Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni anyukámat?

Figyelt kérdés
Anyukám vállalkozó, van egy 20 éve működő családi vállalata. A válság nekünk is nagyon betett, igyekszünk külföldre terjeszkedni, de nem egyszerű a dolga egy technikailag elmaradott magyar kisvállalkozásnak betörni a külföldi "nagykutyákhoz". Kb. 1 hónapja kaptunk egy levelet Qatarból, hogy szeretnék benevezni a cégünket egy pályázatra, és ha megnyerjük a tendert, akkor elég sok pénz üti a markunkat. 1 hónapon keresztül leveleztünk velük, megnyertük a tendert, még a szerződést is elküldték, szinte minden el volt intézve, már csak a fizetés (az ő részükről), és a gyártás megkezdése volt hátra, amikor megtaláltam az e-mail címüket az interneten, és azt állították, hogy az egész csak egy átverés. Szó szerint fent voltak az e-mailek a neten, amiket nekünk küldtek. Még az is ott volt, hogy mit fognak írni legközelebb. Megmutattam anyukámnak, de egyszerűen nem volt képes elhinni. Szó szerint. Tovább folytatta a levelezést, küldte a bizalmas céges adatokat, stb. Elég durván össze is vesztünk ezért, azzal is megfenyegetett, hogy ha még egyszer megpróbálok keresztbe tenni a munkájának, nem nevel tovább. Ezzel nagyon megbántott. Az egyetlen érve az állításom ellen csak az volt, hogy gyerek vagyok, és nem értek az üzlethez. Úgy vettem észre, hogy sokszor amikor beszélgetünk fel sem fogja, mit mondok, csak mondja tovább a saját gondolatait, semmiféle reakciója nincs az én válaszaimra. Szerintem most sem fogta fel, hogy az egyész alfától omegáig csak egy átverés volt. Már majdnem ott vagyok, hogy ha ilyen makacs, és nem képes hinni nekem, akkor megérdemli, hogy átverjék. De én is akarom, hogy sikerüljenek a dolgaink. Nagyon bánt, hogy ennyire le vagyok nézve a szemében. Néha kezdem azt érezni, hogy sok dologban többet tudok anyukámnál, és ha megpróbálom neki elmagyarázni, hogy miért az a helyes, a jó megoldás, amit én mondok, akkor ő csak azzal tud érvelni, hogy gyerek vagyok, nem értek hozzá, és persze még a hangját is felemeli, hogy megmutassa, neki van az igaza, de semmmiféle logikus érvet nem tud mondani. Hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet? Hogyan tudnám meggyőzni az igazamról? Vagy hagyjam a fenébe? De nem akarom, hogy tönkremenjünk a makacssága miatt. Kérlek segítsetek?

2014. okt. 9. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mond ezt el valakinek, akiben anyud megbízik és kérd meg, hogy beszéljen a fejével! Valakivel akire hallgat! Mert ez nem játék ami leírtál!
2014. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy nem ismert email-címröl küldd el neki azt az oldalt, ahol erröl szó van.
2014. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már mutattam neki az oldalt. Angolul se tud. Lefordítottam neki, de szerintem akkor sem figyelt rám. Csak annyi marad meg neki, hogy a gyereke úgy érzi, hogy valamit jobban. tud.
2014. okt. 9. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen módon céges adatokat csalnak ki tőle, akkor az bűncselekmény. Van annak a kisvállalkozásnak egy könyvelője, ügyvédje is. És innentől már tudod, hogy mit célszerű tenned.
2014. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon osszevesztem tegnap anyukammal emiatt. Egyszeruen megalazo es serto hogy ennyire nem figyel a korulotte levo emberek velemenyere. Beszelgettem errol neveloapukammal is es neki is ugyanez a velemenye de szerinte ezen nem lehet valtoztatni, el kell fogadnunk. Fogadjam el, hogy a korom miatt nem lehet velemenyem a csaladban, es csak akkor szolaljak meg ha kerdeznek, kulonben mrg fogjam be a szamat? Hol elunk mi? Visszamentunk az okorba? En nagyon csendes gyerek vagyok. Sokszor nem tudom kifejezni magam, ha meg pl az iskolaban oran vmirol kerdezik a velemenyem sokszor megkukulok es egy szo nem jon ki belolem. Ez otthon is ugyanigy van. Ha kozos csaladi beszelgetes van ott is sokszor csak ulok es hallgatok mert nincs velemenyem. Vegre valahara ugy erzem hogy kezdem attorni ezt a blokkot bennem, erre meg tessek. MaradjK csendben. Szerintem a tegnapi vitankbol is csak annyi jott le neki hogy a fia uvoltozott vele. Arra h mit mondtam egyatalan nem emlekszik. Egyszeruen nem tudom elhinni hogy a sajat anyam igy kezel engem. Lassan mar azt a listat irom h mit nem akarok mrgtanulni tole. Kerlek segitsetek! 17/F
2014. okt. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!