Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem foglalkozik velem,...

Miért nem foglalkozik velem, mióta megszületett a testvérem? Miért tesz úgy, mintha ez az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

A húgom 3 hónapos és amióta megszületett, Anya úgy tesz, mintha én nem is léteznék. Régen tök sokat beszélgettünk, rengeteg csajos programjaink voltak, még koncertekre is jártunk együtt külföldre. Nem azt várom, hogy több napot legyen velem külföldön, de most is lementem a nappaliba, hogy nézzünk meg együtt egy filmet, vagy valami és rögtön kiabált, hogy hagyjam már békén, nincs erre ideje. De semmire nincs ideje, ami velem kapcsolatos. Ma is eljött értem Apa kocsival reggel, de mondta, hogy értem jönni nem tud. Erre szólt Anya, hogy nem is kell, majd ő jön és elmegyünk sütizni, boltozni picit. Ezt vártam egész nap, erre utolsó órában küldött egy sms-t, hogy nem jön értem, jöjjek haza taxival.


Tegnap este meg itt sírt, hogy mennyire sajnálja, hogy nem vele mentem a kedvenc közös énekesnőnk koncertjére (tavaly 2 koncertjén is voltam, egyre Anyával mentem), meg hogy milyen rosszul esett neki, amikor meséltem, hogy milyen jól éreztem magam, meg miket csináltam még, amíg ott voltunk (több napra mentünk).

De mikor megleptem a 2 jeggyel még a születésnapján, akkor én voltam a leggonoszabb gyerek, mert mégis mit képzelek, hogy ő majd itt hagy egy néhány hetes gyereket napokra egy koncert miatt és még a mostohaapám is üvöltözött velem (!). Aztán mondtam, hogy felejtse el, odaadom másnak az ő jegyét.

Nem is ez a baj, hanem az, hogy amióta megszületett a közös gyerekük, én nem számítok semmit. Aztán néha rátör ez az egész, bekattan és úgy csinál, mintha az én hibámból lenne mindez.



17/L


2014. szept. 22. 17:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem lett tini újra, ahogy apa elköltözött, elkezdett ismerkedni a mostohaapámmal, évek óta házasok is. Egyszerűen csak megmaradt a jó kapcsolatunk, szinte olyan volt, mint egy barátnő.

Szeptember elején is kértem, hogy vigyen el orvoshoz, vagy legalább kérjen időpontot nekem (jóban van vele, így még arra a hétre kaptam volna, nem hetekkel később). Nem tette meg, utána meg ki volt akadva, hogy Apa barátnőjének az orvosához mentem el.


Ráadásul van egy 3 éves unokatesóm, akire nagyon sokat vigyázok a mai napig és tudják rólam, hogy nem vagyok felelőtlen.


Miért lennék elkényeztetett?

Mert leírtam, hogy bejárónőnk van és Anya nem főz?

Ezt azért írtam le, hogy ne azt gondoljátok, hogy egész nap főz és takarít a baba mellett, nem azért, hogy "jaj, de jó nekem".

Az meg, hogy nem hiszed el, hogy 17 vagyok, a te bajod...

2014. szept. 22. 18:04
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
A tinit, azért tettem zárójelbe, mert nyilván nem az instagramon mutogatja magát, hanem resetelte az életét
2014. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

na a sok értelmező zseni most is csak utálkozni tud... nem az a baja a kérdezőnek hogy kevesebb lett a közös program, hanem hogy a beígért programok is elmaradnak, ami azért jó lenne, mert nem ám csak a kistesó van, van ott egy nagylány is, aki azért még létezik, és senki sem tűri jól ha egyik pillanatról a másikra nem is érdekel senkit se, főleg ha előtte voltak közös programok, és főleg ha ezt a tulajdon édesanyja teszi meg vele, neveljen akár hatosikreket is! anyukádnak gyakorlatiasabbnak kéne lennie, szervezhetnétek babás programokat, sütizni nyugodtan lehet vinni a húgodat, legalább ismerkedik picit a világgal, javasolj esetleg ilyen programokat, kedves kérdező, ha van hozzá kedved, anyukádnak is jót tenne ha nem csak otthon ülne a pici babával. a másik meg az a STÍLUS, AMIVEL A KEDVES ANYUKA ÉS A NEVELŐAPA KEZELI EZT A HELYZETET! ami viszont szánalmasan gyerekes... egyetértek azzal a válaszolóval aki szerint "tiniként" viselkednek, szörnyen gyerekes ez a felcsattanás. felnőtt, felelősségteljes szülőként intelligensebben állhatnának a helyzethez, egy filmnézés pl tényleg nem hatalmas kérés, és igenis hiába 17 éves a kérdező, annak a figyelemnek legalább a töredékére szüksége van, amit korábban megkapott, mondom,a kistestvértől függetlenül. de ennek a belátásához kell egy bizonyos intelligencia, nem kéne belelátni egyből azt, hogy a kérdező hisztis, elkényeztetett, és az első adandó kukába kidobná a húgát. remélem érthető voltam.

kedves kérdező! tényleg annyit tudok javasolni, hogy próbálj anyukáddal babás programokat beszervezni, menjetek sétálni a parkba, az ő lelkének is jót tenne, ha szívna egy kis friss levegőt, ahogy mondtam, sütizni egy három hónapos babát is nyugodtan lehet vinni, illetve ülj le vele és a mostohaapáddal, kezedben egy lappal, amire leírod a stílusukat, hogy azért szeretnéd ha a húgod mellett te is léteznél számukra, és hogy téged a koncertel sem a rossz szándék vezérelt, szeretted volna meglepini az édesanyádat, de szívesen mennél vele más, rövidebb programokra is, mert neked ő még mindig fontos, és hiányzik a korábbi viszonyotok. mindezt higgadtan. ha nem képesek megérteni... akkor egyik füleden be, másikon ki, nem éri meg hogy felhúzd magad miattuk. ha kérnek valamit, csináld meg, de ne érintkezz velük többet. vagy rájön idővel anyukád, mi a dörgés, vagy nem, nemsokára úgyis fősulira mész, akkor majd hívogathat. sajnos sok későn szülő nő átesik ez, most a kisbaba a minden.. és nem mindegyik jön rá erre. hatalmas tisztetlet természetesen a kivételnek! tessék, le lehet pontozni.

2014. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
13: :D Értelmező zseni:DDDD Istenem...Jahj, de sokan vagyunk a bolygón...
2014. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%
Na már honnan tudná ez a 17 éves lány,egy baba ennyi gonddal jár?nem véletlen van ennyi idegbeteg anyuci is,mert ő is azt képzelte cukin vigyorog,alszik és kész.Aztán jön a meglepi,éjjel bőg nappal bőg stb.Egy baba felborítja minden család életét.Na innen a kérdező is tudja mire számíthat majd ha neki is lesz egyszer. Persze a pici körül forog a világ,meg anya se 20 éves aki jobban birná a gyűrődést.17 éves még ő is gyerek.Messze van még a felnőttöl az nem ott kezdődik betöltjük a 18-at.Amúgy meg miért áldozza be magát többet törödjön a babával?Anyuka magának szülte akkor hajrá küzdjön meg vele.
2014. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Úgy látszik, teljesen kirekesztenek. Anyukád elég nagy hibát követ el azzal, hogy egyik pillanatról a másikra elfelejt és csak a kisbaba létezik a számára...de ha nem tudsz vele leülni beszélni, akkor szerintem nem érdemes erőltetni. Szervezz több programot nélküle és hagyd, hogy magától közeledjen feléd. Lehet, úgy van vele, hogy te már felnőttél és nincs szükséged törődésre. Anyukám nekem is hasonlóan viselkedett, amikor betöltöttem a 18-at.
2014. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

A mostohaapáddal vállaltak gyereket, egy közös gyereket. Ott van mellette a gyerek édesapja és a családi idillbe nem fér bele egy majdnem felnőtt kamasz. Sajnos anyukád beleborult a terhességi hormonokba és most nem éppen van eszénél, a mostohaapád meg... őt inkább hagyjuk. Szerintem elég jól mutatja a véleményét, hogy nem lehet a kezedben a saját testvéred még ha csak fél is.


Én a helyedben nem foglalkoznék velük. Minél hamarabb kirepülnék és majd rájönne anyukád, hogy volt neki egy nagyobb lánya is egyszer... Mi hárman vagyunk tesók és én vagyok a legnagyobb. Anyuval nekünk soha nem volt olyan a viszonyunk, mint nektek viszont mindig tudott időt szakítani rám és amikor abba a korba léptem mikor jó lett volna beszélgetni de ciki volt elé állni, akkor szervezett csajos programot nekünk, ahova csak mi mentünk. Se csecsemő kisöccs (14 év), se a húgom (aki "csak" 4 évvel fiatalabb) csak mi hiába nyavalygott húgom, hogy jönne. Ilyenkor madarat lehetett volna fogatni velem. Ilyen program a későbbiekben volt húgommal is, öcsém pedig apukám reszortja volt fiús programmal. Pedig öcsém is későn lett vállalva, közel a 40hez, kell egy fiú felkiáltással tehát nem voltak már épp fittek a szüleim, néha érezhetően ingerültebbek is voltak, de ilyen kiborulást, mint anyukád sose rendeztek, pedig nem voltunk matyóhímzések. Illetve mivel érdekelt az öcsém, ezért megmutattak mindent és amit lehetett rám bízták. Pl pelenkázás, etetés. Volt hogy egy délutánt én vigyáztam rá, amíg apu szülinapját ünnepelték, pedig pont olyan korú volt, mint a te féltestvéred, ráadásul én kisebb is voltam és kisgyereket is először láttam ennyire közelről. (húgom 2-3 éves koráig nem érdekelt, csak egy nyávogó kisbaba volt, aki miatt nem lehetett zajongani)


Tehát én azt javaslom vagy próbálj vele beszélni, hogy nem sokat kérsz csak napi 5 percet legalább, amíg elmondhatod milyen napod volt vagy hogy érzed magad, mert szereted az új jövevényt, de neked is szükséged van még az anyukádra. Ha nem sikerül, akkor pedig zárd ki az életedből, hogy ne fájjon az érdektelensége.

2014. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%
a babagechit vágd a dunába mostoha fateroddal együtt és kész!
2015. márc. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
55%
Változott azóta valami? :)
2015. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!