Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim fenyegetnek, hogy...

Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szüleimnek tartozásaik vannak, és úgy gondolják, hogy nekem kéne diákhitelt felvenni. Szerintük azért mert nekem még úgysincs hitelem, és ha nem fizetem ki akkor sincs gond mert majd utólag vissza fizetem, akár 30 évesen. Mondtam nekik, hogy felejtsék el, nem fogok ennyi idősen az adósok sorában kikötni. Ez miatt elkezdtek velem ordítozni, hogy mekkore egy hálátlan ku.rva vagyok, és szívtelen mert a testvéreim jövőjét fenyegetem ezzel. Ti mit csinálnátok? Egyik szülőm nem dolgozik, pedig ha dolgozna akkor nem kéne hitelt felvennem...
2014. szept. 16. 19:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
6%
Helyzet függő, jobb mintha elárvereznék fejetek felől a lakást.
2014. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből nem teljesen egyértelmű: azért akarják, hogy felvedd, hogy a tanulmányaidat (egyetemi tandíj) kifizessétek belőle, vagy azt akarják, hogy add nekik a pénzt hogy elköltsék?
2014. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd fel, akármit is akarnak! Eladósítanak egy életre! Az ilyen szülők a világ szégyenei...
2014. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

"Helyzet függő, jobb mintha elárvereznék fejetek felől a lakást."

Előbb-utóbb úgy járnak az ilyenek, csak cserébe a gyerekük jövőjét is tönkreteszik...

2014. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Ne vedd fel. Mond meg, hogy nem a te felelőség és még annyira se a te bajod. Menjenek el dolgozni.
2014. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
44%

Ugyanez volt nálunk is, én meg felvettem. Ők felajánlották, hogy visszafizetik, de egyértelmű, hogy segítek. Amúgy a tandíjamra is kellett, ami elég húzós.

Sokan felveszik, akiknek nem indult állami szak, sokkal kedvezőbb feltételei vannak, mint akármilyen hitelnek. Valamit valamiért, nem ismerek olyat, aki nagyon megbánta volna.

2014. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Államira járok, a pénzt akarják elkölteni a tartozásokra, nem tandíjjat akarnak fizetni. Amúgyis dolgozom, szinte eltartom magam.
2014. szept. 16. 20:00
 8/46 anonim ***** válasza:
90%

"Valamit valamiért, nem ismerek olyat, aki nagyon megbánta volna."

Én meg csak olyat.

2014. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
97%
Én nem venném fel. (A testvéreid jövőjéről nem neked kell gondoskodnod.) Viszont -ha teheted- ne fogadj el tőlük anyagiakat, ezzel segítheted őket.
2014. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
33%

Jaj utolsó azért aki nem bulizásra vette fel hanem tényleg tandíjra annyira nem bánhatta meg.

Persze hülyeségre felvenni nem kell, de tanulásra nincs más megoldás 2%kamattal nem rossz megoldás.

2014. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!