Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy azért, mert...

Lehetséges, hogy azért, mert 5 éves koromig alig láttam apámat, most rosszabb a viszonyom vele, mint kellene?

Figyelt kérdés

15/L

Folyton dolgozott, emlékeim igazából 5 éves koromig nincsenek is róla.

Mindig is rossz volt vele a viszonyom, emlékszem, amikor 6 éves koromban már többet volt otthon, akárhányszor mellém ült az ebédlőasztalnál, én reflexből arrébb húzódtam, anya mellé.

Persze emellé vannak jó emlékeim is, csak... az az első 5 év eléggé kiesett.



2014. dec. 6. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Valójában nem lehet tudni, mitől van, lehet ettől is, de ennyi info kevés eldönteni. Pszichológussal ki lehet bogozni a szálakat...
2014. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Viszont most mar eleg idos vagy ahhoz, hogy talan megertsd, hogy miert dolgozott annyit. Anyukaddal nem beszeltel meg errol? Lehet, o is olyankisugarzast adott neked, mikor pici voltal, hogy apad rossz, soha nincs itthon.

Anyas voltal, itt az ideje, hogy probalj rajta valtoztatni.

2014. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, miért dolgozott annyit. Anya pedig egész biztosan nem adott rossz kisugárzást, tekintve, hogy ő is folyamatosan dolgozott (2 bébiszitterem volt), nem volt GYES-en, de lényegesebben többet volt otthon, mint apa.
2014. dec. 6. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Onkentelen kisugarzasra gondoltam.

Ha bebiszitterekkel nottel fel, akkor nem is csoda, hogy elveszetnek erzed magad. Talan a mai szulok peldat tudnak venni a te kerdesedbol.

2014. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

En 31 eves vagyok es oszinten marhara nem emlekszem arra, hogy 5 eves koromig hogyan eltem.Azt se tudom miket jatszottam, nem hogy ki nevelt. Emlekfoszlanyaim vannak, de semmi konkret. Azert kivancsi lennek ki emlekszik percre pontosan arra, hogy milyen volt kicsinek. Legtobb emlekem abbol meritem amit masok elmeseltek.

Bocs, hogy ezt mondom, de csak kifogasokat keresel, hogy15 evesen miert utalod az apadat....

Ha az apad kicsit szigorubb volt mint az anyad osztonosebben az melle huzodtal aki inkabb jobban babusgatott. Ez nem ok arra, hogy most milyen kapcsolatotok van. Az is lehet, hogy csak szimplan nem tetszett neked az ahogyan evett. Aztan meg mindig felemlegetik neked, hogy milyen voltal, jol kinevetik ezt az emleket te meg szegyenkezel miatta es azert haragszol ra. Pedig lehet csak poenkodnak.

A en parom 3evesen le"bacsi"zta az apjat, mert olyan sokat volt tavol a munkaja miatt, most 30 evesen is joban vannak.

Te csak a szokasos tinihisztit jatszod es most epp az apadat utalod. Ha karacsonyra megveszi almaid ajandekat majd keresel mast akit utalhatsz.

2014. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hm, csak nem rossz lábbal keltünk fel, kedves utolsó?


Nagyon sok mindenre emlékszem 3-5 éves koromból, nem csak foszlányokra. A legtöbb vagy a két bébiszitterhez, a maradék meg anyához kötődik (esetleg apa épp alszik a dolgozószobájában).

Apa sokkal engedékenyebb volt, anya istenigazából nevelt, ezt sem találtad el.

Karácsonyra/Mikulásra azóta azt kapom, amit kérek tőle, mióta az eszemet tudom, ezen nem fog múlni.

Amikor leült mellém, még el sem kezdett enni, már menekültem.


Ezen kívül van még pár dolog, amit nem írtam bele a kérdésembe, mert nagyon személyesnek érzem ahhoz, hogy kitegyem egy ilyen oldalra, hiába anonim.

A kérdést azért tettem fel, mert valóban kétségbeesetten keresem az okot, vajon miért nem olyan vele a kapcsolatom SZÜLETÉSEM ÓTA (nem tinihiszti), mint másoknak.

2014. dec. 6. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem kell mindjárt "tinihisztinek" titulálni ismeretlenül egy problémát. Nekem is nagyjából azóta rossz a kapcsolatom az apámmal, hogy megértem az emberi beszédet (most vagyok majdnem 30 éves, gyakoratilag semmi nem változott, csak távolabb élek). Én személyesen az állandó gúnyolodásának tudom be a dolgot, illetve a "vicceinek" (tényleg nagyon eredeti egy kisgyereknek azt mondani viccből, hogy anya azért nem jön - épp elutazott - mert hogy meghalt). Kérdező, nem tudom, hogy nálad mi lehet a probléma oka, de valamilyen oka biztosan van. Próbálj figyelni magadra, az érzelmeidre, és rájönni, hogy pontosan mi zavar a viselkedésében.
2014. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad le, miben is áll ez a rosszabb viszony.

Kamasz lányként, főleg ha apukád eléggé külön vonult a családjától néha elég nehéz (később se könnyű) a férfi logikával megbirkózni.

Ha ilyesmire gondoltál nézz néhány filmet ezekből:


https://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM


Vicces, de nagyon igaz.

Sőt később is jól jön, ha majd udvarlód lesz.

2014. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!