.

hazakìsér ritkán, de tobb mint egy orara lakik.

amùgy jol tanulok, 4,7voltam tavaly.

2014. szept. 7. 17:36
 9/21 A kérdező kommentje:
7# mondtam elore hogy ne varjanak koran, es mondtak hogy nehogy utolsoig maradjak stb. de mondtam hogy addig fogok, es amikor haza ertem, bezárt ajtô fogadott, a kulcsom se vitte
2014. szept. 7. 17:38
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Ha nagylány vagy ellent mondani a szüleidnek akkor legyél akkor is mikor magad kell eltartani.
2014. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!