Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek rosszul esik, ha...

A szülőknek rosszul esik, ha nem lesz unokájuk?

Figyelt kérdés
Én 19 vagyok még igaz,de én később a hobbimra akarok költeni,de nem tudom hogy a szüleim hogy fognak hozzám állni ha nem lesz unoka.
2014. okt. 11. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ebbe a szülőnek semmi beleszólása nincs. Ha nem szeretnél gyereket, akkor nem lesz, ha rosszul esik nekik, ha nem.
2014. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Sztem ehhez sok közük nincs. Te életed, úgy éled ahogy akarod. De még fiatal vagy bármikor meggondolhatod ezt a dolgot. Biztos szeretnének unokát de mivel nem ők fogják nevelni így sztem nem kell ebbe beleszólni, főleg nem megsértődni v ilyesmi
2014. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Van olyan szülő, akinek ez kifejezetten rosszul esik és ezt ki is mutatja. Nálunk anyukám verte ki a hisztit. Tudja, hogy nem akarok gyereket, sosem akartam és nem életcélom ez. Ennek ellenére időnként rájött a hoppáré hogy gyerekeket mutogasson nekem az utcán, hogy milyen cukik vagy hogy random elkezdett arról beszélni hogy ha majd gyerekem lesz, akkor így meg úgy. Én minden alkalommal elmondtam neki szépen kulturáltan, hogy értse meg, nem lesz gyerekem mert nem akarok gyereket. Egyik alkalommal ő is rossz passzban volt meg én is és kiborult a bili. Békésen ettem a vacsorámat, mikor ő minden előzmény nélkül kijelentette, hogy na majd az én gyerekem egészségesen fog étkezni, mivel én is úgy étkezem stb. Mire ismét szépen és nyugodtan elmagyaráztam, hogy legyen szíves békén hagyni a gyerekekkel, ezerszer elmondtam hogy nem akarok gyereket. Erre elkezdett üvölteni hogy ő unokát akar, mire én - már szintén kissé ingerülten- közöltem, hogy ha babázni akar akkor szüljön még egy gyereket, ugyanis én azért nem fogok gyereket vállalni, hogy neki lehessen unokája és hogy szerintem ez a magánügyem, mint ahogy neki is a magánügye volt, hogy vállal-e gyereket vagy nem. Ő élt a lehetőséggel, ennyi. De én nem fogok, másvalaki kedvéért meg pláne.

Akkor egy ideig csapkodott és fújtatott de azóta szerencsére nem hozza ezt fel.

Én úgy gondolom, hogy ez mindenkinek a magánügye és a szülőnek nincs joga arra, hogy a felnőtt gyerekére ráerőltesse a szülőséget csak azért, hogy ő unokázhasson. Persze minden szülőnek az az álma, hogy a gyerekét boldognak lássa de sokan nem fogják fel, hogy nem mindenkinek a gyerek jelenti a boldogságot az életben.

2014. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

A szülőknek egyrészt semmi köze, másrészt semmilyen beleszólási joga nincs abba, hogy valaki akar-e majd gyereket, vagy sem.

Aki képes azért a gyerekét cseszegetni, mert ő unokát akar, attól szívesen megkérdezném a gyereke helyében, hogy "engem is csak azért vállaltatok, mert a nagyi unokázni akart és nem hagyott békén?"


Ismerősömnél pont ilyen volt. Az anyja már az őrületbe kergette, mert azért elég nyilvánvalóan utalgatva mindig dicsérte a kisgyerekeket, meg milyen aranyos, kedves, stb. Erre a lány elkezdte ugyanezt, csak az anyukákkal. "Nézd milyen jó anya, biztos nem akarja az unokát ráerőltetni a gyerekére", stb. Egy idő után aztán az anyukának leesett a tantusz, és abbahagyta az unokamániát. A szülőnek nincs joga a gyerekére erőltetni a szülőséget. Ha megsértődik, vagy megbántódik, mert nem lesz unoka, az az ő gondja, és nem a gyerek hibája.

2014. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Szülőként rosszul esne persze,de ha a gyerekem így döntene elfogadnám természetesen.
2014. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Nekem nagyon fájna, életem végéig reménykednék. Nagyon remélem hogy lesz, két lányom van, valamelyiknek csak lesz. Jó, hát attól nem fogok haragudni rájuk, ha mégsem lesz, nem őket hibáztatnám, csak a sorsot, hogy így kibánik velem.
2014. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

4-es: Aki képes azért a gyerekét cseszegetni, mert ő unokát akar, attól szívesen megkérdezném a gyereke helyében, hogy "engem is csak azért vállaltatok, mert a nagyi unokázni akart és nem hagyott békén?"


- Ezt komolyan meg fogom kérdezni, ha anyukám megint rákezdené. (3. voltam)

2014. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett itt mindenki lepontozva? Ennyire normális, ha a szülő számon kéri a gyerekén, hogy miért nincs/miért nem lesz unoka? Hadd döntse már el az ember saját maga, hogy akar-e szülő lenni, vagy sem. Egy gyerek rengeteg felelősséggel, gonddal, anyagi dologgal, fáradtsággal jár, és ezt mind a szülőknek kell biztosítani, míg a nagyszülő játszik vele néha, és ennyi.

Ha az én gyerekem nem akar majd gyereket, akkor sem fogok rá se haragudni, se neheztelni. Csalódott se leszek. Miért? Mert az ő döntése, neki kellene a terhet viselni, felnevelni, etetni, itatni, pelenkáztatni, és nem a nagyszülőnek. És pontosan ez a probléma, hogy vannak olyan emberek, akik csak a szülők nyomására vállalnak gyereket, miközben fogalmuk sincs róla, hogyan kellene nevelni.

2014. okt. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szülőként válaszolnék:


Én nem azért szültem gyereket, hogy unokám legyen. Persze örülök, ha lesz, de ha nem, akkor sem lesz semmi. Őszintén szólva nem tudom az ilyen "mindenképpen unokát akarok" típusú szülőket megérteni. Véleményem szerint nem lehet elvárni a szülő gyerekétől, hogy utódot vállaljon csak azért, mert a szülei babázni akarnak. Mindenki a saját teste felett rendelkezik. Az, hogy rosszul esik-e vagy sem, az egyéni probléma. De a számonkérés szerintem gusztustalan. Ennyi erővel a gyerek is számon kérheti a szülőn, hogy miért nincs testvére. Önzőség, ha valaki csak és kizárólag azért akar unokát, hogy ne unatkozzon, babázhatnékja van, stb.


Remélem tudtam segíteni.

2014. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek igen. Bátyáméknál nem jött össze a gyerek, örökbefogadni nem akarnak. Én meg nem szeretnék gyereket szülni. Anyám mindig panaszkodik, hogy "sose lesz unokája". Neki rosszul esik, de szerintem embere válogatja, biztos van, akit nem érdekel különösebben.
2014. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!