Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valami jó idézetet, amitől az...

Valami jó idézetet, amitől az anyukák rögtön zsebkendő után nyúlnak?

Figyelt kérdés
Ha igen, legyen szíves leírni. Diplomaosztóra kellene, hogy hálámat kifejezzem, hogy segített eljutni idáig. 23L

2014. okt. 13. 00:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Anyu, van egy koszfolt az arcodon"

Komolyra fordítva a szót szerintem inkább azt mondd, amit te érzel, az sokkal meghatóbb, mint egy idézet.

2014. okt. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

https://www.youtube.com/watch?v=uE-F6Oo7BkI


"Úgy szeretném meghálálni,

Két kezemmel megszolgálni,

Azt, hogy felnevelt, dédelgetett, erő felett.


Légy ezentúl mindig boldog,

Míg én élek nincs több gondod,

Én vigyázok rád már ezután.


Úgy szeretném meghálálni,

Vagy legalább megpróbálni,

Mind, mind azt a jót,

mit értem tett az én anyám. "


Ha csak a szövegből idézel, akkor is hallani fogja a lelki fülei előtt a dalt, szerintem ezt mindenki ismeri és bár félelmetesen rövid és egyszerű a szövege, szerintem szinte mindenki bekönnyezik tőle. :) Én most hang nélkül linkeltem be, de kapar a torkom, ahogy hallom a fejemben.

2014. okt. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
"megbuktam"
2014. okt. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

"Anyuci, leszbikus vagyok!"


Nekem bevált!

2014. okt. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az első válaszolóval, szerintem sokkal meghatóbb lenne, ha a saját szavaidat használnád. Nem kell verset írnod vagy irodalmi remekművet alkotnod, csak mondd el hogy milyen hálás vagy és köszönd meg, garantáltan megríkatod vele anyukádat :)
2014. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

"A világon van sok millió ember,

S van sok ezer, ki téged szeret,

De hogyha baj van, már egyik sem ismer,

S nem törődik senki sem veled.

Csak egy van, aki melletted áll mindig,

Jó szellemként követ, vigyázva rád -

Ha rossz is vagy, ő mindig jónak lát:

A te drága, édes, édes, édes jó anyád!"


Lakner Artúr

2014. okt. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 gömbicica ***** válasza:
53%

ha saját szavaiddal nem tudod elmondani, akkor igazándiból hálás sem vagy.

Én a gyerekeim eljegyzésére esküvőjére irtam olyan szöveget, hogy hét nyelven beszélt.Sőt!!!! a 4. unokám születésekor eszperente nyelven irtam a köszöntőt :-)

Ismerőst is köszöntöttem 50 házassági évfordulón már beszéddel. Nagyon megható volt látni a házaspárt :)

Szeretem Őket, és szivükhöz szóltam)szivemből!


ne keress idézetet!!!!!!

2014. okt. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Ne akarj valami "nagyszerüt" írni bneki, elég annyi, hogy a saját szavaiddal megköszönöd neki.

Az ilyen idézetek többsége borzasztó giccses (lásd a két beírt szöveget, az elsötöl külön ráz a hideg, éppen mert a zenét is azonnal hallom) és hacsak nem nagyon primitív anyukád van, nem meghatódni fog, hanem kínosan érezni magát.


Két hasonló korú gyerekem van, de ha bármelyik is ilyen ízléstelen szöveggel jönne, hát úgy érezném, kár volt ennyi energiát fektetni a gyerekbe:)

2014. okt. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

"Ha csak a szövegből idézel, akkor is hallani fogja a lelki fülei előtt a dalt, szerintem ezt mindenki ismeri és bár félelmetesen rövid és egyszerű a szövege, szerintem szinte mindenki bekönnyezik tőle."


Egyrészt olyan nincs, hogy "bekönnyezik", másrészt ugyan sírvafakadnék, de nem a meghatottságtól, hanem a borzadálytól.

2014. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ha nem volnék, te sem volnál,

én sem volnék, ha nem volnál.

Vagyunk ketten két szép nyárfa,

s búvunk egymás árnyékába"


KÁNYÁDI

2014. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!