Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható egy apától, hogy ha...

Elvárható egy apától, hogy ha sikeres az MLM rendszerben és jól keres, hogy ingyen és önzetlenül adjon terméket a gyerekének?

Figyelt kérdés

62 éves az apa, és 38-40 évesek a gyerekei. Követelőzésről nincs szó.

Lehet elvárása az apának cserébe, hogy jöjjön el előadásokra?



2014. okt. 9. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagyon nem jó az üzlet a családi viszonyokhoz rakni olyan értelemben, ha be is akarod/akarnak szervezni. Én nem fogadnám el sem az ingyen cuccokat, sem semmit. Mert család vagy sem, de közös lónak túrós a háta.
2014. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A gyerek felnőtt. Vegye meg magának a cuccot, ha tetszik neki. Szülinapra, karácsonyra lehet ajándékozni. És cserébe se szép szerintem elvárni, hogy menjen az előadásokra.
2014. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

nekem természetes lennek, hogy adjam a terméket ha már ezzel foglalkozom...előadás látogatást nem kérnék érte..


ha apuka ügyvéd és a gyereknek jogi segítség kell akkor azt is kiszámlázza? ugyanaz....

2014. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Más tojást, zöldséget kap otthonról, mi az ilyen termékeket hébe-hóba vagy éppen megvesszük tőle, mert nincs feneketlen pénztárcája, viszont a családi viszony miatt az ő akciós árait kell fizetnünk, nem a rendest, mint a többi vásárlónak. Az előadásokra pedig akkor járunk ha van időnk és érdekel a téma. (egészséggel kapcsolatos termékek és előadások)
2014. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt érezném korrektnek hogy azon az áron vehetem meg a cuccot amiért az apám. Ajándékba nem várnék el ilyesmit, hiszen neki sem ingyen van.
2014. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Azert nem mindegy, hogy szellemi munkat ad e a szulo -ha mar a jogaszt hozta fel valaki peldanak- ami neki semmibe se kerul, vagy egy termeket, amit o meg kell hogy vegyen, ahhoz, hogy tovabb adja. Nekem a nagyanyamnak volt kertje, o mindig rengeteg zoldseget adott - mivel penzbe kerul a novenymag, az ontozes, de o sosem fogadott el penzt, igy en ugy oldottam meg, hogy idorol idore bevasaroltam neki, vagy toltottem fel penzt a telefonkartyajara. Mindenki penzbol el
2014. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

"ha apuka ügyvéd és a gyereknek jogi segítség kell akkor azt is kiszámlázza? ugyanaz"


Kár, hogy az egyik esetben az idődet, másik esetben egy 3. fél anyagi javát értékesíted. Tényleg teljesen ugyanaz.


Egyébként nem várható el.

2014. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha én jól élnék belőle, akkor a gyerekemnek (és családjuknak) ingyen adnám. Egyszerűen szeretetből.

Ha nekem ez csak egy kis mellékes lenne, akkor beszerzési áron.


És semmiféle elvárásom nem lenne, hogy ott üljön az előadásokon.

2014. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

"Elvárható egy apától, hogy [...] ingyen és önzetlenül adjon terméket a gyerekének?"


Igen, amilyen mértékben és értékben elvárható ez bármilyen apától. Ha apukától elvárná a gyerek, hogy apuka adjon neki napi/havi/évi x ezer forint értékben ajándékot, úgy elvárhatja ebben az értékben a terméket is.


Bár szerintem NEM ELVÁRHATÓ egyik szülőtől sem, hogy akármilyen mértékben támogassa felnőtt gyerekeit. Ha segíti, és persze sok szülő segíti, köszönet és hála jár érte.


Ennek semmi köze ahhoz, hogy az apuka jól él-e vagy sem, illetve hogy mivel keresi a kenyerét.

2014. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig az ügyvédi segítség az ugyanaz. Sokan a szellemi munkát nem nézik semmibe. De amíg én a gyerekemnek dolgozom, addig nem keresek pénzt. Mert addig nem egy fizető ügyféllel foglalkozom.


Ami pedig a kérdést illeti. Nem elvárható egyik fél oldaláról sem semmi.

Mert, akkor már nem feltétel nélküli szeretetről van szó.

Én soha nem várok el semmit sem azért amit adok és azt sem várom el, hogy nekem adjanak bármit is.

Nagyon régóta nem kaptam már pénzt a szüleimtől, pedig tudnának adni. Nem is várom el. Amikor rászorultunk, akkor is csak a végső esetben hívtam fel anyumat vagy épp ő kérdezett rá, hogy kell-e pénz, mert tudta, hogy kell. De sosem vártam el, hogy adjanak. Szerintem inkább szégyen, hogyha valaki ezt elvárja.

2014. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!