Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Korlev kérdése:

Miért nem tudom elfogadni párom gyerekét?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok elvált és van két gyerekem akikkel havonta tudok találkozni, mert 200 km lakok tőlük. Együtt élek egy már 3 éve az új párommal akinek most már hat éves a kisfia és sajnos nem tudok vele túl jó viszonyt ápolni. Úgy gondolom, hogy nagyon el van kényeztetve. Az eleje óta azt látom, hogy az anyja egyből ugrik, ha a gyerek megnyekken. Pl kakaó, szomjas vagyok, éhes vagyok, ez kell az kell, ezt akarok azt akarok.hozzáteszem, hogy a gyerek 6 évesen nem hajlandó azt mondani hogy kérem, köszönöm. Nem hajlandó köszönni és ha te kérsz valamit és neki nincs innyére akkor ő azért sem teszi meg. Pl kérlek rakd a helyére a játékaidat. Szét pakolja és az anyja teszi el. Ha én kérem akkor meg húzza a száját és azt mondja, hogy nem. Ha rá szólok akkor, haggyál. 3 éve ez megy és megelégeltem, nem bírom miközben az annyát szeretem, de meg mérgezi a kapcsolatunkat. A gyerekkel már nincs is türelmem foglakozni.
2014. dec. 9. 22:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%

mert hülye a gyerek

egy szívlapát segítene rajta

2014. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez nagyon nehéz helyzet. Mert ugye ha választani kell, egyértelmű, hogy a nő a gyerekét választja. Viszont meg lehet érteni, ha ennyire neveletlen, hogy te meg ezt nem tudod elviselni. Sajnos erre rámegy a kapcsolatotok. Anyuka túlzásba viszi a kényeztetést a leírásod alapján, és semmit nem vár el a gyerektől, azt sem, ami alapvető lenne. Így egyébként más sem fogja elviselni, de ez neked nem vigasz. Gondolom beszélgetésen túl vagytok már, nem értetek egyet, mást meg ne nagyon kehet tanácsolni. Ezt csak a párod tudná megoldani, ha az elkényeztetett gyereke nevelésén változtatna, illetve nevelné egyáltalán, nem csak majomszeretettel szeretné.
2014. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Közösen kellene megnevelnetek ezt a gyereket! Ha az anyja erre nem hajlandó, akkor a kapcsolatotoknak sincs sok értelme.
2014. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
az annya mindig az ágyba viszi neki a kakaót a reggelit az ebédet és sokszor meg se eszi, mert nincs kedve. Olyankor oda ül az annya és eteti, adogatja a szájába, miközben a gyerek telefonon mesét néz. Ha én itthon vagyok és ebédelünk akkor kötelezem arra hogy oda üljön, de állandóan felugrál, direkt csámcsog és úgy eszik hogy esik ki a szájából a kaja, na meg szürcsőli az innivalóját. Ha rászólok akkor nyújtogatja a nyelvét és grimaszokat vág. Ha megyünk valahová pl játszótér akkor nem hajlandó egyedül elmenni hintázni vagy mászókázni, ott kell lenni valakinek mert ha nem akkor toporzékol csapkod hisztizik. Ha rendetlen , akkor ki szoktam neki találni, hogy nem kaphat semmit 1 hétig vagy néhány napig,pl ezek után a múltkor vásárlás közbe futott felém egy Kinder tojással hogy anyától kapta miközben fél órája mondtam hogy nincs semmi. Legutóbb megint volt valami ami már mindennapos szinte, és azt mondtam nem játszhat az x boxon csak ha én engedéjt adok rá, és ha tudtom nélkül játszik akkor az volt az utolsó. Másnap az annya kapcsolta be neki. Kikészűltem
2014. dec. 9. 22:57
 5/39 anonim ***** válasza:
19%
Micsoda hatalmas gondok... csak egy kisgyerek, sokat fog még formálódni. Jó, hogy nincs nagyobb bajod. Mondjuk helyesírást ne taníts neki.
2014. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel a helyzettel te egyedül nem tudsz semmit kezdeni, csak kikészülsz tőle. Ha a párod nem hajlandó változtatni, akkor annyi a kapcsolatotoknak. Ezt a gyereket senki nem viselné el, az alapján amit leírsz. De ezt a hozzáállást sem, amit az anyja produkál. Direkt így írtam, mert ez nevelésnek, okos szeretetnek nem mondható. Ez olyan házasságban is probléma lenne, ahol közös a gyerek, mert ezzel nem lehet egyetérteni józan ésszel. Egyszerűen nem látja a párod, hogy amit ő szeretetnek gondol a gyereke felé, nevelésnek nevez, az ostobaság, és többet árt a gyereknek is, mint használ. Nem beszélve arról, hogy magát örök magányra ítéli vele, mert egy elviselhetetlen gyereket ajnároz majom módra, aki ahogy nő, nőnek a gondok, problémák is vele. Hamarosan az anyja számára is kezelhetetlen lesz, de szerintem már most az, ezért inkább homokba dugja a fejét, és enged a kis zsarnoknak.
2014. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudod elfogadni mert nem tudsz rá hatni és nem a sajátod.

Nehéz helyzet, de nem csak neked.


Én anyaként mondom hogy a gyerekeim az elsők.

Egyszer már elváltam, a mostani párommal neveljük az előző házasságomból született lányom és van már egy közös gyerkőcünk is.

Mi is sokat veszekedtünk ugyanezeken mint ti. Sőt a mai napig is vitaforrás.

Nekem teljesen természetes hogy a gyerekeim igényei az elsők. Ez mindig is így lesz! Ölni tudnék értük.


Ezt kettőtöknek kell megbeszélni. Bár kevés esélyt látok rá hogy anyuka változtat. Neki is a fia az első és az is marad míg csak él.

2014. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként meg miért nem a feleségeddel vagy, és neveled a saját gyerekeidet?? Ez a manapság divatos mozaikcsalád megoldás erre jó. Senkinek sem. Persze nyilván a legtöbben kényszerűségből vannak benne.
2014. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Az apja meg a másik fele. Ilyeneket mondott a gyereknek hogy van fegyvere a kocsiba és le fog lőni engem, meg hogy apa azt mondta ne fogadjak szót neked, meg külömböző jelzésekkel illetett a gyereken keresztül amit meg is beszéltem az apjával, de azóta is megy a dolog. Miközben nem fizet gyerektartást sem és állandóan fenyegetőzik, amit tudok kezelni, mert nem hagyom magam. De hát így kell élni ahelyett hogy örülne hogy valaki foglalkozik a gyerekkel?
2014. dec. 9. 23:06
 10/39 A kérdező kommentje:
Mobolról írok és gyorsan próbálom írni este 11 után az ágyból. A volt feleségemmel 18 évig voltunk.
2014. dec. 9. 23:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!