Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok túl türelmetlen,...

Én vagyok túl türelmetlen, vagy ez titeket is idegesítene?

Figyelt kérdés
A ti szüleitek/nagyszüleitek mennyire szólnak bele a dolgaitokba? Most 23 éves vagyok, már 18 éves korom óta nem lakom otthon, 3 évig kollégiumban éltem az egyetem miatt egy másik városban, ahonnan csak havonta jártam haza, jelenleg pedig Angliában élek és évente olyan 2x tudok hazajönni 1-2 hétre látogatóba. Szóval elmondhatom, hogy nagyon önálló, független vagyok. Anya nagymamámmal egy házban él(ez se egészséges és el is akar költözni,de még egy darabig nem tud) most én 2-3 hétig itthon leszek,de megőrjítenek. Bár sose próbáltak létfontosságú dolgokba nagy mértékben belefolyni(pl. párválasztás,karrier stb),vagy ha igen,akkor könnyen le lehetett szerelni őket,főleg azzal,hogy egyszerűen bizonyos eseményeket nem mondok el nekik, de a napi dolgaimba,ha itthon vagyok iszonyatosan bele akarnak folyni. Ha nem úgy öltözöm,ahogy nekik tetszik,akkor kb. az arcomba tolják azt a felsőt,amit mondjuk sztük fel kéne vennem és parancsoló hangnemben szinte utasitanak,hogy márpedig ezt most akkor is vedd fel. Ha épp nem vagyok éhes,vagy egy órával később ennék inkább,mint ahogy az ebéd van,akkor negyed óránként járkálnak be a szobába,hogy márpedig egyek,mert kész a kaja és igenis ennem kell,ha nem megyek ki szedni,akkor szednek nekem és lerakják az asztalomra. Egyik délután elmentem egy barátnőmhöz egy másik városba,mondtam, hogy megyek egy barátnőmhöz,majd jövök vmikor.De mikor jövök,meddig leszek,hova megyek,kivel találkozom stb. Tanultam valamelyik délután a nyelvvizsgámra,erre erőszakosan odajön anya,hogy ő olvasta,hogy ez a fajta zene nagyon jó tanuláshoz,rakjam be rögtön.Mondtam neki,hogy köszönöm,de nekem teljes csend kell,engem zavar bármilyen zene tanulás közben...Erre addig nem hagyott békén,amig el nem kezdtem hallgatni. Ez csak pár apróság volt,de még ezerféle dolgot le tudnék írni nektek. És százezerféleképpen próbáltam velük beszélni,hol kedvesen,hol rájuk ordítottam,hogy ebből elég lesz,de semmi haszna. És ők nem amiatt lettek ilyenek,mert külföldön élek,hiányzom neki és emiatt gondoskodni akarnak rólam ebben a két hétben,hanem amióta az eszemet tudom,igy viselkedtek,akkor is,amikor 18 évesen még itthon voltam,akkor az volt az indok, hogy amig ő tart el,addig az ő szabályai szerint élek,volt olyan,kb. 20 éves koromban, hogy bementem a szomszéd városba valamit elintézni,meg egy barátnőmhöz,és ő mondta nekem,hogy menjek vele moziba,mert van egy feles jegye,mert az ismerőse akivel ment volna,lemondta,nem tud menni,és felajánlotta,hogy utána alhatok nála,mert későn van a film és nincs buszom.Felhívtam anyát,hogy ez a programom,erre hazaparancsolt,hogy márpedig nem fogok éjszakázni,menjek csak haza,mikor kifakadtam,akkor megint jött az ő tart el kártyával. Most már,hogy magamat tartom el,ilyenekbe azért már nem mer beleszólni,ha itthon vagyok,de a többi rész ugyanúgy megmaradt. Én vagyok a rossz, hogy bár keveset vagyok itthon,de mégis eszméletlenül zavarnak ezek? Próbáltam kikapcsolni az agyam,de kb. 10 percenként van egy "miértígyöltözöl,hogynézkiahajad,miértnemmostálarcotrendesen" típusú beszólásuk. Aki volt hasonló helyzetben, az mit csinált? Ráhagytátok,mondván ennyi idősen úgyse változik meg senki,felesleges vitázni velük, vagy sikerült vmi praktikát találni,amivel lehet ezeket csökkenteni? Bocsánat a hosszú,kicsit zavaros levélért,és előre köszönöm a válaszokat:)

2014. dec. 16. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy évben 2x látnak, ilyenkor akarják bepótolni az egész évi gondoskodást, aggódást, érdeklődést :)
2014. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolnák,de,mint ahogy írtam,ugyan ilyenek voltak,akkor is,amikor még itthon laktam. Többek között ezért is mentem vidéki egyetemre,hogy kicsit elszakadjak tőlük valamennyire. Próbálok velük türelmes lenni, az első egy hétben még ment is,de mostmár azért elég fárasztó,nem hiszem el,h ennyire nem képesek felfogni,hogy önálló akarattal bíró felnőtt ember vagyok.:D
2014. dec. 16. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik halal komolyan es oszinten: vagy leallitjak magukat, vagy visszautazol ido elott. Es ha nem teszik vissza is utazol.
2014. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja régebben is ilyenek voltak, akkor vagy eltűröd 1-2 hétig, vagy legközelebb csak pár napra jössz haza.
2014. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Osztom a 2. válaszát. Most már éled a magad életét, közld velük, hogy vagy továbbra is enynire belemásznak az életedbe és akkor évente látnak téged pár napra a 2 hét helyett vagy visszavezsnek magukból és elkezdenek felnőtt emberként kezelni.
2014. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csöppet sem zavaros a leveled, nincs miért bocsánatot kérned. :-)


Ha évente kétszer 2-3 hetet vagy itthon, akkor egyszerűbb nem szólni. Ha hosszú távon kint fogsz élni, akkor ott lesz párkapcsolatod, ott leszel otthon és ide úgyis csak látogatóba jössz.

Ha viszont egyszer hazaköltözöl és itthon fogsz dolgozni, akkor mindenképp oldd meg, hogy külön lakj a szüleidtől. Jó esetben saját lakásban, amit a saját pénzedből vettél és a szüleidhez kizárólag látogatóba menj.

Ha kint fogsz élni (ill. amíg kint élsz), akkor meg a 3 hét helyett két hétig vagy egy hétig legyél itthon. Esetleg előtte, ha beszéltek telefonon, mondd meg, hogy szívesen lennél velük többet, de a szekálásuk miatt nem mersz többre vállalkozni.


Ugyanakkor azért méltányold, hogy az igazán nagy dolgokba (párválasztás, karrier) nem szólnak bele.

2014. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyenek, mert szellemileg nem állnak egy szinten veled (gondolom), és így akarják kompenzálni, hogy lássad, ők is érnek valamit az életedben. Jobb lenne, ha kedves lennél hozzájuk egy-két dologban, másban pedig nem tűrnél beleszólást, hogy mit veszel fel például, de hogy mikor jössz meg, azt miért nem lehet megmondani?? Elvégre még a lányuk vagy, és féltenek is. És miért nem lehet együtt ebédelni a családdal??
2014. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!