Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megöregszik az ember, másokra...

Megöregszik az ember, másokra szorul. A hozzátartozónak erkölcsi kötelessége hogy segítsen, ami anyagi konzekvenciával is jár. Milyen garanciák vannak arra, hogy a gyermek ezt a "terhet" magára vállalja. Van-e más megoldás?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 07:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
Nincs rá garancia!Sajnos sokan bedugják a magatehetetlen szülőket egy otthonba!
2014. okt. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
11%
A garancia az, hogy benne van a törvényben a rokontartas, ami melle nevesített fogjak a szulo tartást is.
2014. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

#1 Te tudod mennyibe kerül valakit "bedugni egy otthonba"?

sokan azért nem tudnak bekerülni, mert durva hosszú a várólista, és nagyon drága a havi díja, amire nem elég a mama/papa nyugdíja.


Szóval, ez nem olyan egyszerű, mint ahogy te azt hiszed.

2014. okt. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
A "gyermek" az erkölcsöt a szülőtől tanulja. Nem a prédikációból, hanem a példamutatásból. Ha a szülőnek később, megváltozott körülmények között ez az erkölcs nem tetszik, akkor magára vessen! Így járt!
2014. okt. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Számomra egyértelmű,hogy támogatni fogom a szüleimet,ha szükség lesz rá,sajnos ennek az anyagi része a nehezebb dió,de mindent megtennék értük.

Egyébként én nem tartom rossznak az otthonokat,rokonom van egy ilyen otthonba.Várólista van,és sok pénzbe kerül,de cserébe olyan mint egy szálloda,külön szobával,mosdó,zuhanyzó,étkezések,foglalkozások.Én szívesen mennék öregségemre ilyen helyre.

2014. okt. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom miért kellett nullára pontozni. A rokontartasra torvény van. Tetszik, nem tetszik, ha a gyerek nem akar gondoskodni a szülőrol, a szulo bepereli, a gyerek pedig koteles lesz fizetni,
2014. okt. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki annyira támogassa a szüleit, amennyire pénze, ideje, energiája engedi.

Azért ne felejtsük el, hogy általában már családos emberekről beszélúnk.

Nem olyan egyszerű hazaköltöztetni egy szülőt az esetleg zsúfolt házba, vagy kamaszgyerekek, vagy épp csecsemők, vagy fiatal felnőttek mellé.

Egyet ne felejtsünk el, a szülő rosszul teszi, ha azért szül gyereket, hogy az majd öreg korában gondoskodjon róla, hiszen ki tudja mit hoz a jóvő.

A megoldás az, ha próbálunk az öregkorunkra valami anyagi biztosítékot gyűjteni.

Én spec. Nem szeretnék öregkoromban a gyerekeim nyakán éni, had éljék a saját életüket.

2014. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért nem ilyen egszerű. Szülő és szülő közt is van különbség. Pl akit egész életében lehúzott a családja, én nem itélem el, ha rájuk sem hederit majd öregkorukban. Visszataszitó számomra ez a gondolkodásmód, sokan csak azért szűlnek gyereket, hogy legyen majd valaki mellettük öregkorukban. A gyerek aztán majdcsak felnő valahogy, nembaj ha nincs pénz, nembaj ha felveszünk egy csomó kölcsönt, majd 18 évesen küldjük őt is dolgozni, és akkor könnyebb lesz visszfizetni.

Egyik szülő egyetemre küldi a gyerekét, segiti tegyük fel 25 éves koráig, a másik 18 évesen megfosztja a gyereket kb minden lehetőségtől. Miért jár ki mindkettőnek ugyanúgy a tisztelet??

Nincs erre garancia kérdező, de ha szeretetben nevelted a gyereked, akkor kisebb rá az esély, hogy majd elfordul tőled.

Én is szivesen segitek a szüleimnek majd ha idősek, betegek lesznek. Szivesen ápolom őket, de nem hiszem hogy bármikor is pénzt fogadnának el tőlem. Azért dolgoztak egész életükben, hogy legyen fedél a fejük fölött, legyen egy nomális nyugdijuk, hogy mi gyerekek tanulhassunk tovább. Azt nem értem tehát, hogy ezt miért nem tudja mindenki megvalósitani, és akkor anyagilag függetlenek lennének idős korukban is, nem a gyerekeiket húznák le anyagilag egy életen keresztül, akadályozva abban, hogy családot alapitson.

2014. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
*egyszerű
2014. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
18%
" olyan mint egy szálloda,külön szobával,mosdó,zuhanyzó "Ember! Láttál te már ilyen otthont belülről? Kb 20 négyzetméterre bezsúfolnak 4-5 embert,max az ágy csak, ami magánszféra.Két hónap után bele is halnak,ilyen körülmények közt nem lehet élni! (A kisújszállási otthonról beszélek)
2014. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!