Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mar egy oraja sirok.

Mit tegyek? Mar egy oraja sirok.

Figyelt kérdés
Sziasztok:'(Anyam kijelentette hogy nem mehetek lovagolni.:'( mar 1 honapja nem voltam:-(Itt,sirok mar miota es nem tudom abba hagyni.Kiskori almom hogy vagtazhassak.Most tanultam volna.. A szuleim nem birjak felfogni hogy mi ez nekem.Ez lett volna az eletem ertelme.:'( De sosem fogok ugetni,sem semmit.Szerintetek mit csinaljak??

2014. szept. 7. 19:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
3%
Mashol is lehet lovagolni =)
2014. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
93%
Miért sírsz? Azért mert nem lovagolhatsz, vagy a lovarda miatt? Hát nem olcsó mulatság az biztos, biztos nem ok nélkül mondták ezt a szüleid :(
2014. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Mert ez volt minden almom,hogy egyedul lovagolhassak.De nem a lavardaval van gond..es hat tudom hogy ciki de sajnos csak 2 hetente jartam:'(
2014. szept. 7. 19:17
 4/24 anonim ***** válasza:
Várj, amíg elmúlsz 18 és a "magad ura" leszel. Értem én a szüleid aggódását (már ha nem a pénzről van szó). Sajnos a lovasbaleset mindenkivel előfordulhat és ritka eset, hogy szerencsésen végződik, Én két esetet is hallottam. Az egyik egy kolléganőm lánya volt, aki olyan 18-huszonvalahány évesen esett le a lóról és bizony a farizma megsérült. Némileg helyrejött ugyan, de egy ponton bizony látszik, hogy hiányzik valami az izomból. Igaz, hogy most Németországban egy lovardában dolgozik, mert azt szereti. A másik egy fogorvosnő, aki szintén leesett, de ő a ló alá került és eltörött a jobb alkarja. Kb. 1 évig nem tudott dolgozni (2 gyerek, férj) és több helyreállító műtét volt, mert a singcsontját ki kellett pótolni a láb szárkapocs csontjából vett darabbal. Ezt a beavatkozást kétszer kellett elvégezni, mert az elsőnél elfertőződött a műtéti terület és a baktérium megette a csontszövetet is !!! Vígasztalódj.
2014. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
91%

Szerintem meg épp, hogy ritkán van nagy baj. Azért ismerek én olyat, aki kb. minden edzésén leesett egy évig, mire edzőt váltott, és túlélte minden maradandó nélkül. Én is estem már lóról, soha semmi nagyobb bajom nem lett.

Egyébként meg ne aggódj, légy kitartó és céltudatos. Ha csak a pénzzel van a baj, akkor lehet azt ingyen is csinálni, pl. amikor csak ráérsz, kimész segíteni egy lovardába, vagy valakinek, akinek saját lova van, és cserébe lovaglást kérsz. Ismerek olyat is, aki pl. sehogy se talált olyan lovast a lovára, akiben megbízott volna, ezért a végén ő maga tanított meg valakit a saját lován, és hétvégén az illető lovagolja neki, amikor ő hazamegy (egyetem miatt, hétvégente hazajár). Mondjuk itt az illetőt nem a totál 0-ról tanította meg, de érted a lényeget. Kicsit nőj még, addig tanulj sokat a lovakról, a lovaglásról - a szüleid is látják, hogy komolyan gondolod, és te is sokkal nagyobb elméleti háttérrel, szaktudással tudsz belevágni majd, ha végre megteheted. :)

2014. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

gondolom a pénz miatt nem mehetsz.


légy türelemmel, egyszer majd felnőtt leszel és akár saját lovad is lehet!


addig pedig próbálj meg valami kis munkát találni, amiből lesz egy kis pénzed és legalább 2 hetente el tudsz menni lovagolni. Lépcsőház takarítás, szórólapozás, gyerek vigyázás, stb. nem tudom mennyi idős vagy, ha még csak 10 éves akkor nyilván ezt is majd csak később tudod csinálni.


Ne félj, eljön az idő, amikor egyedül fogsz vágtázni, akár a saját lovadon.


és ne sírj, nagyon rossz lehet a szüleidnek így is, hogy nem tudják megadni neked, amire igazán vágysz.


de majd te előteremted magadnak! légy türelemmel!

2014. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De latni amikor a 8 eves ismerosom vagtazik egyedul?Es latni ot milyen bokdog?Tudjatok milyen erzes?
2014. szept. 7. 20:34
 8/24 anonim válasza:
Igen, tudjuk, milyen érzés látni, hogy a másik csinálhatja te meg nem. Fogadd el, és tegyél érte :) Ha sinnyogsz, akkor nem lesz jobb, csak magad körül fogsz forogni, mindenkit utálni fogsz, és nem jutsz sose lóra. Tedd oda magad, és megtanulsz vágtázni. Türelem :)
2014. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 KGabi0000 válasza:
Igen,biztos nagyon rossz lehet,velem is ugyanez van,habár én szerencsére lovagolni még járhatok.6 éve lovagolok és nagyon szeretnék egy saját lovat,de sajnos egyenlőre nem kaphatok,viszont valamennyire meg is értem a szüleimet.Olyan rossz látni,ahogy más a lovával boldogan ugrat,sétál,szőrén lovagol,trükköket tanít neki,ráadásul egy csomó program van a lovardánkban,ahol csak saját lovasok vehetnek részt.Én meg már simán ugrathatnék,már párszor ugrattam,de mindig csak félévente 1-2 alkalommal és ez elég szar érzés.Én megértelek,szerintem is próbálj dolgozni és cserébe lovagolni,talán bejön.
2014. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az en azzleim nem ilyenek..Neqm visznek ki!Egy fiu van ott aki kb. Velem egy idos es o ott el van az oktatoval egesz nap.De engem nem engednek.Orultam ha elvittek 2hetente 1x :-(
2014. szept. 7. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!