Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellnétek a rokonság...

Szégyellnétek a rokonság előtt ha a gyereketek gyári munkás lenne? Miközben a testvéred gyerekei nemrég diplomáztak.

Figyelt kérdés
Az egyik jogászként, a másik gyógyszerészként, és már fix munkájuk is van. A te lányodnak csak érettségije és 2 szakmája van. Amikor a büszke család a 2 "okos" gyereket dícséri, és a tiédre szánakozva tekintenek, te mit gondolnál, mit éreznél?
2014. szept. 8. 15:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem az én gyerekem,és Qvára nem érdekel más gyereke jogász vagy gyógyszerész akármi.
2014. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a rokonságát az ember nem választhatja meg. Nem szégyellném.
2014. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem szégyellném. A gyári munka pont olyan tisztességes, becsületes munka mint bármi más. Nem lehet mindenki jogász. Én büszke lennék a saját gyerekemre, azért amit eddig elért. Leérettségizett és van 2 szakmája nem? Még csak most kezd el dolgozni, bármi lehet belőle később.

A családtól pedig nagy bunkóság ha ezért lenézik a te gyerekedet!!!!!

2014. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

tesóm, és a rokonságomból mindenki, alig tanult, szakmunkás, vagy érettségije van mindenkinek, de az összesnek szinte álom munkája van, szeretik csinálni,jól keresnek.

Én egyetemre jártam, nem büfészak), de azóta sem tudtam benne elhelyezkedni, és segédmunkás vagyok 80 ezer ft-rt.na Ez a szégyen, de csak szerintem, mert mások nem mondják a szemembe, de biztos gondolnak valamit.

2014. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

Mit kéne ezen szégyellni?


A gyógyszerész milyen spatulát / lombikot / kesztyűt / szemüveget használna, ha nem lennének gyárak, ahol előállítják?


Kicsit el vannak tévedve az emberek, amikor azt hiszik, hogy a diploma a minden. Aztán ha nincsenek munkások, a diplomások sem tudnának dolgozni.


Egy gyógyszerész / jogász semmire sem mennek eszközök nélkül. Ennyi!

2014. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
Hódmezővásárhelyen még a diplomások is közmunkások. Milyen buta kérdéseket teszel fel!
2014. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 HUN_Sector ***** válasza:
79%

Vettem én már fel sorra dolgozni pénzügy diplomás embert...


Egyébként pedig a gyereked előtt ott az élet, egy diploma már 3 év alatt megvan. Viszont a diploma megléte nem egyenlő a stabil munkahellyel. Neki is bármikor bejöhet az élet, előrébb kerülhet a munkahelyén is. Lehet műszakvezető, csoportvezető, ha kitartó és okos, még akár termelésvezető is.

Csak támogatni kell és legyen célja.

2014. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Azt szégyellném, ha ilyen családom lenne. Nekem az egyik gyerekem villanyszerelő, a másik egyetemista. Mindkettő tisztességesen teszi a dolgát. Ha lenne olyan a családban, aki szánakozna a szakmunkás gyerekemen csupán a végzettsége miatt, nem sűrűn találkozna velünk :)
2014. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit tényleg el vannak tévedve az emberek a diplomások. Ha nem lennének gyári munkások,nem lennének olyan emberek akik végeznek kétkezi munkát, akkor nem lenne ház se, villany sem, nem lennének ruhak, nem lennének élelmiszerek, stb, tulajdonképpen amiket felsiroltam többnyire a legfontosabb az emberek számára minden ember számára,tehát tulajdonképpen a gyári illetve a kétkezi munkásoknak koszonhetjuk az életet meg az életünket úgymond.
2014. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Semmi baj nincs egy tisztességes gyári munkással.

Nekem van diplomám, nem tudom, mi abban a nagy dolog, igaz, csak programtervező matematikusi, mondjuk az orvosit sokkal nehezebb lenyomni. De attól még az orvosok közt is van értéktelen ember... Ahogy a jogászok között is. Nem is kevés.

Egy gyári munkás pedig lazán lehet okos és intelligens, ha nem 150-es az IQ-ja, akkor sincs semmi, nem mindenkinek annyi, a diplomások közt sem (s attól még lehet egy nagy nulla az ember). Egy rendes munkás sokkal jobb, mint egy korrupt politikus vagy egy lelkiismeretlen orvos...


A családot sajnálnám le igen nagy ívben.

Érettségi és 2 szakma... Ez teljesen jó. Ha szereti is őket és rendes lány, akkor becsülném annyira, mint 1-2-3 diplomával :)

2014. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!