Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyámnál vagyok elhelyezve,...

Ha anyámnál vagyok elhelyezve, vagyis ő a törvényes gyámom, megtehetem azt, hogy mégis apukámmal megyek el láthatásra egy konkrét dátumon? 16 évesen eldönthetem kinél leszek?

Figyelt kérdés

Hivatalosan ha egyikőjüknél töltöm a szentestét,a szilvesztert a másikukkal kell... Ez az elhelyezési,vagy láthatási szerződésben konkrétan le van írva.

De ennek ellenére,én 16 évesen dönthetek úgy,hogy egyikükkel,konkrétan a törvényes gyámomnál nem vagyok?

Mert attól,hogy nem apukámhoz vagyok kihelyezve,van bele szólásom,hogy kivel akarok lenni,nem?

Mert anyámmal meg az új pasijával aztán nem szeretnék lenni,se karácsonykor,se szilveszterkor...de anyám nem enged el. Az én érdekeim számítanak,vagy csak azt nézik,hogy a gyámom mit mondd?

Nagyon FONTOS lenne,kérnék komoly segítséget!!!



2014. dec. 8. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ennyi idősen már azt is eldöntheted, hogy hol akarsz élni.

Viszont ahhoz új elhelyezési per kell, amit apukád indíthat meg. A perben meg fognak téged hallgatni, és - a legszélsőségesebb esetektől eltekintve (pl., ha a fiatal drogos szülőhöz akar költözni, vagy ilyesmi) 16 évesen a te kérésed a döntő.

Csakhogy ez most szentestéig nem lesz meg. :( Addig él a jogerős végzés, miszerint szabályozva van, hol kell lenned.

Normális szülők persze egy 16 éves akaratát figyelembe veszik, de anyukád ezek szerint nem a normális kategória. Nagyon sajnálom. :(

Amúgy mi egész kicsik voltunk (10 év alattiak), mikor otthagytuk anyut, és még az is működött, pedig anyu nem prostituált, nem drogozik... És ez a 90-es években volt. Szóval simán tudsz változtatni a sorsodon, csak nem ilyen gyorsan megy ez sajnos. :(

2014. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm,a költözéshez már folynak egy ideje az előkészületek,apukámmal már gyámügynél voltunk,meg ügyvédet kerestünk,mert anyám nem egy könnyű eset. Előbb-utóbb ugyis eltudok jönni,csak jobb lenne rövide lezárni,kellemetlen együtt élés nélkül (amikor már tudja hogy menni fogok,de még nem mehetek).

Sajnos gondoltam,hogy a törvények nem annyira a "kamaszoknak" kedveznek,de elég szomorú,hogy nem dönthetem el,kivel szeretnék lenni:/

De köszi:)

2014. dec. 8. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

1, Gondviselod, nem gyamod. Gyamod akkor lenne, ha arva lennel

2, Amennyiben anyad nem enged, sajnos nem mehetsz. Akar a rendorseggel is visszavitethet

3, Betoltott 16. evtol valoban van lehetoseg a kiskoru lakohelyenek megvaltoztatasara, de ehhez gyamhivatali engedely kell

2014. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Csjt. 77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll!!!


Menjél be a területileg illetékes gyámhivatalhoz személyi igazolványoddal és a lakcímkártyáddal együtt, mert 16 évesen már eldöntheted mit szeretnél!

2014. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyamhatosag engedelyevel, utolso. Ott pedig az elso a gond iselo meghallgatasa. Az "anyam pasijat nem kedvelem" nem indok
2014. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos van más indok is,szóval megtudom így oldani..

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. dec. 9. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!