Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkról, akik 0 anyagi támogatással küldik ki a gyereküket a felnőtt életbe?

Figyelt kérdés
Nem a nincstelen, szegény családokról van szó, nemis a gazdagokról. Arról a rétegről ahol a havi bevétel 500 ezer forint körül van összesen, csak egy gyermekük van. Viszont ezt az összeget elherdálják, autókra, házra, hiteleket vesznek fel 10-15 évre, nyaralni járnak kettesben stb. De valahogy a gyermekre senki nem gondol, ő örüljön annak hogy kap enni, van hol laknia, a továbbtanulását sem támogatják. Aztán 22-23 évesen ott áll a "gyerek" hogy dolgozik teljes munkaidőben, de a kis nettó 100 ezerből esélye sincsen elköltözni, családot alapítani. Semmilyen megtakarítást, segítséget nem kap a szülőktől. Az egyetlen esélye az önálló életre hogy albérletbe megy, de amelett nem fog tudni félretenni soha, csak nyomorogni. Pedig ha a szülők nem vettek volna 2 évente új plazma tv-t, és 3 évente új autót, akkor most kaphatna annyi pénzt ami legalább egy hitelhez elég önrésznek.
2014. okt. 27. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Az hogy ez a gyerek verziója és szülőket is meghallgatnám erről mert rendes együttműködő gyerekeket még soha nem láttam, hogy kitették volna otthonról.

Aki albérlet mellett nem tud spórolni az hitelt sem tud visszafizetni mert annyival biztos több a hitel,mint az albérlet.

2014. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Kései Sirató ***** válasza:
50%
Sajnos vannak ilyen szülők, nem is kevesen. Elítélendő! A másik véglet se jó, aki mindent a gyerek segge alá tol, az arany középút lenne az ideális.
2014. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj

Lehet nekünk bármilyen véleményünk ettől még a helyzet nem fog megváltozni..

Nekem is van ilyen ismerősöm szinte teljesen illik a családjára a leírás. Szúrja a szemem, hogy ilyenek, de nem szólhatok bele..

2014. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van, de itt vagy te vagy a gyerek, vagy a gyereket pártolod, mert itt nagyon eldőlt a dolog, én is meghallgatnám, a szülőket és utána ócsárolnék.
2014. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha tanulsz, diákhitel vagy kérj nagyszülőktől stb.
2014. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom eddig te is élvezted, hogy van otthon szuper tv, szuper telefon, szuper autó, csak most eszedbe jutott, hogy kéne saját...
2014. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Így kívülről nagyon nehéz megmondani, hogy mi az oka a Ti családotokban. Néha a sajátodban sem könnyű eligazodni, nemhogy a máséban. Elképzelni ezt lazán el tudom, mivel az én szüleim is ilyenek (bár... engem már gyerekkoromban is ütöttek-vertek, úgyhogy nálam predesztinálható volt sorsom... :P).


Pénzt nem fognak adni, az fix! Ezt már most felejtsd el! Az enyémek... amikor hoztam az elvártat (meló otthon, suli, dipló, jó meló, lé) és prosperáltam; akkor nagyon jó voltam náluk! Aztán jött egy durva mélyrepüléses időszakom (4év csúszda a lejtőn lefelé) amikor betegen, pénz nélkül, meló nélkül, tartalékok nélkül majdnem az utcára kerültem. Telefonon sem kerestek...


Fura módon; amikor fordult a kocka (jelentékeny módon vastagabb lett a zsebem az övéknél :) ), akkor kapartak az ajtómon, mint a ... megint. Lexusban és talpig Bossban kiny.lják a valagad, míg elesetten, lecsúszva meg sem ismernek. Mit gondolok? Szerezz pénzt és röhögj azon, ahogyan kaparnak majd utánad... de finoman tartsd őket el mézesbödöntől. Negédes...

2014. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Semmit. Engem is ugy küldtek el, és megálltam a lábamon. Más is megáll.
2014. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Még a részleteket nem olvasva 3 verzióm volt:

a) szegények,

b) pazarlók,

c) önzők)

Mivel a részletezés az elsőt kilőtte, marad a két második keveréke.

Ha otthon élsz, és nem kell a rezsibe fizetned, akkor azért a fizetés felét simán megtakaríthatod,és vagy ltp-be teszed, vagy tandíjat fizetsz, valamilyen levelezős sulin.

Ha rögtön hitellel indítanál te is, akkor sajnos nem sokat tanultál a szüleid hibájából.

2014. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

"Gondolom eddig te is élvezted, hogy van otthon szuper tv, szuper telefon, szuper autó, csak most eszedbe jutott, hogy kéne saját..."


Nekünk rokonok ilyenek, saját magukra költenek, de a gyerekeiknek kiskoruktól meg kellett dolgozni még a ruhájukért is. Tény hogy hajtottak a szülők, maguk építették fel, amijük van, de ettől még elég nagy surmóságnak érzem, hogy a saját gyereked nem támogatod, de plazmatévére azért van pénzed. Minimum a tanulmányait illene állni ha van miből.

2014. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!