Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni, tudom ezzel...

Mit tudnék tenni, tudom ezzel van tele ez a kategória de már teljesen kivagyok, tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva leszek 17 éves. szüleim nagyon rossz viszonyba vannak egymással,csalják egymást de együtt vannak mondván miattam,meg tesóm miatt aki nagykorú.

Túlságosan szigorúak... abba egyet értenek,hogy engem nem lehet elengedni a szomszéd faluba se,mert ez lesz meg az.

Nem mondom,hogy mindent én csinálok,de elég sok dolgot.

Sokszor van az,hogy apa részeg neki akar menni anyának de anya nem foglalkozik vele. arra hivatkozik,hogy azért nem válik el nem költözik el mert nem tudna eltartani... (156 ezer ft-t kap kézhez+utánnam a családi. egy albérlet itt 50 ezer ft....


Nem engednek sulit se váltani,nem jó nekem abba,amibe vagyok,itthon se érzem a 4 fal között jól magam....

Eddig anyu nem foglalkozott velem,barátnőm beszélt vele,hogy depis vagyok mert nem engednek el sehová és hopp érdekelni kezdték a dolgaim,ordítozott velem a hangnemem miatt,mikor ő kezdte az ordítozást...


Tehetetlen vagyok,nem jó itthon.

Legtöbbször későig maradok iskolába,de ofőt zaklatja anya,hogy menjek haza,meg kiráncigál suliból is ha maradok valamin.


Tönkrement a kapcsolatom is(4,5 hónapos)


Inkább mennék kollégiumba,de ahoz is szülői engedély kell.


Valami tipp,a begyepesedett szülői agyra?


Szökésen is gondolkozom,egy koncertre szeretnék elmenni nincs is messze,de nem engednek el... :/


2014. nov. 26. 21:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
64%
Arra nem gobdoltak anyudek hogy elvaljanak ea anyud az illeto "szeretojevel" legyen ahol talan korlatlan biztonsagot nyujthatna? Vagy mamadekhoz koltozni? Talan leulni es megbeszelni 3an?
2014. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Fogjatok össze a tesóddal.
2014. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Tesóm antiszoc,és utál engem. mert nekem van/volt(?) valakim neki meg 23 évesen még nem volt senkije.


Anya szerintem nem akar válni,vagy csak mondja,hogy akar....

Próbáltam elmondani nekik,hogy ismerősökkel leszünk stb erre :Ennyi idősen engem se engedtek el sehová... tanulmányi eredményeim nagyjából jók 3-as átlagom van most.

2014. nov. 26. 22:03
 4/25 anonim ***** válasza:
Én szöktem már koncertre :) 16 évesen Rolling Stonesra. Sikerült összespórolnom a jegyre a pénzt, és a barátnőm meg az anyukája segítettek, anyuka is jött, nagy rajongó. Csak előtte úgy volt, hogy mamához kéne mennünk, és anya nagyon nem akarta megengedni, hogy otthon maradjak, úgyhogy, azt mondtam, hogy egy másik barátnőnknek lesz ottalvós szülinapja. Másnap az első busszal mentünk haza (kb másfél óra az út) és reggel jöttek értem a barátnőmékhez. Nem jöttek rá, évekkel később mondtam el, de akkor már csak nevettek rajta.
2014. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

" tanulmányi eredményeim nagyjából jók 3-as átlagom van most." -> a jó , az a négyesnél kezdődik.

Egyébként szerintem normálisan, higgadtan próbáld ezt megbeszélni velük. Nyerd el a bizalmukat.

2014. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Szökj meg, lázadj kicsit fel. Ne hagyd magad, én most vagyok 20 éves és anyámmal alig tartom a kapcsolatot (néha írok neki egy emailt, amúgy nem tudja hol vagyok), amúgy párommal élek, 18 és fél voltam, amikor otthonról anya kidobott. Azóta szabadabb vagyok és boldogabb is! :)
2014. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A betegségem mellet a 3.as átlag szerintem jó.

Hozzám vágta már azt is anyám,hogy fogyatékos vagyok és direkt olyan iskolába akart küldeni....

2014. nov. 27. 07:19
 8/25 anonim ***** válasza:
6-ost mért pontoztátok le? Meg engem is? Mert támogatjuk a szökést? Inkább tartsa börtönben anyuka a gyerekét?
2014. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Szökés utánn mennyivel kezdenének el keresni?

Nyugi majd én felpontozlak... :)

2014. nov. 27. 13:07
 10/25 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy alibi sztori. Egy barátnőhöz csak elengednek, vagy valahova, és akkor nem veszik észre. Kamuzni kell valamit, nekem az eredeti terv az volt, hogy töriversenyre kell leadni feladatlapot, és határidőig be kellett fejezni, ezért aludtam volna a barátnőmnél, hogy egész este ezt csináljuk. Ez igez is volt, tényleg volt töriverseny, csak lehet, hogy nem épp akkor volt a határidő. Csak aztán anyukám kitalálta, hogy márpedig akkor mamához megyünk, és úgy csináljuk, hogy előtte be kell fejezni a versenyt. Akkor találtam ki, hogy a másik barátnőnk meghívott a szülinapjára, és arra mégse lehetett nemet mondani.
2014. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!