Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ok nélkül vágott pofon,...

Anyám ok nélkül vágott pofon, csak mert nem az ő elképzeléseinek megfelelőt mondtam. (Sima véleménykinyílvánítás). Mit mongyak ami egy kicsit elgondolkodtatná?

Figyelt kérdés
2014. okt. 21. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem mindegy mi volt az amit mondtál.Így egy kicist kevés az info.
2014. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Mongyak mi? Lehet, hogy jogos az a pofon.
2014. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen, az sem mindegy mit mondtál, az meg főleg nem, milyen stílusban. Mondjuk pofozkodni rögtön nem kellene, de lehet, hogy már kihúztad a gyufát nem?
2014. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Többször céloztam arra hogy túl hivalkodó a ruhája, és kb 100. alkalom után mondtam hogy úgy nézel ki mint egy út melleti lány. Ezt mondtam, nem durvábbat.
2014. okt. 21. 20:31
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Itt úgyis csak azt fogod hallani, hogy megérdemelted.

Anyukád meg ha r****, akkor nem fogja észrevenni magát.

2014. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Szerintem a pofon semmiképp se volt jogos, de azért te is hibáztál. Semmilyen emberi kapcsolatban nem érdemes ugyanazt kettőnél többször, súlyos esetben (életveszély, mondjuk drogozás) háromnál többször elmondani. Ha kettő után, sőt kilencvenkilenc ismétlés után is hatástalan volt a mondandód, a századik se fog hatni. A sértegetés meg főleg nem hat a jó irányban.


Mit mondhatnál, ami elgondolkodtatná? A ruházattal kapcsolatban szerintem nincs esélyed. El kell fogadnod, hogy bármennyire is szertetnél egy másik embert befolyásolni, nem mindig fog sikerülni. Ez még nem ok arra, hogy ha valaki nem ért egyet veled, akkor orrvérzésig ismételd neki az elképzeléseidet. Arra sem jogosít ez fel, hogy sértegesd. Lehet, hogy neked van igazad, lehet, hogy neki, de mindenkinek szabad akarata van hülyeséget csinálni. Ez minden emberi kapcsolatra vonatkozik, a szülő-gyerek kapcsolatra is, minden életkorban - persze, a szülőnek nevelni kell a gyerekét, de pl. sértegetnie neki sem szabad.


A pofonnal kapcsolatban elmondhatod a véleményedet, de azt se ismételgesd. Szerintem semmilyen szóbeli támadás nem jogosít fel fizikai ellentámadásra, sem szülő-gyerek, sem gyerek-gyerek, sem felnőtt-felnőtt kapcsolatban. Persze előfordul, hogy valaki hibázik, és a hibákat meg lehet bocsátani.

2014. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha téged zavar, ne menj vele együtt sehova. Megváltozni nem fog.
2014. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Ne szájalj anyáddal!
2014. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

"Többször céloztam arra hogy túl hivalkodó a ruhája, és kb 100. alkalom után mondtam hogy úgy nézel ki mint egy út melleti lány. Ezt mondtam, nem durvábbat."


Aranyos vagy :) Magyarra fordítva egy kur..hoz hasonlítottad.

Nekem is az a véleményem, hogy minden korban fel lehet öltözni ízlésesen, csinosan, nem kell ahhoz sem bohócot csinálni az embernek magából, sem ribinek kinézni.

De ha anyudnak ez tetszik, nem tudsz ellene tenni, nem regulázhatod meg érte.

2014. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem is az a véleményem, hogy minden korban fel lehet öltözni ízlésesen, csinosan, nem kell ahhoz sem bohócot csinálni az embernek magából, sem ribinek kinézni. "


Ezzel messzemenőkig egyetértek, csak magyarországon ez nem szokás.

Csinos=ócska útszéli, sajnos a legtöbb nő fejében ez a tévképzet él. És ezt nőként mondom ezt.

2014. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!