Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Apa szokott inni,általában hétvégén 1-1 üveg bort.Viszont az utóbbi időben dugiban szokott inni.Azt hiszi hogy nem tudunk róla,pedig mindannyian tudunk.Anyát rettentően idegesíti,nagyon ideges miatta,és a tesóm is,és én is.Nincs is kedvem itthon lenni emiatt hétvégén.Azt tudni kell,hogy apa sokat dolgozik,fizikai munkás,és stresszes a munkahelye,mert idióta kollégái vannak.Az ottani stresszt itthon vezeti le rajtunk.A kákán is csomót keres ilyenkor,türelmetlen velünk.Munka közben nem szokott inni soha,de hétvégén,vagy ha itthon van,ünnepekkor.Előre rettegek a karácsonytól,mi lesz ah akkor is inni fog,és anyával összevesznek.

Azt fontos elmondanom,hogy anyával már rég megromlott a házasságuk,semmi érintkezés nincs,csak egy puszi mikor hazaérnek.Apa mogorva,konzervatív típus.Beszélni nem lehet vele erről,mert akkor azzal jön,hogy mi csak bántjuk őt.Rettentően fafejű,és sajnos depressziós az utóbbi időben(kb.3 éve).Szed hangulatjavítót,de nem sokat segít rajta.


Sajnálom,hogy ezt kell mondanom,de akkor örülök és érzem jól magam itthon,ha nincs itthon.Pedig én annyira vágyom egy rendes családra. :(


Mit lehetne tenni?

20/L


2014. nov. 23. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Válás, szétköltözés.
2014. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű...Én pedig még nem tudok elköltözni,és az amúgy sem lenne megoldás,mert attól még folyton ideges lennék hogy mi a helzet itthon.
2014. nov. 23. 09:41
 3/11 anonim válasza:
Sajnos nálunk is ez volt. Anyu 18 apu 23 éves volt amikor összeházasodtak és apu szüleinél laktak. 2 évre rá jöttem én és még 2 évre jött az öcsém. 9 éves voltam amikor elköltöztünk egy külön lakásban és végre családként élhettünk. Kb másfél évig voltunk "család". Apu egyre többet ivott. Nálunk is úgy kezdődött, hogy ünnepekkor és hétvégén, aztán már hétköznap is. Hétről hétre egyre többet vedelt ami ahhoz vezetett, hogy anyu beadta a válókeresetet. Akkor nem mentek el, apu ígéretet tett, hogy megváltozik. Orvoshoz jártak,gyógyszert szedett, amire nem szabadott innia. Fél évig tudta tartani. Beadta anyu a második válókeresetet és akkor nagy nehezen elváltak. Anyu össze ismerkedett egy másik férfival, és már 3 éve boldog nyugodt környezetben élünk. Apámmal nem tartom a kapcsolatot, nagyon nagyot csalódtam benne pedig nagyon apás voltam. 17/L
2014. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az én szüleim idősebbek,anya 54 éves,apa pedig 58.32 éve házasok,ennyi idő után már úgysem válnának el,ismerem őket...
2014. nov. 23. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez részben a "hangulatjavító" mellékhatása. Ugyanis nem sokan tudják, de ezek a szerek elállítják a belsö szabályzást, és különféle tüneteket (szorongás, fejfájás, suicid gondolatok, (el)alvászavarok, stb) okoznak. (TUDOM, hogy elvileg ezek ELLEN kellene hatnia, de ennek ellenére ezek a tünetei igen gyakoriak).


Elöször apukádnak abba kellene hagyni a gyógyszereket - amit csak egész lassan lehet, mert függöséget okoz, így ha egyszerre abbahagyná, akkor igen komoly elvonási tüntei lennének -, utána kevésbé stressze munkát keresni, vagy megtanulni a stresszt kezelni (pszichológus segítségével) és a problémákat megbeszélni a családdal, nem pedig "erösnek lenni", halgatni és utána meg robbanni.

2014. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs: hallgatni
2014. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
53%
2-es vagyok. 35 éve házasok.? És.? Anyukádnak nem szabadna így élnie. Nyugodj nyugdíjas éveinek kellene lennie, nem pedig egy iszákos alkoholista mellett idegeskednie. Már meg ne haragudj. Próbálj beszélni anyuddal. Neki sem jó így. Emlékszem anyu teljesen ki volt. 20 kilót fogyott le 3 hónap alatt. Kitudja lehet, hogy amyukád is talál magának egy párt és boldogok lesznek együtt.
2014. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
*32
2014. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet kínlódni mellette még 20-30 évig, de ez jobb már nem lesz. Vagy elhatározzátok magatokat és léptek, vagy élitek tovább az elcseszett életeteket. Nyersnek hangzik, de nincs más választásotok.

#1 voltam.

2014. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Osztom az első válaszát.


Én alkesz apa mellett nőttem fel, gyakorlatilag tönkretette a családot lelkileg, minden sokkal másabb lett volna, ha nincs velünk, és nem gyomorgörccsel kell minden nap hazamenni.

2014. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!