Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért én vegyek ki...

Most ezért én vegyek ki szabadságot?

Figyelt kérdés

A 13! éves húgom a héten otthon van őszi szünetben.

Anyu az 5 hétköznapból 3 napra szabit vett ki, hogy ott legyen vele.

Amikor erre rákérdeztem, anyu azt mondta hogy a máik 2 napra meg vehetek én ki szabit.

Hát most komolyan 13 éves gyerek mellé minek kell otthon lenni egész nap?

És különben sem erre fogom pazarolni a pár nap szabadságomat, és egyébként is a munka nem állhat meg, csak mert van egy nagy gyerek hugom...


21N


2014. okt. 29. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
1%
Nem kell szabadsagot kivenned. De meg se lepodj majd, ha neked lesz szukseged valamire es anyad majd nemet mond.
2014. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Egyetértek. Ne vegyél ki szabit és gondolj majd erre akkor, amikor a te gyerekedre kéne ránézni napközben, de azt mondja majd, hogy bocs, ezért én nem veszek ki szabit, úgy is kevés van, találj ki valami mást!
2014. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
13 évesen én már bőven otthon maradtam egyedül egész nyári szünetre is. Már jóval korábban is. De komolyan, ma már a 14 évesek discoba járnak, szexelnek.... Persze nem azt mondom, hogy ez normális, de tény. Ennek fényében nem hiszem el, hogy egy 13 éves lány ne maradhatna otthon 2 délelőttöt egyedül. Vicces
2014. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy segítség kell, de 13 éves gyerekre miért kellene egész nap figyelni? Más gyerekek ilyenkor már rég szexelnek és a többi, vagy ettől fél anyukád, hogy hazaviszi a barátját a húgod? Engem 11-12 éves koromtól egész napra egyedül hagytak az 5 évvel fiatalabb húgommal. Túléltük. Ennyi idősen már nem gyújtja magára az ember a házat.
2014. okt. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Simán elvan otthon, sokkal lustább és elkényeztetettebb mint én voltam ennyi idősen.

Én már simán besegítettem otthon. Csak azért maradnék otthon hogy én adjak neki eni is, takarítsak, főzzek, ő meg szószerint csak a tv és a számítógép előtt ülne a szobájában...

2014. okt. 29. 08:13
 6/18 A kérdező kommentje:
enni*
2014. okt. 29. 08:14
 7/18 A kérdező kommentje:

Ahhoz meg nagylány hogy délutánonként barátnőkkel járjon ki a városba...meg a facebookon lógjon...

én meg takarítsak utána is, mert a tányérját képtelen elmosni és eszébe sem jut...

2014. okt. 29. 08:14
 8/18 A kérdező kommentje:

Én meg a munkámat sem hagyhatom itt 2 napra ennyiért. Szóval képtelen vagyok elhinni, hogy van értelme otthon takarítanom, ő meg a számítógép előtt üljön.

Sajnos én ilyesmit ennyi idősen már megcsináltam egyedül, és otthon maradtam, talán őt is lehetett volna így nevelni.

2014. okt. 29. 08:16
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Én a kérdezővel értek egyet. 13 éves húgom, simán otthon lehet hagyni egyedül. Elpakol maga után, már simán egy-két könnyebb kaját megcsinál magának. Ja, és nincs elhanyagolva meg semmi ilyesmi.
2014. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Ezt sosem értettem, hogy ugyan miért kötelessége a nagyobb gyereknek ilyen szinten átszervezni a napjait meg a munkáját, hogy a kisebbik gyereket körülugrálja. Nem a kérdező gyereke, hanem vannak neki szülei, és nekik is vannak nagyszülei gondolom.

Nem a kérdező vállalta be, hanem a szülőknek is el kellett volna gondolkozniuk, hogy bizony meg kell majd oldani ezeket a kérdéseket. Nekem is van egy 4 évvel fiatalabb hugom, és sokszor volt, hogy a szabadnapomon azért kellett reggel 6kor kelnem, hogy a kisasszonyt elvigyem iskolába mert elaludt és anyu nem érte el telefonon, hogy felkeltse. Volt hogy azért nem tudtam elmenni egy hétvégi programra mert rá kellett "vigyáznom", holott akkor én 20 éves voltam, ő pedig már 16!!

Én sem vennék ki szabadnapot csak ezért. 13 éves, nehogy már 8 órát ne tudjon egyedül lenni. Ennyire életképtelen nem lehet a húgod. Még ha éjszakáról lenne szó, akkor megérteném, de mondjuk reggel 8tól délutánig mi történhetne..sosem értettem azokat a szülőket akik ráerőltetik a nagyobb gyerekre hogy szülőt játszon és ő szervezze át a napját a kisebb miatt...felháborító.

2014. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!