Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te segítesz/segítettél otthon...

Te segítesz/segítettél otthon fizikai munkával a szüleiteknek? Miért néznek le emiatt sokan engem?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodásból írtam ki a kérdésem, hanem azért, mert nem értem miért röhögnek ki azért, mert megígértem a papinak hogy segítek a veteményesbe neki, és nem tudtam elmenni a haverokkal sehova! Kinevettek! Azóta is gúnyolódnak, hogy Én inkább menjek kapálni!


Ők meg büszkék rá, hogy tojnak a szüleikre! Az osztályban néhány lány azon röhög, hogy ki mit nem csinál meg otthon már hetek óta, és inkább bulizni mentek el, mikor valami házimunka volt számukra!


Az egyik haverom is már majdnem felnőtt, de az anyja ágyaz be helyette, meg leviteti vele a szemetet! Ezt többször láttam mikor nála voltam! Meg az apja felszedi az eldobált vizesüvegeket szó nélkül!



Miért szégyen, mert én segítek otthon? Manapság már az a megszokott hogy a szülők csinálnak mindent a majdnem és már felnőtt gyerekük helyett/után?


Ti segítettetek/segítetek otthon fizikai munkában a szüleiteknek%rokonoknak? Elvárják?

17/F



2014. dec. 10. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

NEM veled van a baj!

Te egy rendes ember vagy, és már majdnem felnőtt.

Nem mérvadó -normális körökben-, hogy mivel gúnyolnak a haverok.

Maradj mindig ilyen dolgos és segítőkész!!

2014. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez tényleg szégyen, csak NEM a TE részedröl, hanem azokéról, akik emiatt kinevetnek.


Tudom, hogy nem egyszerü elfogadni, de nem foglalkozz ezekkel a "haverokkal", belöled normális, érett felnött lesz, ök nem életképtelenek maradnak, ameddig élnek.


Egy normális családban a szülök és a gyerekek NEM ellenségek, akiknek egymás ELLEN harcolniuk kell, hanem egy összetartozó csoport, akik a közös érdekekért hajlandóak tenni is, nemcsak elvenni.

2014. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Oh de még mennyit, pedig én lány vagyok. Fahordás, kertészkedés, kapálás, vetés. 25/N

Már nem lakok otthon, de múltkor is segítettem fát hordani.

2014. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Segítettem míg otthon laktam a lakásban (nincs kert), mosogatás, takarítás, szemétlevivés.

De szerencsére azt soha nem várták el, hogy a segítség előbbre legyen az egyéb elfoglaltságaimnál.


A konkrét kérdésre visszatérve, a veteményesben bármikor segíthetsz, hiszen rendszeres gondozást igényel, bulizni meg gondolom nem mindennap mész.

2014. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Nincs veled semmi baj, rendes gyerek vagy, büszkék lehetnek rád a szüleid, csak így tovább.

Azért a többiekkel sincs baj. A kamasz lét természetes velejárója a lázadás, a szülővel való ellenkezés. Teljesen normális, ha egy kamasz inkább bulizni szeretne, mint veteményezni. Az is előfordul ilyen korban, hogy nem helyes dolgot tesznek, pl. kinevetnek, kicsúfolnak másokat. Ez azért van, mert még éretlenek, tapasztalatlanok. Ha a szülő beágyaz, meg szemetet szed a gyereke helyett, akkor ott a szülővel van baj, nem a gyerekkel.

Semmilyen következtetést nem lehet levonni arra vonatkozóan, hogy melyik típusú kamaszból lesz jobb ember felnőtt korában.

2014. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Szép haverok,szép osztálytársnők..

18éves koromig laktam otthon,de ha úgy vettem észre fáradtak a szüleim,fogtam magam és elmosogattam. Elmentek vásárolni,amíg vásároltak kitakarítottam,kiteregettem.

Férjemet is ugyan ezen a vonalon nevelték,ő is nagyon házias! :)

Szerintem jól teszed,hogy segítesz a papádnak,dícséretes,főleg a mai kamaszoktól.

Szerintem keress hozzád illő barátokat,ezek nem azok.

2014. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem a te szégyened, hanem az övék.

Gratulálok a szüleidnek, mert életképesnek, életrevalónak nevelnek téged.

2014. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs veled, sőt örülhetnek a szüleid, hogy ilyen rendes vagy.


Oké, hogy tinikről van szó és nem csinálnak meg otthon valamit, de én azt nem értem, hogy miért gúnyolódnak.

Na, ez a nem normális. Ezzel csak leírják magukat.


Maradj ilyen és ne törődj velük.

2014. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátaidban ennyi önállóság sincs, hogy felnőttesebb dolgokat is megtegyenek, akkor valószínűleg ők még 30 évesen is a szüleik nyakán élnek majd, te meg majd akkor röhögöd ki őket.
2014. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így a normális, ennek mindenhol így kellene lennie.

Nem kényszerítettek semmire, de segítettem amiben tudtam. Lány létemre jobban vonzott a férfi munka, mint a konyhai, ezért apámnak segítettem sokat. A szüleim anno elég csórón kezdték saját házban. Sokáig pl. nem volt a konyhában víz, és én hordtam mindig vödörben anyunak a vizet a mosogatáshoz. Amikor pedig végre bevittük a vizet a konyhába, én is oda álltam gödröt ásni. Nem is munkának fogtam fel, mert nagyon örültem, hogy végre lesz víz a konyhában. Aztán meg később garázsra volt szükség, de úgy oldottuk meg olcsón, hogy apu szerzett vályog anyagot, meg vályogvetőt és magunk készítettük el a téglákat. Jó pár téglát én is elkészítettem az akkori (talán) 35-40 kilómmal. :-) Annak is örültem nagyon, hogy épül a garázs.

Ma már szerencsére nem ilyen szinten élünk, sem én a férjemmel, sem a szüleim, de mostanra, felnőtt koromra nagyon sok mindent megtanultam az építkezésről, képben vagyok a folyamatokról, és ma is ugyanúgy odaállok gödröt ásni, földet lapátolni.

Szerinted ezek az osztálytársaid akik nem tudják hol kell megfogni a munka végét, mi lesz velük felnőtt korukra? Nyugodtan mosolyoghatsz rajtuk már most, mert rengeteget fognak szívni. :-) Bár az a baj, hogy felnőttként is olyanok lesznek, hogy mindenben másra várnak majd, meg csicskákat akarnak tartani, és ha valami nem úgy sül el, ahogy akarták, akkor még ők lesznek felháborodva, és a legszörnyűbb, hogy soha a büdös életben nem fognak rájönni, hogy egy tehetségtelen, semmirekellők.

2014. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!