Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim így...

Normális, hogy a szüleim így reagáltak a szakításomra?

Figyelt kérdés

Pár napja lett vége a 2,5 éves kapcsolatomnak. Anyuék eleinte nagyon nem kedvelték a volt barátomat, mert mikor összejöttünk még csak 15 éves voltam. Aztán szépen lassan megkedvelték, sőt nagyon is. Egy idő után többe nézték őt, mint engem.Akármin is vesztünk össze neki adtak igazat és mindig én voltam a hibás.Pedig a végén már durva dolgokat is csinált.Pl. Ő bármikor mehetett nélkülem bulizni, de én még egy órára se mehettem el bowlingozni nélküle a barátnőimmel, mert szerinte "egy lány ne menjen ilyen helyekre a barátja nélkül, nert nem bír a vérével", vagy, ha épp úgy tartotta kedve nem engedte, hogy felgumizzam a hajam. Olyan is volt, hogy eltíltott egy barátnőmtől. Így is elég sokágig tűrtem neki el ezeket a dolgokat, elveszítettem az összes barátomat, mert buta voltam és hagytam, hogy parancsolgasson nekem. Az elmúlt egy évben egyáltalán nem voltam vele boldog, és ezt a szüleim is tudták, most mégis én vagyok a főellenség számukra. Azt mondják, hogy soha többet nem találok majd egy ilyen fiút (hát, remélem is!) és, hogy bolond vagyok, amiért ilyen "apróságok" miatt eldobtam azt,aki szeret, meg ők nem erre tanítottak. Péntekóta alig szólnak hozzám és úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Ma pedig anyu elkezdett velem kiabálni, hogy milyen szívtelen vagyok, mert szegény fiú mennyire szenved, engem meg egy kicsit sem viselt meg a szakítás.

Azt is mondta, hogy szégyelli, hogy ilyen lett a lánya. Ez nagyon rosszul esett, mert szerintem ilyen helyzetben mellettem kellene állniuk, és örülniük kellett volna, hogy végre boldog lehetek.


2014. nov. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális. Eleve nem nagyon kellene beleszólniuk, a te dolgod, hogy kivel akarsz együtt lenni.
2014. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is közellenség lettem a családomban, mikor ott hagytam az exem... Jó 8 honap volt kb, mire feldolgozták.
2014. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem értem az ilyen szülőt. úgy tűnik, mindenki úgy érzi, hogy joga van neked diktálni.
2014. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első pasi mindig ilyen lesz a szülők számára.

Velem is kb. hasonló volt.


Eleinte nem volt nekik szimpatikus Gyula, mert tudták, hogy kissé balhés személyiség. Kiegészítettük egymást. Egy koncerten megvédett egy baromtól és onnastól kezdve ő volt a falkavezér itthon. Csak és kizárólag vele engedtek el itthonról, nélküle sehova nem mehettem. Eleinte ez nekem is tetszett, de felnőttem, kinyílt a szemem és rájöttem hogy egy bazi nagy zárkában, cellában vagyok. Megszabtak mindent nekem, nem volt szabad akaratom. Mikor Gyula először megszorongatta a nyakam, akkor is neki adtak igazat, mondván, hogy "Miért ellenkezek?"... Betelt a pohár.

Kidobtam Gyulát és egy barátnőmhöz költöztem pár napig. Anyuéknak nem vettem fel a telefont, meg igazából senkinek se.

Mikor hazaértem hidegség fogadott. Anya sírt a kanapén és nem érti, hogy hol rontotta el a neveltetésem. Mindig jó kislány voltam. Sose borultam ki, sose álltam ellent, most viszont igen.

Határozottan kiálltam és elmondtam, hogy nincs joguk beleszólni a kapcsolataimba, hogy én döntöm el, hogy kinek mit tűrök el, hogy már rég nem szeretem a Gyulát és hogy k**rvára rossz szülők, mert nem álltak mellettem, mikor szükségem lett volna rájuk...

Ezután én sem szóltam hozzájuk jó darabig.

Ez Karácsony környékén volt... Az ajándékomra se voltam kíváncsi, ott volt végig a fa alatt, ki se bontottam...

Majd bejött apu és bocsánatot kért és talán először beszélgettünk fiú ügyekről...


Mondd el, nyíltan nekik az érzéseidet! Mondd el, hogy csalódtál bennük, hogy nem állnak ki melletted. Ne kertelj, akadj ki!!!!!!! Kiabálj, sírj, gesztikulálj, mindegy!!!

ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ne hagyd, hogy lelkifurkát keltsenek benned! Helyesen döntöttél!!! Ne nekik megfelelőt válasssz, hanem magadnak megfelelőt! :) Nem szólnak hozzád? Te se hozzájuk...! Majd rájönnek mekkora idióták, ha a pasi pártját fogják...

2014. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, de ők mindig mindenbe beleszólnak. A volt barátom pedig a kapcsolatunk alatt végig ellenem hergelte őket. Sajnos erre csak most jöttem rá, vagy csak most fogtam fel.Mert minden vitánk után szaladt hozzájuk panaszkodni, hogy csak az én érdekemben hozz ilyen döntéseket, mert nem akarja, hogy rossz útra térjek mellette, én meg semmibe veszem őt. A szüleim amúgy is vaskalaposak és szerintünk a férfinek kell hordania a nadrágot, a nőnek pedig el kell fogadni, hogy ez van.
2014. nov. 18. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ok isgy elnek. Anyukad hajlong apukadnak. Ne torodj veluk. Nem, terrorban nem kell elni senkinek sem. Jol dontottel.
2014. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4. Köszi a tanácsot! :)

Sajnálom, hogy Neked is ilyenek (voltak) a szüleid.

2014. nov. 18. 13:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális dolog a szüleidtől. De a barátodtól sem, hogy a szüleidnek panaszkodik rád.

A fiam egyik volt barátnője csinálta ezt, állandóan nekem mesélte, milyen "szemét" a fiam. Egy ideig hallgattam, meg próbáltam békíteni őket, aztán mondtam, oldják meg a dolgaikat nélkülem.

Szerintem ezt neked kell eldöntened, nem a szüleidnek (egyébként egy ilyen barátot én is kipenderítenék)

2014. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám egyszer szólt be, hogy szégyelli, hogy én vagyok a lánya, visszaszóltam neki, hogy én meg szégyellem, hogy ő az anyám. Nem tudom egyes szülők honnan szedik, hogy a gyereküknek, aki már kamaszkorban van, ne adj isten felnőtt, nincsenek érzései és azt mondhatnak neki, amit akarnak. Anyukám vérig sértődött, nypokig mélabús volt, amiért ilyet mondtam neki. Mégis ő volt az, aki kezdeményezett, mert belátta, hogy sosem mondtam volna neki ilyet, ha ő sem mond nekem. Szüleidnek mondd meg, hogy ha ennyire a szívük csücske ez a srác, akkor vegye el anyád férjül, vagy fogadják örökbe, a lányukat pedig egy életre elveszítik.
2014. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A második komoly kapcsolatom volt, együtt is éltünk. Nem éreztem jól magam a kapcsolatban, bár nem csinált durva dolgokat, nem bántott soha, de fiatal 21 évesen én nem arra vágytam, amire ő, így a szakítás mellett döntöttem.


Addig a pillanatig a szüleim is csak a hibáit látták, onnantól viszont? Ő volt a földre szállt becsület, a segítőkészség, a szeretet! És az a fiú hogy szeret téged, kislányom! (Azért telefonálta végig az évfordulós vacsoránkat. (Nem, nem komoly ügyben.)) És az a fiú annyira el akar venni! És gyereket akar! (Én meg még nem. Egyiket se.)


És anyukám egy éven keresztül győzködött, hogy én(!!) még szeretem az exem, ő tudja(!!!!!!), mert ismer(!!!!!!!!!). WTF.

Világ életemben támogató szüleim voltak, akik mellettem álltak- kivéve akkor. (Anyukám volt a ludas, apu inkább csak hümögött, de egyszer tőle is megkaptam az "Én nem ilyen lányt neveltem!" eposzt.) És nagyon rosszul esett! A következő pasimnak egyenesen megtiltották, hogy látogatóba jöjjön hozzánk. Anyukám nagyon hosszú ideig pörgött még a dolgon, elhozta hozzánk, beengedte, meghívta vacsorára, és csodálkozott, hogy a srácot utáltam meg (pedig ezekről nem tehetett szegény, tényleg nem volt rossz ember, csak elmúlt a szerelem iránta), és forgattam a szemem, meg bunkó voltam. Meg akart győzni róla anyukám, hogy én nem is szakítottam rendesen a sráccal, nem mondtam ki, hogy vége, és ezért a srác még vágyakozik és reménykedik. (Ne haragudj, nem vagyok szerelmes beléd, szakítani szeretnék, nem akarom folytatni ezt a kapcsolatot. Ezt már dühömben, nagyjából harmadjára mondtam a srácnak, de anyukám szerint ez sem volt szakítás.) És adta alá a lovat. És én voltam a hibás mindenért. Nagyon bosszantó volt.


Szerencsére lenyugodtak az óta. Nekem még mindig fáj, hogy akkor nem állt mellettem, más pártját fogta, de túltettem magam rajta, és örülök, hogy én segíthettem anyukámnak, amikor apukámmal elváltak, és az óta mind a ketten boldog párkapcsolatban élnek mással.

2014. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!