Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetel milyen megoldas...

Szerintetel milyen megoldas ez a zsebpenz dolog?

Figyelt kérdés

Havonta kellene 3000 Ft zsebpenzt kapjak a szuleimtol, de rengetegszer kerem, nem adjak ide. Oszinte leszek, soha nem alltunk anyagilag rosszul, megis egyszeruen nem akarnak penzt adni. Es nagyon fura, hogy netalantan ba megadjak azzal jonnek, hogy ne koltsem el.

Ebbol a penzbol kellene vegyem a ruhaimat, cipoimet, konyveimet, amiket szerdtnek olvasni, sminkcuccokat, ebbol kellene menjek bulizni, pizzazni... Nem ertem, hogy miert van ez igy, mas akkor kap penzt, amikor szuksege van ra, nem havi 3000 Fttal kiutik a szemet.

Lehet, hogy sok ruham van, de ha szuksegem van valamilyen ruhara, mert megtetszett, divatos, honapokat kell varjak, hogy meg tudjam vegre venni.

dolgozni nem engednek, szigoruan megtiltottak, penzt, amit kaptam a rokonoktol meg nem adjak nekem...

20L


2014. okt. 29. 09:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Huuuha mindjart megkapod hogy igenis takarodj el dolgozni.. Amugy durva :o
2014. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Zsebpénz egy 20 éves lánynak... aham... jól van ugorgyunk... First world problem
2014. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ezek szerint tanulsz még? nem tudom mi lenne a megoldás... De az h nem adják oda a pénzed meg hogy dolgozni se engednek.. megtiltották vagy mi?
2014. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

illő tisztelettel, de asszem a szüleidnél baj van..

egyébként mit csinálsz?

2014. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, megtiltottak. Amugy tanulok, de mar olyasmit is hallottam toluk, hogy azt akarjak, hogy en fizessem a tanulmanyaimat. De hogy mibol...
2014. okt. 29. 09:32
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura nagyon. Nem adnak zsebpénzt, de dolgozni sem engednek? 20 éves vagy, állj a sarkadra és ha megtehet hogy tanulás mellett legalább alkalmi diákmunkákat végezz, akkor hajrá. (Feltételezem, hogy még tanulsz.)

Neked is jó tapasztalatszerzés lenne, önállósodnál és pénzed is lenne. Azt nem tilthatják meg, hogy dolgozz, elvégre 20 éves felnőtt ember vagy. Én 21 évesen már külön éltem a párommal, egyedül vezettem háztartást, dolgoztam 8 órában és még az egyetemet is csináltam. Nem értem az ilyen szülőket, meg a logikát sem, hogy nem adnak semmire pénzt, de a munkát nem engedik. Hát akkor, szerintük mi a megoldás? Valamint azt sem értem, hogy miért kell egy 20 éves felnőttet ennyire irányítani, és a felügyeletük alá vonni, minthogy az önállóság felé terelnék és hogy megtanuljon gazdálkodni a pénzéből, valamint hogy bizonyos dolgokért meg kell dolgozni. ??? Érthetetlen számomra ez a szitu.

2014. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy megtiltották??

20 éves felnőtt ember vagy!

2014. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kicsit több önállóságot kéne kivívnod magadnak. Beszélgethetnél a szüleiddel, hogy úgy érzed, 20 évesen már az lenne a normális, ha valamennyi kereseted neked is lenne, ezért diákmunkáznál egy kicsit, szigorúan csak úgy, hogy ne menjen a tanulásod rovására, vagy ha mondjuk van nekik vállalkozáuk, vagy ilyesmi, akkor szeretnél abban segíteni kicsit több zsebpénzért. Remélhetőleg ez működik, és akkor szépen lassan azt is szóba hozhatod, hogy mi van a rokonoktól kapott pénzzel. Ha látják, hogy tudod kezelni a pénzt, amit megkerestél, akkor talán jobban megértik, hogy amit másoktól kapsz, az neked jár.

Ha ez így nem megy, akkor vagy beletörődsz a jelenlegi helyzetbe, vagy folyton hisztizel, hátha az használ, vagy pedig tényleg elköltözöl, melót találsz, és eltartod magad.

2014. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg 3000 Ft-ot meg lehet keresni egy nap alatt. Mondjuk rá szánnál havonta egy szombati napot és a szüleidnek azt mondanád, hogy a barátnődnél tanulsz vagy be kell menni suliba. Persze egy 20 éves felnőtt embernek már nem tithatnak meg semmit, csak mivel náluk laksz így azért illik szór fogadni.
2014. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj kitörnöd ebből! Bár biztos veszekedéseken keresztül vezet az út odáig, de megéri, és előbb-utóbb úgyis meg kell vívnod a "függetlenségi háborúdat". Én másodévben kezdtem diákmunkát - mivel elég sok volt a hétvégi és a nyári elfoglaltságom emiatt, a szüleim nem örültek neki, volt, hogy "felhánytorgatták", mondván, hogy "tőlük rabolom el azt az időt, amíg dolgozom", de a sarkamra álltam, mondván, hogy fontos nekem az a munka. (És nem is "csak" a pénz miatt volt fontos, mert nekem mindig több pénzt ajánlottak fel, mint amennyit elfogadtam, mert jobban esett megkeresni.) Elég abszurd, hogy az embernek azért kell harcolnia, hogy dolgozhasson, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy van ilyen is:)
2014. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!